Sari la conținut
Forum Roportal
Dodo03

Placa de retea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut!

Am o placa de baza Asus P5B de luxe si are integrat 2 placi de retea.Cand vreau sa instalez driverele nu mi le instaleaza decat la una singura ! Biosul o vede dar in device meneger nu mi-o arata.

Nu a functionat niciodata pentru ca placa de baza este noua(am luat-o de la garantie).Credeti ca este defecta sau o fi o alta problema?

Editat de Dodo03

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut!

Am o placa de baza Asus P5B de luxe si are integrat 2 placi de retea.Cand vreau sa instalez driverele nu mi le instaleaza decat la una singura ! Biosul o vede dar in device meneger nu mi-o arata.

Nu a functionat niciodata pentru ca placa de baza este noua(am luat-o de la garantie).Credeti ca este defecta sau o fi o alta problema?

Ai avut vreodată un cablu Ethernet conectat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca "problema" e de altundeva... vezi ca unele placi de baza de acest gen stiu sa isi configureze placile de retea sa lucreze "in punte" ... moment in care cele doua placi de retea se comporta ca una singura si asigura redundanta, adica daca le conectezi pe ambele la internet din acelasi (alt) echipament de retea (nu se produce bucla !) si pica legatura pe una din placile de retea (cablu), automat comuta prin cealalta, dara sa iti intrerupa macar download-urile. Daca ai ceva gen Ai-NET prin BIOS, pune-l pe disable.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×