Sari la conținut
Forum Roportal
nocoleata

Viremia HCV

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

azi a sosit viremia surorii mele.eSte 295000 asa mi-a zis. Ce inseamna asta? Va rog mult sa-mi raspundeti careva. MULTUMESC

 

 

Inseamna ca are ceva virusei si trebuie sa isi depuna dosarul ptr interferon cat mai repede.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar e mare .mica?Daca nu te superi ,tu cat ai avut de exempu viremia cand ai inceput tratamentul?

ce ai facut pana cand ti s-a aprobat dosarul?Te rog mult sa imi raspunzi

 

Nu e prea mare dar depinde ce grad de fibroza are, 1, 2 ,3 . Eu cand mi-am facut prima viremie am avut 200.000 si dupa un an 1.000.000, acum fac tratament si trebuie sa fac viremia la 12 sapt sa vad cum iese. Eu am asteptat un an.

Sanatate!!! Da-mi id de mess si vb mai multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BUNA TUTUROR!MA NUMESC KATI.SUNT NOUA PE ACEST FORUM.AM SI EU HEP.C.FAC TRATAMENT CU INTERFERON SI RIBAVIRINA DE 6 LUNI.DUPA TREI LUNI MI-A VENIT REZULTATUL:NEDETECTABIL.AM AVUT VIREMIA 27000000.DORESC LA TOATE LUME SANATATE!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

excelent. succes in continuare. :lol2:

 

concluzia: valorile viremiei nu influenteaza modalitatea de reactie la tratament. poti avea si valori din acestea astronomice si dupa 3 luni de tratament sa fii NE.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
excelent. succes in continuare. :lol2:

 

concluzia: valorile viremiei nu influenteaza modalitatea de reactie la tratament. poti avea si valori din acestea astronomice si dupa 3 luni de tratament sa fii NE.

MERSI MULT PENTRU INCURAJARE,SI TIE SUCCES!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

IN PRIMELE 3 LUNI MI-AM SIMTIT FOARTE RAU.AM AVUT DEPRESIE FOARTE MARE (MI-A MURIT SI SOTUL MEU),NU AM AVUT POFTA DE MINCARE,MI-AM SLABIT 15 KG,MI-A CAZUT PARUL(NU DE TOT) ERAM AGITATA,TRISTA,NERVOASA,PLANGEAM TOT TIMPUL.ACUMA ESTE MAI USOR ORGANISMUL MEU A INCEPUT SA O ACCEPTA TRATAMENTUL.NU TIN REGIM DELOC(BINE NU MANANC GRASIMI)DOCTORUL MEU A SPUS CA NU TREBUIE SA TIN REGIM DUR.TRANSAMINAZELE SUNT NORMALE.ACUMA MAI PRIMESC O INJECTIE:NEORECORMON,PENTRU ANEMIE.O INJECTIE PE SAPTAMANA.DECI CURAJ LA TOATE LUMEA,O SA TRECETI PESTE ASTA SI O SA UITATI DURERILE SI O SA FIE BINE.DORESC LA TOATE LUMEA SA AIBA REZULTATUL ..NEDETECTABIL.. CER SCUZE DACA AM FACUT GRESELI LA SCRIS.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×