Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

Zonele afectate de inundatie

Postări Recomandate

Magazinele din anumite zone afectate de inundatii profita de dezastru pentru a ridica mult preturile, ( in Vrancea- Focsani) pentru a completa si aduce in deplina " armonie" tabloul dezastrului ce sa-a abatut pe capul locuitorilor acestor zone. Iarasi lacomia - chiar si in astfel de conditii. Eu as da o ordonanta de urgenta de data asta- care sa prevada citeva luni sau saptamini de munca in folosul comunitatii pentru cei care procedeaza la specula de acest fel in conditii de calamitate, precum si confiscarea marfii, nu pentru. a fi revinduta ci pentru a fi impartita la sinistrati. Inteleg, afacere-afacere, dar nici chiar asa!!! Nu suntem capabili sa mai vedem decit banii...Revin si cu ideea ca tot lacomia , in mod indirect a adus beleaua pe capul rom

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
JALNIC.... 8)

[snapbacca]55220[/snapbacca]

Am aflat ca circula si niste barci care te duc la desinatie contra sumei de 800.000-1.000.000 lei, care profita da faptul ca oamenii au nevoie de transport si n-au incotro, barcile fiind foarte putine. Inca o data ne-am convins ( daca era cazul ) ca vorba " ghinionul unuia-norocul altuia " este cit se poate de adevarata. Cu o barca si ceva tupeu poti face bani frumosi. Sa faci un milion dintr-un singur sut si inca fara sa dai banii pe benzina si fara taxe- au avut dreptate batrinii care ziceau ceva despre " imbogatitii de razboi" ... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Magazinele din anumite zone afectate de inundatii profita de dezastru pentru a ridica mult preturile, ( in Vrancea- Focsani) pentru a completa si aduce in deplina " armonie" tabloul dezastrului ce sa-a abatut pe capul locuitorilor acestor zone. Iarasi lacomia - chiar  si in astfel de conditii. Eu as da o ordonanta de urgenta de data asta- care sa prevada citeva luni sau saptamini de munca in folosul comunitatii pentru cei care procedeaza la specula de acest fel in conditii de calamitate, precum si confiscarea marfii, nu pentru. a fi revinduta ci pentru a fi impartita la sinistrati. Inteleg, afacere-afacere, dar nici chiar asa!!! Nu suntem capabili sa mai vedem decit banii...Revin si cu ideea ca tot lacomia , in mod indirect a adus beleaua pe capul rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
{.....}se aplica insa numai cu acordul contravenientului.In speta ,eu cred ca ceea ce au facut oamenii aia nu-i deloc contraventie si INFRACTIUNE.Se mai

[snapbacca]61679[/snapbacca]

vad ce te pricepi la legislatie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

era o vorba din popor "omul cu cat are mai mult cu atat vrea si mai mult" sau cam asa ceva.E ceva jenant ca a ajuns lacomia pana aici.Chit ca par cam extremist dar asia ar merita fie pusi la zid :soot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice ca nu doar lacomia e de vina.

Legile au fost facute in asa fel sa fie incalcate(de unii :tease:" ).

Nu s-a respectat si nu s-a aplicat legea acolo unde trebuia(adica acolo unde se faceau bani)

Vedeti voi,si vremurile sunt precum oamenii...asa ca ce sa ne mai miram...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu ne mai mire de ce ne bate D-zeu!!!

Chiar ca rautatea si lacomia nu mai are margini!!!

Omenirea isi merita soarta pentru ca legile duhovnicesti arata ca toate pedepsele cad asupra poporului datorita relelor chiar daca sunt facute de doar o parte din noi sau de cei caer ne conduc.

Cine nu crede in D-zeu sa o ia ca pe o lege a compensarii, principiul actiunii-reactiunii etc.

:tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci..eu chestia asta cu oameni mi'am dat seama de mult...bine..poate nu toti sunt asa..dar majoritatea nu se gandesc decat la ei..cum sa le mearga Lor bine..si nu ii intereseaza ce se intampla cu altii..de ce credeti ca avem atata saracie in tra..si..arata mizerie..poate un pic de interes pt ceea ce se intampla aici nu ar strica..da..dar..pe cine sa intereseze...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×