Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am cumparat un fard de pleoape in patru culori, tip crema, de la Revlon. Nuantele sunt superbe, problema este ca la scurt timp dupa aplicare, fardul se strange in pliurile ploapelor si se vede oribil! Folosesc si de la Maybeline fardurile crema si nu am probleme de genul asta. A mai avut cineva acest fard? Ce pot face ca sa continui sa ma machiez cu el, dar sa nu se mai stranga?

Multumesc.

Editat de Enki

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am cumparat un fard de pleoape in patru culori, tip crema, de la Revlon. Nuantele sunt superbe, problema este ca la scurt timp dupa aplicare, fardul se strange in pliurile ploapelor si se vede oribil! Folosesc si de la Maybeline fardurile crema si nu am probleme de genul asta. A mai avut cineva acest fard? Ce pot face ca sa continui sa ma machiez cu el, dar sa nu se mai stranga?

Multumesc.

Incearca sa pui o cantitate mai mica de fard pe pleoape.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am incercat, rezultatul este acelasi. :doh:

Ia-ti apa termala si dupa ce machiajul e gata pulverizeaza,asteapta sa se usuce si...ar trebui sa nu mai patesti asa ceva.Totodata,foloseste o pudra inainte sa aplici fardul colorat. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am cumparat un fard de pleoape in patru culori, tip crema, de la Revlon. Nuantele sunt superbe, problema este ca la scurt timp dupa aplicare, fardul se strange in pliurile ploapelor si se vede oribil! Folosesc si de la Maybeline fardurile crema si nu am probleme de genul asta. A mai avut cineva acest fard? Ce pot face ca sa continui sa ma machiez cu el, dar sa nu se mai stranga?

Multumesc.

in locul tau as schimba fardul cu ceva mai bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in locul tau as schimba fardul cu ceva mai bun.

Problema ramane,indiferent de "marca" produsului,daca la asta te referi. I se intampla probabil din cauza formei pleoapelor ,care fac pliuri, si astfel solutia este sa incerce sa fixeze fardul,ca sa nu se mai "adune". :cry: Poate explici ce inseamna "ceva mai bun"... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi sa-mi cumpar un fard de pleoape si o vanzatoare mi-a spus k cele de la revlon sunt foarte rezistente.Mi-a aratat un fard cu 4 nuante pe care scria k rezista 12 ore.Aveti idee dak chiar sunt bune :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fard de pleoape de la ei nu am, dar folosesc FDT, pudra si rujuri. Rujurile Colorstay sunt super, pe ele zice ca rezista pe buze vreo 6 ore, dar practic doar vreo 4 arata asa, ca si cum abia te-ai fi dat, dupa aceea se mai duce din culoare. FDT age defying mi se pare super, se intinde foarte usor si rezultatul e uniform. Am de gand sa imi iau si niste farduri de pleoape, cred ca acelasi cu 4 culori de care zici tu, trebuie doar sa vad ce nuante au. Si pe mine ma intereseaza cat rezista. :D

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am fost azi sa-mi cumpar un fard de pleoape si o vanzatoare mi-a spus k cele de la revlon sunt foarte rezistente.Mi-a aratat un fard cu 4 nuante pe care scria k rezista 12 ore.Aveti idee dak chiar sunt bune :tease:

 

 

da sunt bune, eu mi am luat si un fond de ten de la revlon, age defying, e misto, acopera foarte bine, l am luat de la www.cosmoboutique.ro , acolo nu se uita nimeni urat daca nu cumperi :rot:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×