Sari la conținut
Forum Roportal
seal_it_forever

Viata mea a inceput sa se sfarseasca...

Postări Recomandate

Sunt un om pentru care totul se sfarseste si nu mai are sens. Andu , ingerasul meu , a fost diagnosticat cu distrofie musculara. Simt ca ma prabusesc fara a mai putea sa ma ridic vreodata... De ce DUMNEZEU la-a ales tocmai pe el cu ce a gresit ca nu are decat 4 ani... 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt un om pentru care totul se sfarseste si nu mai are sens. Andu , ingerasul meu , a fost diagnosticat cu distrofie musculara. Simt ca ma prabusesc fara a mai putea sa ma ridic vreodata... De ce DUMNEZEU la-a ales tocmai pe el cu ce a gresit ca nu are decat 4 ani...
Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragul meu, simt ca iti este foarte greu si as vrea sa te pot ajuta, dar nu ma pricep cum ar trebui sa vorbesc pentru ca sa-ti alinez durerea. Eu am deschis aici in coltul trist topicul suicidul. Am primit unele mesaje care m-au ajutat foarte mult. te rog de deschizi si tu topicul. sper sa te ajute si pe tine.

FII PUTERNIC!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat si eu si am cautat totate informatiile si sunt daramata.Refuz sa cred ca asta mi se intampla mie si copilului meu. In urma unor analize de rutina sa-a constat ca,creatincainaza este marita de peste 70 de ori . Nici nu auzisem despre analiza aceasta.Acum urmeaza sa facem o alta analiza genetica ptr confirmarea diang de sindrom Duchenne , adica aceasta nenorocire de distrofie musculara. Analiza a fost repetata de 2 ori la lab care a descoperit-o si a iesit aceeasi valoare , ceea ce ma ingrozeste cel mai mult este faptul ca nu exista un tratament in momentul acesta dacat la o clinica din caiev , insa pretul tratamentului este imens... si pe langa toate astea doar amelioreaza simptomele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragul meu, simt ca iti este foarte greu si as vrea sa te pot ajuta, dar nu ma pricep cum ar trebui  sa vorbesc pentru ca sa-ti alinez durerea. Eu am deschis aici in coltul trist topicul suicidul. Am primit unele mesaje care m-au ajutat foarte mult. te rog de deschizi si tu topicul.  sper sa te ajute si pe tine.

FII PUTERNIC!

[snapbacca]54300[/snapbacca]

Este o EA!!! pe forum este mama copilului!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu prin ce treci acum dar imi pare rau 8) .nici o mama din lume nu merita ceea ce ai patit tu mai ales daca isi iubeste copilul.nu stiu ce sa mai spun decat fii puternica si rezista !!! :band:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am gandit si nici nu ma voi gandi niciodata la asa ceva (suicid) pentru ca am constat intotdeauna ca toate problemele au o rezolvare buna sau rea , insa suicidul nu reprezinta nici un fel de rezolvare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi iubesc copilul...e putin spus mai ales ca este singurul si unicul , pentru ca din nefericire sufar de miastenia gravis o afectiune care nu imi permite sa mai am un alt copil si din aceasta cauza disperarea mea este si mai mare , de ce aceasta lovitura...sau cu ce am gresit asa de tare 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

orice problema se rezolva pana la urma.chestia e sa ai destula putere sufleteasca sa duci dificultatile pana la capat.bucura-te de copilul tau asa cum e.incearca sa-i ALINI DUREREA Ccu fiecare zambet pe care il oferi cu fiecare clipa petrecuta alaturi de el,crede-ma ca nu-si doreste mai mult decat sa fie aproape de tine.orice copil isi doreste asta si o stiu din propie experienta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este groaznic ce se intampla,si din punctul tau de vedere esti indreptatita sa consideri si sa simti ca este absolut nedrept.Dar nu noi hotarm,nu noi luam deciziile la nivelul asta.Putem doar sa luptam macar pentru a dovedi ca poate,merita revizuita,o astfel de hotarare.Asa apar minunile cred eu..

Fii tare,atat cat pot sunt alaturi de tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×