Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Asa se face acum.

 

Am traseul pe 4 mai.Vroiam sa ma duc vineri sa dau sala.Nu mi-a spus data exacta cand sa dau sala.A spus inainte de oras dar nu stiu vineri o fi prea tarziu.Nu pot da traseul daca nu am sala luata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dat orasul intr-o marti si mi s-a zis de acolo, de la programari, sa dau sala cel tarziu vineri, dar in conditiile in care luni era zi libera. Dar sa stii ca cu cat dai sala mai repede, cu atat mai bine, pentru ca scapi de o grija si pentru ca, in eventualitatea in care o pici, te REprogramezi mai curand la traseu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna.Am si eu o intrebare.Cu cate zile inainte de oras se poate da sala??????Stiu ca la sala te duci cand vrei tu binenteles inainte de oras...dr inainte cu cat timp???Ast rasp.

Daca dai sala marti, 4 mai, poti sa mergi linistit vineri... asa cum poti sa mergi toata saptamana asta.

 

Doar daca dai pentru a doua oara (adica oricare numai prima nu) trebuie sa astepti 2 saptamani, parca, intre un examen si altul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar daca dai pentru a doua oara (adica oricare numai prima nu) trebuie sa astepti 2 saptamani, parca, intre un examen si altul.

 

Da, dar daca ar fi dat a doua oara ar fi stiut detaliile pe care ni le cere acum. :) Si, de asemenea, cei care au programat-o pentru traseu ar fi stiut cand a dat prima sala si nu ar fi programat-o inainte de alea doua saptamani. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca am luat categoria B si nu am scos permisul de conducere, trebuind ca mai apoi sa iau celelalte categorii, daca ma opreste un echipaj de politie, care este sanctiunea pe care o primesc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mergi la Politie (adica acolo unde se elibereaza permisele) si ceri o dovada care e gratis si se elibereaza pe loc.

Si asa sigur nu mai iei nicio sanctiune. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sal , nu numai alea , cam tot - eu de exemplu mai am putin si expira un dosar de scoala de soferi , iau sala cu 22, 24, 23, 22, etc ....si ma pica la traseu - indicat e sa fie examenul la traseu 30 de minute ca la examenul de la sala , dar examenul la traseu la mine cel mai putin a tinut 40 de minute( in plus - am promisiunea ferma ca atat cat tine dosarul pana expira eu nu iau examenul la traseu) asa ca eu tot incerc :roll: eu iti urez succes!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Puteti sa ma ajutati si pe mine sa imi spuneti ce anume trebuie sa invat pe examen?.....am gasit tot felul de carti...cod rutier...regulament rutier.....regulament auto...ani diferiti....exact ce trebuie sa invat si din ce an?...si care e diferenta intre toate codurile si regulamentele astea?...poate par stupide intrebarile mele dar mai bine intreb ca sa fiu sigura pt ca e plin internetul si toate librariile de tot felul carti de genul asta si nici nu mai stii ce sa alegi ...ce e corect si ce nu

 

 

Cele mai bune carti pentru obtinerea permisului de conducere, si cele in care decretu este cel mai bine explicat pe intelesul tuturor sunt: Curs de legislatie rutiera 2011. Bonus: harta indicatoarelor + caiet de note pentru viitorii soferi, Noul Cod Rutier 2011 pe intelesul tuturor orice categorie. In aceste doua carti se gaseste doar legislatia, mai sunt cateva titluri de carti in care gasiti si legislatia si intrebari si teste pentru obtinerea permisului auto de exemplu, Intrebari si teste. Categoria B cu cd Nou inclus 2011 si 2100 Teste rutiere explicate - 2009, aceste carti de circulatie rutiera, pentru obtinerea permisului le puteti gasi in librarii online

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×