Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

ce ziceti de telecainezie? o au doar cei care se nasc cu ea sau se poate dobandi si pe parcurs, prin anumite exercitii?

un savant sustine ca dupa ce a studiat timp indelungat aceasta capacitate de a deplasa obiecte doar cu putera mintii,fara a le atinge, a gasit o parte din elementele care favorizeaza producerea acestui fenomen.

cativa factori care influenteaza telecainezia ar fi:o foarte buna irigare a creierului care permite o concentrare maxima, nivelul crescut de fier in sange,absenta emotiilor etc.

 

eu nu pot sa cred ca am putea sa o capatam pe parcurs, prin exersari indelungate desi daca ne-am folosi creierul la toata capacitatea lui...am avea si posibilitatea de a misca obiecte doar cu puterea mintii :- nu ar fii misto? am vazut un film ieri :agresiv:

post-5929-1120909236_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am auzit de telecainezie in "carrie" de stephen caing. tu ce film ai vazut?

 

cum propui ca se realizeaza, stiintific vb, acea miscare, acel transfer de energie de la creier (vointa ta, cum ar veni) la moleculele (altfel nu stiu cum sa le zic) acelui obiect..?

 

nu zic ca n-ar fi posibil..e clar ca nu ne folosim intreaga capacitate a creierului, da-sa cuiroasa ce explicatie se dadea in filmu' ala pe care zici ca la-ai vazut, daca se dadea vreo explicatie... :thinca:

 

pe.sa. acum am vazut imaginea atasata..ce-i cu ea? unde e facuta?

Editat de Vero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si asa cred ca sa-ar rezolva probleme cu adusu canii cu apa langa pat :De

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am auzit de telecainezie in "carrie" de stephen caing. tu ce film ai vazut?

 

cum propui ca se realizeaza, stiintific vb, acea miscare, acel transfer de energie de la creier (vointa ta, cum ar veni) la moleculele (altfel nu stiu cum sa le zic) acelui obiect..?

 

nu zic ca n-ar fi posibil..e clar ca nu ne folosim intreaga capacitate a creierului, da-sa cuiroasa ce explicatie se dadea in filmu' ala pe care zici ca la-ai vazut, daca se dadea vreo explicatie... :thinca:

 

pe.sa. acum am vazut imaginea atasata..ce-i cu ea? unde e facuta?

[snapbacca]56985[/snapbacca]

sincer, nu mai stiu cum se numea filmul :"> dar nu trata aceasta probleme, adica alta era actiunea

si eu as fi foarte curioasa , si am niste dubii in ceea ce priveste telecainezia dar tind sa cred ca e posibil si INCA nu am descoperit cum....

oricum unul dintre factorii principali este credinta, tre' sa fii absolut convins ca poti face acel lucru, si mai sunt multe alte conditii care favorizeaza telecainezia.

chiar am gasit si o ecuatie a telecaineziei, bine acum sunt doar supozitii.

 

Tca = CFe + VC + ZPE -SD - E+ , unde:

 

Tca = telecainezie;

CFe = Concentratia de fier a singelui care circula prin creier. Cu cit este mai mare, cu atit sint mai mari si sansele ca o persoana sa fie telecainetica.

VC = Contactul vizual cu obiectul de miscat doar prin forta gindului.

ZPE = Punctul zero al emotiilor (Zero Point Emotions, in engleza), adica absenta emotiilor, necesara unei concentrari maxime.

SD = privarea de somn (Sleep Deprivation, in engleza), care afecteaza negativ capacitatea de concentrare si, in consecinta, posibilitatea de a produce fenomenul de telecainezie.

E+ = Excesul de vitamina E. Una din caracteristicile vitaminei E este aceea ca asimileaza fierul, protejind astfel organismul de fier in exces. Logic, un nivel ridicat de vitamina E, scade nivelul de fier si, deci, capacitatea telecainetica.

 

si poza am luat-o de pe net de undeva, poate o fi trucata....nu stu :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si asa cred ca sa-ar rezolva probleme cu adusu canii cu apa langa pat :De

[snapbacca]57164[/snapbacca]

atunci imi pare un lucru bun...telecainezia asta...da da... ::doh::

 

si poza am luat-o de pe net de undeva, poate o fi trucata....nu stu :good:

[snapbacca]57301[/snapbacca]

si eu ma gandeam...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oricum, suna bine asa, sa aduci langa tine ce vrei.oamenii lenesi ar avea o solutie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oricum, suna bine asa, sa aduci langa tine ce vrei.oamenii lenesi ar avea o solutie

[snapbacca]57502[/snapbacca]

da, dar vezi tu, implica vointa, concentrare maxima, care..tot un fel de efort e... :good: ... ::doh::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da...da nu se compara cu ridicata de pe fotoliu/ pat / scaun :De

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da...da nu se compara cu ridicata de pe fotoliu/ pat / scaun :De

[snapbacca]57609[/snapbacca]

omg, are you a mind reader? ::doh:: ::doh::

 

iulya, mai zi-ne ceva de telecainezie, ca ti-am acaparat topicul.. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×