Sari la conținut
Forum Roportal
Madalina A.M.

caut un preot cu har

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pe tine te iubesc pentru ca macar nu pui botul la tot ce se vinde pe piata si incerci sa gandesti.Un fel de ateista...

un fel de ce...? ateista? de ce? :)

 

Nu am treaba cu persoanele particulare ci cu fenomenul general national,care ne situeaza in UE pe ultimul loc la toate capitolele, din cauza intunericului spiritual mentinut de prostime si BOR.

pai mi-am dat seama cu ce ai tu treaba, de-aia ti-am zis ca sunt unele topice pe care pur si simplu...nu tre' sa intri ! :o: na!

 

nici mie nu-mi convine politica BOR si prostia "crestin-ortodocsilor" din Romania, dar aici nu e vorba decat de un om care vrea un preot. omul ala se va duce la preot convins fiind ca ala ii rezolva lui problema, fie ca-i spui ca da, fie ca-i spui ca nu. asa ca, daca n-ai un nume si-o adresa, mai bine nu-i spui nimica. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar am vorbit azi cu cineva de un preot care ptr. sfintirea unei colive ptr. pomana la morti lua 250. 000 lei vechi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar nu ma duc la doctor,ma duc sa ma vindec spiritual.Spiritul se are valoare in bani? Una e sa-ti castigi existenta si una e sa te mai si inbogatesti.

 

De ce nu accepta mancare si altele pt. casa in loc de bani cum fac calugarii budisti?

 

 

 

 

Dar binenteles dusa la biserica cel putin in fiecare duminica.

 

Am o intrebare pt. toti.De ce nu li se arata fecioara,duhul sfant sau altii la aia din Africa unde nu au citit nimic despre aceste personaje? Daca chiar existau si erau divine nu era logic sa apara si la altii mai saraci spiritual ca sa-i lumineze si pe ei.

 

De ce spun astea? Ca sa nu va agatati de o singura idee.

 

Conform linkului de mai jos, se pare ca s-a aratat si in China, India, in Egipt (Zeitoun, 1968) a fost filmata, si in Rwanda, and so on... No comment. Imaginile vorbesc de la sine.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Marian_appari...ian_apparitions

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar am vorbit azi cu cineva de un preot care ptr. sfintirea unei colive ptr. pomana la morti lua 250. 000 lei vechi...

e aproape moka...daca iei in considerare ce efect au colivele alea pe lumea cealalta... :)... it's priceless...in a way...:o: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Conform linkului de mai jos, se pare ca s-a aratat si in China, India, in Egipt (Zeitoun, 1968) a fost filmata, si in Rwanda, and so on... No comment. Imaginile vorbesc de la sine.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Marian_appari...ian_apparitions

Eu zic că sunt ori nebuni, ori mincinoşi ăia care afirmă că au viziuni "inspirate divin".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu ma duc la doctor,ma duc sa ma vindec spiritual.Spiritul se are valoare in bani? Una e sa-ti castigi existenta si una e sa te mai si inbogatesti.

De ce nu accepta mancare si altele pt. casa in loc de bani cum fac calugarii budisti?

 

 

Nu stiu ce sa zic......da, si vindecarea spirituala are aceeasi valoare in bani.....ca si sanatatea trupului.....Nu cred ca este vreunul printre noi care nu ar plati orice si oricat (daca are) in cazul in care cineva il poate vindeca de o boala cum e cancerul sau o depresie cu care s-ar lupta ani de zile....... Ideea de baza, este desigur, sa nu dai peste un impostor care sa te tapeze de bani si sa nu iti aduca nici un beneficiu.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in maxim 4 ani aceste lucruri vor deveni gratis daca niste proiecte vor lua nastere si vor functiona........ pentru vindecare nu ar trebui sa se ceara bani............... e o intreaga mafie cu astia ca cer bani si multi s informati gresit si au perceptii gresite....in fine adevaratele intentii si adevaratele fapte se vor diferentia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce nu accepta mancare si altele pt. casa in loc de bani cum fac calugarii budisti?

de la a accepta si pana la a pretinde e cale lunga. si marea majoritate de aia sunt suparati pe popi. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in maxim 4 ani aceste lucruri vor deveni gratis daca niste proiecte vor lua nastere si vor functiona........ pentru vindecare nu ar trebui sa se ceara bani............... e o intreaga mafie cu astia ca cer bani si multi s informati gresit si au perceptii gresite....in fine adevaratele intentii si adevaratele fapte se vor diferentia

 

 

Rise.....intotdeauna se vor cere bani pentru vindecare......Daca tu ai fi un medic renumit si ti-ai petrece viata salvandu-i pe altii, nu crezi ca ti-ai "oferi" o situatie materiala care sa te rasfete?......Ok.....daca ai practica afara poate nu ai avea nevoie de "imbolduri" insa daca ai incepe prin a lucra in Romania si nu ti-ai putea plati chiria si curentul dupa 12 ore de garda ca rezident.....cum crezi tu ca te-ai simti? (a, si nu mentionez 6, 7 ani de studiu si renuntari)

Frustranta......situatie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×