Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dupa cum stiti din Ianuarie 2008 alocatia este adusa de postas iar daca nu esti acasa cand vine dumnealui trebuie sa se duca un parinte la posta cu buletinul si sa o ia el.

 

Ne-a vorbit diriginta de faptul ca putem sa punem alocatie pe un card , acesta se face cu mama/tata de manuta la banca , intrebarile mele sunt :

Ce acte trebuie pentru crearea unui astfel de card?

La ce banci se pot face astfel de carduri?

Si la ce banca este cel mai avantajos un astfel de card , avand in vedere comisionul la retrageri , depuneri etc?

 

 

 

PS:Inca nu am 18 ani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa cum stiti din Ianuarie 2008 alocatia este adusa de postas iar daca nu esti acasa cand vine dumnealui trebuie sa se duca un parinte la posta cu buletinul si sa o ia el.

 

Ne-a vorbit diriginta de faptul ca putem sa punem alocatie pe un card , acesta se face cu mama/tata de manuta la banca , intrebarile mele sunt :

Ce acte trebuie pentru crearea unui astfel de card?

La ce banci se pot face astfel de carduri?

Si la ce banca este cel mai avantajos un astfel de card , avand in vedere comisionul la retrageri , depuneri etc?

PS:Inca nu am 18 ani

 

din cate stiu eu pentru alocatii poti face card doar la BancPost..

si eu am avut in clasa a 9-a .. nu trebuie sa-ti iei parintii de manuta ..noi am stabilit toata clasa (majoritatea claselor din liceul nostru) ca vrem alocatia pe card ..a venit un nenea de la bancpost cu o oferta ..si a venit dupa cateva zile la scoala cu niste formulare ...mi se pare ca doar copie dupa buletin i-am dat .. si dupa doua saptamani a venit si ni le-a adus .In fiecare an mergeam in septembrie sa completam cecurile si tot anul nu mai aveam treaba .

Comisionul era foarte mic , nesemnificativ dar nu-mi amintesc exact cat era

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa cum stiti din Ianuarie 2008 alocatia este adusa de postas iar daca nu esti acasa cand vine dumnealui trebuie sa se duca un parinte la posta cu buletinul si sa o ia el.

 

Ne-a vorbit diriginta de faptul ca putem sa punem alocatie pe un card , acesta se face cu mama/tata de manuta la banca , intrebarile mele sunt :

Ce acte trebuie pentru crearea unui astfel de card?

La ce banci se pot face astfel de carduri?

Si la ce banca este cel mai avantajos un astfel de card , avand in vedere comisionul la retrageri , depuneri etc?

 

 

 

PS:Inca nu am 18 ani

Hmmm.... Pai buletinu e cel mai important... Si un parinte.

 

Visa Electron Euro<26 este un card de debit cu cont in lei si utilizare internationala emis sub sigla VISA Electron, in regim co-branded < BANCA TRANSILVANIA - EURO<26 ROMANIA >. Cardul este destinat tuturor tinerilor cu varste cuprinse intre 15 si 25 de ani, in special studentilor.
http://www.bancatransilvania.ro/index/96.html

 

din cate stiu eu pentru alocatii poti face card doar la BancPost..

Aia ar fi considerat anti-competitional, si sanctionat in orice tara civilizata, da mai stii ce le trece la prostii astia prin cap???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hmmm.... Pai buletinu e cel mai important... Si un parinte.

 

http://www.bancatransilvania.ro/index/96.html

 

 

Aia ar fi considerat anti-competitional, si sanctionat in orice tara civilizata, da mai stii ce le trece la prostii astia prin cap???

nu trebuie parinte deloc daca iti faci la bancpost

mai ..cand mi-am facut eu doar bancopostul era dispus sa-ti vireze alocatia pe card

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti multumesc Kline mi-ai fost de mare ajutor , stii cumva daca se pot vira pe "Euro26" alocatii BancPost?

Nu dtiu, eu nici nu mai sunt in Romania....

 

nu trebuie parinte deloc daca iti faci la bancpost

mai ..cand mi-am facut eu doar bancopostul era dispus sa-ti vireze alocatia pe card

 

Am crezut ca zici ca statu roman refuza sa faca prin alta banca, ceea ce ar fi anti-competitional. Asa ca celelalte banci sunt momai... e altceva....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se poate si la BRD . Nu iti trebuie parinte , trebuie o copie dupa buletinul unui parinte si parca o copie dupa buletinul tau.Completezi un formular si gata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau daca mama/tata au deja un card, ceea ce e mai mult ca sigur, iti pot pune alocatia pe cardul lor, trebuie doar vorbit la banca :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×