Salt la continut

Fotografie

Cum te poti infesta cu HIV!

• Topic inchis Acest topic e inchis
25 replici la acest subiect

#21 Vero

Vero

...

• Advanced Member
  • StricaStricaStricaStrica
  • 268 mesaje

Scris 12 July 2005 - 01:29 PM

ce ati prefera?..
sa traiti o viata in paranoia, cum ar fi in cazul de fata sa verifici fiecare scaun la fiecare cinema la care te vei duce vreodata, sau sa fii carefree, sa contractezi un astfel de virus (doamne fereste..) si sa tanjesti tot restul vietii la un trai lipsit de povara bolii?

nu stiu in ce masura e vb despre ales aici, da-sa curioasa de raspuns..
  • 0

#22 Crystal_C

Crystal_C

...Crystal

• Advanced Member
  • StricaStricaStricaStricaStrica
  • 653 mesaje

Scris 12 July 2005 - 02:25 PM

La felul cum o spui tu, la nivelul "accidentelor" se poate intampla sa-mi cada un ghiveci cu flori in cap, in tip ce merg pe strada... si sa mor. Sau, accident de msina din cauza unui sofer beat. Nu, nu mi-ar placea sa traiesc in paranoia toata viata.... asta e sigur.

Cand eram mai mica, acum cativa ani, mi sa-a intamplat asta. Un baiat mi-a suflat o corneta in picior. Era cu ac si mi sa-a infipt in picior. Dupa ce am tipat la el, mi-a spus, razand, sa-mi fac analize la sange. Normal, am intrat in panica. Dar mi-am facut analize si nu aveam nimic. Am avut noroc ca ca si acul respectiv a ramas la mine. A.... ba da.... am facut antitetanos...ca era un ac normal de cusut.

Maniaci exista peste tot si se poate intampla oricand, oricui; din pacate nu te poti apara de ei. Ocoliti-i cand vedeti comportament bizar. In rest... desi mi sa-a intamplat o data, nu cred in chestile cu cinematograful sau altele.
  • 0

#23 tahionic

tahionic

Veriga lipsa :)

• Full Members
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 1701 mesaje

Scris 12 July 2005 - 02:31 PM

ce ati prefera?..
sa traiti o viata in paranoia, cum ar fi in cazul de fata sa verifici fiecare scaun la fiecare cinema la care te vei duce vreodata, sau sa fii carefree, sa contractezi un astfel de virus (doamne fereste..) si sa tanjesti tot restul vietii la un trai lipsit de povara bolii?

nu stiu in ce masura e vb despre ales aici, da-sa curioasa de raspuns..

[snapbacca]54591[/snapbacca]

eu aleg carefree ultra plus 8)
si cinema la gradina de vara...acolo nu au cum sa puna ace ca-sa banci din lemn. dai un ban, dar macar stii ca te doare spatele+fundul si nu capul ::band::
  • 0

#24 midnight-ghost

midnight-ghost

Nike!!!

• Advanced Member
  • 420 mesaje

Scris 12 July 2005 - 02:58 PM

....mai bine mort decat sa stau tot timpul cu ochii in 7.......daca as fi atenta la toate amanuntele si super prudenta nu cred ca asta sa-ar mai chema viata.....si daca ai un astfel stil de viata nu cred ca e multa distanta pina la nebunie 8) ..... :band:"
  • 0

#25 spider

spider

super marmota ;)))

• Silver Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 2553 mesaje

Scris 12 July 2005 - 05:26 PM

[snapbacca]54607[/snapbacca]

degeaba daca nu are si aripioare........
  • 0

#26 Vero

Vero

...

• Advanced Member
  • 268 mesaje

Scris 13 July 2005 - 11:03 AM

da, sunt total de acord cu voi, nici eu n-as putea trai intr-o continua frica gen "ce ar fi daca"..

La felul cum o spui tu, la nivelul "accidentelor" se poate intampla sa-mi cada un ghiveci cu flori in cap, in tip ce merg pe strada... si sa mor.

[snapbacca]54605[/snapbacca]

da, stiu, dar uite sunt unele persoane care mai au putin si nu ies din casa din cauza asta... exact exemplul cu ghiveciul il dau si eu cand mai vine vorba de ceva de genul asta..intrebarea a fost pur ipotetica..

si cinema la gradina de vara...acolo nu au cum sa puna ace ca-sa banci din lemn. dai un ban, dar macar stii ca te doare spatele+fundul si nu capul ::band::

[snapbacca]54607[/snapbacca]

::o:: tare faza.
  • 0