Sari la conținut
Forum Roportal
Glamorous_witch_girl

Nu e ceva chiar "paranormal"

Postări Recomandate

Si-a "creat" cineva un spatiu numai al lui/ei in imaginatie ca sa il/o ajute sa se relaxeze,concentreze sau in cazul meu sa poata adormi?

 

De exemplu,cand vreau sa adorm,imi imaginez un loc la malul marii,in fundal se vad muntii(seamana un pic cu Bulgaria-unde plaja se gaseste langa munti),si o insula cu un castel in centru.Nu am reusit pana acum sa "vad" cum e in castel,adorm pana ajung acolo(stiu ciudat).Chiar functioneaza.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un locsor pe malul marii, pe o insula pustie, si sunt acolo impreuna cu o persoana speciala, care din pacate se afla tocmai in SUA.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si-a "creat" cineva un spatiu numai al lui/ei in imaginatie ca sa il/o ajute sa se relaxeze,concentreze sau in cazul meu sa poata adormi?

desigur, dar nu e spatiu pentru adormit :flowers: insa e interesant cum cel putin am impresia, ca simt si fizic prin cele 5 simturi ,locul unde ma duc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ca sa adorm incerc sa nu ma gandesc la nimic. Si sa stiti ca nu este usor de loc sa iti golesti total mintea de ganduri. :nea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mintea poate crea orice...Creatiile care nu sunt palpabile, nu se vad fizic, nu-s maiputin reale sau valoroase ca cele materiale.

Multi oameni isi dau forma propriei minti. Unii au mintea ca un labirint, altii ca o biblioteca, altii au mintea cu forma unei galaxii...nu conteaza decat sa se corespunda reprezentarea cu starea fiecaruia si sa i se potriveasca. E folositor mai ales la invatat sa se ordoneze informatiile dupa o oarecare forma. Cineva care-si imagineaza ca toate cursurile citite sunt asezate in ordine, usor accesibile, va sti sa rasfoiasca mental dupa o anume informatie, daca aceasta nu iese la suprafata prin metode obisnuite.

Puterea gandului e mare...oamenii pot crea lumi noi, dimensiuni diferite de aceasta...doar gandind. Important e sa creada in puterea lor si sa cvrea ca ea sa se manifeste.

 

Sa nu uitam, insa: orice e posibil, dar nu totul este permis...

Editat de Khaarsha

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mintea poate crea orice...Creatiile care nu sunt palpabile, nu se vad fizic, nu-s maiputin reale sau valoroase ca cele materiale.

Multi oameni isi dau forma propriei minti. Unii au mintea ca un labirint, altii ca o biblioteca, altii au mintea cu forma unei galaxii...nu conteaza decat sa se corespunda reprezentarea cu starea fiecaruia si sa i se potriveasca. E folositor mai ales la invatat sa se ordoneze informatiile dupa o oarecare forma. Cineva care-si imagineaza ca toate cursurile citite sunt asezate in ordine, usor accesibile, va sti sa rasfoiasca mental dupa o anume informatie, daca aceasta nu iese la suprafata prin metode obisnuite.

Puterea gandului e mare...oamenii pot crea lumi noi, dimensiuni diferite de aceasta...doar gandind. Important e sa creada in puterea lor si sa cvrea ca ea sa se manifeste.

 

Sa nu uitam, insa: orice e posibil, dar nu totul este permis...

si cine nu ne permite?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si cine nu ne permite?

constiinta fiecaruia, forte pe care nu le intelegem?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si-a "creat" cineva un spatiu numai al lui/ei in imaginatie ca sa il/o ajute sa se relaxeze,concentreze sau in cazul meu sa poata adormi?

 

De exemplu,cand vreau sa adorm,imi imaginez un loc la malul marii,in fundal se vad muntii(seamana un pic cu Bulgaria-unde plaja se gaseste langa munti),si o insula cu un castel in centru.Nu am reusit pana acum sa "vad" cum e in castel,adorm pana ajung acolo(stiu ciudat).Chiar functioneaza.....

 

Da, probabil ca foarte multi chiar, doar ca nu mereu locul e acelasi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×