Sari la conținut
Forum Roportal
Gallileeo

ANTI-MANELE

Postări Recomandate

Salut. Ce ar fi daca am discuta despre manele? Un subiect foarte cunoscut. Sa vorbim despre ceea ce inseamna maneaua, despre ce texte sunt in manele, despre cantaretii acestui gen de muzica.Nu ca as fi rasist, dar muzica asta strica imaginea romaniei si pe cetatenii acestei tari. Sper sa va placa aceasta tema. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un subiect redeschis a 15 a oara. de data asta la "istorie" din motive care imi scapa. si suna a " m-am trezit de dimineata si cand ma spalam pe fata am constat ca apa e uda!!! wow, sa discutam despre asta! " :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut. Ce ar fi daca am discuta despre manele? Un subiect foarte cunoscut. Sa vorbim despre ceea ce inseamna maneaua, despre ce texte sunt in manele, despre cantaretii acestui gen de muzica.Nu ca as fi rasist, dar muzica asta strica imaginea romaniei si pe cetatenii acestei tari. Sper sa va placa aceasta tema. :cheer:

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic1535.html

 

Baga aici :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut. Ce ar fi daca am discuta despre manele? Un subiect foarte cunoscut. Sa vorbim despre ceea ce inseamna maneaua, despre ce texte sunt in manele, despre cantaretii acestui gen de muzica.Nu ca as fi rasist, dar muzica asta strica imaginea romaniei si pe cetatenii acestei tari. Sper sa va placa aceasta tema. :cheer:

 

150 de topicuri despre combaterea manelelor nu ar fi prea multe!

Cred ca nu merita analizat ,dar merita studiat fenomenul,cum se face ca a"prins" si se extinde fara control,a patruns peste tot,nu deschizi un post de radio ,tv,fara a auzi aceleasi refrene tembele,la auzul carora lumea cade in extraz.

Ce se poate face? Nu prea multe,dar fiecare dintre noi,putem sa facemceva in microuniversul noastru,sa-i ferim pe copii nostrii ,tinerii de azi,adulti de maine ,a creste cu aceasta muzica in ureche.Nu spun ca toti trebuie sa iubeasca muzica clasica,dar folclorul autentic exista(ce naiva sunt!si acesta este pouat)!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
150 de topicuri despre combaterea manelelor nu ar fi prea multe!

Cred ca nu merita analizat ,dar merita studiat fenomenul,cum se face ca a"prins" si se extinde fara control,a patruns peste tot,nu deschizi un post de radio ,tv,fara a auzi aceleasi refrene tembele,la auzul carora lumea cade in extraz.

Ce se poate face? Nu prea multe,dar fiecare dintre noi,putem sa facemceva in microuniversul noastru,sa-i ferim pe copii nostrii ,tinerii de azi,adulti de maine ,a creste cu aceasta muzica in ureche.Nu spun ca toti trebuie sa iubeasca muzica clasica,dar folclorul autentic exista(ce naiva sunt!si acesta este pouat)!

Oricat am analiza noi si am combate fenomenul, "fenomenul" isi vede de treaba si se extinde fara jena. Ce putem face sa ne ferim copiii de fenomen? Pai ce sa zic, eu nu am salvat pe tv nici un canal cu manele, nu ascult asa ceva in casa, iar cand vor fi mai mari copiii mei sper sa stiu pe unde isi petrec timpul si cum.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×