Sari la conținut
Forum Roportal
e.v.c

a abandona sau nu ?!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

e o poveste destul de imbarligata si lunga ,asa ca o sa fac un rezumat : o casnicie perfecta in ochii societatii,dar in realitate nu era sa deloc ! incepuse sa o insele ,mult ,pleca cu lunile de acasa ,ca avea treburi ,uitase sa o mai faca sa se simta femeie,dar ea a stat alaturi de el ! si l.a sustinut in tot ! au fost la un pas de divort,dar dp lungile luni insistente ea a zis sa ii mai acorde ultima sansa ! era asa plina de viata si de vise...vroia un bebel ...vroia sa dea la o facultate si sa o termine de data asta ,sa fie cineva in viata ! el ,un curvar ,care si.a trait viata la maxim ,fara sa ii pese de consecinte si pe data de 6 martie 07 s-a intamplat ceea ce tot timpul ea gandea ca o sa se intample ! in ziua aia ea a murit ! au urmat zile negre,si asa e in intuneric de un an si o luna ... el acum ,sufera ,ca si ea ,zice ca si.a invatat lectia ,ca acu stie ce e iubirea ,ca acum crede in d.zeu ,ca acum el vrea un copil ,ca acum stie ca in viata tre sa vezi frumusetea sufleteasca a unui om,ca nu tre in goana de a face bani ,sa calci pe cadavre ...iar ea ... asteapta ...sufera ... si se gandeste dc va ma avea a doua sansa sa o ia de 0 ,cu el ,sau fara el ...il iubeste inca ,adevarat nu ca inainte sa afle de infidelitati si de minciuni ,dar il asteapta ,desi nu stie cand va iesi ...asteptarea e dureroasa si f grea ...ea de unde sa mai ia forta ? a picat ,s-.a strivit ,e bucati ! nu mai are suflet ! nu mai are vise !e de condamnat ca il asteapta ? ar trebui sa isi vada de viata ei si sa il lase singur ? nu ! dar vrea sa iasa din starea in care este ,vrea sa fie din nou E. cea de altadata ,si sa lupte! dar cum ...?

Editat de e.v.c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

constientizam iubirea cand celalalt nu mai e ....intr-un fel sau altul .....cred ca ai primit cea mai grea pedeapsa....sa traiesti cu tine si ...cu imposibilitatea de ati cere iertare .....ea te-a iertat ca te-a iubit ar trebui sa te ierti si tu ...

 

P.S...de ce povestesti din perspectiva lui ...esti sigura ca asta simte ....si uite ce inseamna sa nu citesti tot roportalul ,dar imi e imposibil sa citesc tot ...

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sacrificiul ei il va ajuta pe el cu ceva ? o faci pentru el sau pentru tine?

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pt aman2 cred...un lucru e cert : eu l.am schimbat in bine ,dar am platit cu mine ,intelegi ? din cauza a tot ce s.a intamplat nu mai cred in d.zeu ,nu ma mai pot ruga ,nu mai am vise ,nu mai sper nimic ! el este orfan ,nu ne are decat pe mine si familia mea ,caci "familia lui ".... bleah ! nu stiu dc gresesc sau nu, ca il astept si ca il sprijin ,dar stiu ca o sotie buna asta trebuie sa faca,asa simt.dar nu asta e pb mea,pb mea este ca nu mai stiu ce sa fac sa rezist !

Editat de e.v.c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

faptul ca sunt alaturi de el zice tot! inca e iubire intre noi ! si casnicia noastra acum depinde doar de el! multumesc bydy si red2shoes

Editat de e.v.c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pt aman2 cred...un lucru e cert : eu l.am schimbat in bine ,dar am platit cu mine ,intelegi ? din cauza a tot ce s.a intamplat nu mai cred in d.zeu ,nu ma mai pot ruga ,nu mai am vise ,nu mai sper nimic ! el este orfan ,nu ne are decat pe mine si familia mea ,caci "familia lui ".... bleah ! nu stiu dc gresesc sau nu, ca il astept si ca il sprijin ,dar stiu ca o sotie buna asta trebuie sa faca,asa simt.dar nu asta e pb mea,pb mea este ca nu mai stiu ce sa fac sa rezist !

 

 

am impresia ca iti tricotezi o aura de sfanta ....sa stii ca altare nu-ti va ridica nimeni si cand va iesi de acolo si va da cu ea in stanga si-n dreapta sa nu vii sa plangi ca ti-ai mancat cei mai frumosi ani din viata ...asteptandu-l ca ..penelopa pe ulise ...tesand ...tricotand si ...ofilindu-te ...

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta a durut ,dar o accept ! sa stii ca m-am gandit si la asta ,dar in cel putin 2-3 ani stiu care va fi situatia ,voi avea 30-31 ani ,nu voi fi terminata! sper ...si nu astept sa imi ridice nimeni altare ,si nu fac nici pe sfanta ,ca nu asta e scopul topicului,ci doar il astept ! nu stiu cat merita el ,dar casnicia cred ca merita ,deoarece ne-am casatorit indragostiti! dc nu il las e pt ca il iubesc ! asta ma tine inca legata de el ,nu certificatul de casatorie !

bydy inca nu este condamnat,aici in spania ,lucrurile sunt f incete ,mai ales cu romanii! este inchis provizoriu,fara drept de cautiune ,pt frauda ! poate sa stea 2 ani fara proces,si apoi sunt d posibilitati: ori ii da drumu pana la proces,ori ii mai da doi ani de inchisoare provizionala ,pana la proces.incertitudinea ne toaca nervii

Editat de e.v.c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stii ce nu inteleg ...pe topicul celalalt plangeai ca o garofita de salta camesa pe tine la 2 metri ...ca nu mai simti nimic...ca esti moarta sufleteste si acum ..ca va iubiti ...io zic sa te ..linistesti ,sa-ti faci o analiza a sentimentelor si ..lasa ...imaginea de femeie care se sacrifica .....altora ,cauta sa fii fericita si vezi cine te poate face fericita ....sa nu regreti mai tarziu ....sa fii egoist si sa iti doresti fericirea ..e uman ...si incearca sa nu te mai lasi influentata de gura lumii ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In cazul asta , esti de apreciat . :stars:

 

Acum..depinde si din ce motive a ajuns el in situatia asta... daca a gresit doar dorind sa imbunatateasca situatia voastra financiara , nici nu ar trebui sa amesteci greselile lui .."barbatesti" .

 

Poate amandoi aveti ceva de invatat din asta...

 

MULTUMESC CA MA INTELEGI ! da,ce a facut ,a facut pt noi! infidelitatile nu au treaba cu frauda ! el vroia ceva mai bun pt noi ,d.asta l-am inteles si sprijinit mereu !

 

 

stii ce nu inteleg ...pe topicul celalalt plangeai ca o garofita de salta camesa pe tine la 2 metri ...ca nu mai simti nimic...ca esti moarta sufleteste si acum ..ca va iubiti ...io zic sa te ..linistesti ,sa-ti faci o analiza a sentimentelor si ..lasa ...imaginea de femeie care se sacrifica .....altora ,cauta sa fii fericita si vezi cine te poate face fericita ....sa nu regreti mai tarziu ....sa fii egoist si sa iti doresti fericirea ..e uman ...si incearca sa nu te mai lasi influentata de gura lumii ...

STII CE ZIC EU ,NU MAI SCRIE PLS ! E CLAR NU AI CAPACITATEA SA INTELEGI PRIN CE TREC ,frumoasa comparatia : plangeam ca o garofitza :) si da sufleteste sunt in stand by ,si ca inca il iubesc nu e un lucru rau ! e clar a nu ai inteles nimic...

Editat de e.v.c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×