Salt la continut

Fotografie

"Blocajul" numit Creier Reptilian

• Topic inchis Acest topic e inchis
46 replici la acest subiect

#21 subarah

subarah

...Era Transformarii... si Matematica Iubirii

• Banned
  • StricaStricaStricaStricaStrica
  • 841 mesaje

Scris 22 January 2008 - 12:27 PM

[quote name='ellla' date='Jan 21 2008, 02:13 PM' post='1286174']
avand in vedere punctul nu stiu care numar (am impresia ca ultimul) din proiectul Blue Team

Ii zice...Blue Beam.... :crazy:

parerea ta...in legatura cu reptilienii....................................pana cand dai de adevar..... :doh:
  • 0

Ultima colectie! Noile implanturi Allergan BRST

#22 Fluturel

Fluturel

Kwisatz Haderach

• Silver Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 4699 mesaje

Scris 22 January 2008 - 12:33 PM

blue team blue beam blue pill

tot blue e :doh:
  • 0

#23 ellla

ellla

eu insami

• Gold Member
  • 7772 mesaje

Scris 22 January 2008 - 01:21 PM

avand in vedere punctul nu stiu care numar (am impresia ca ultimul) din proiectul Blue Team

Ii zice...Blue Beam.... :hi:

parerea ta...in legatura cu reptilienii....................................pana cand dai de adevar..... :doh:

isa, daca in afara de carti si materiale de pe net tu imi spui ca ai vazut un reptilian de-asta ... eu voi crede ca exista reptilieni ...

dar daca zici da si minti doar ca sa nu zici nu ... stii ce-a patit pinochio

blue team blue beam blue pill

tot blue e -_-

blu blu iabadi iabadu

:cheer:

esti un artist al informatiei, toata stima ...

dar in basme cu balauri tot nu cred :o: :) :P :crazy: :P :crazy: :doh:

sa vina Fat Frumos sa-i extermine pe balauri !
  • 0

#24 subarah

subarah

...Era Transformarii... si Matematica Iubirii

• Banned
  • 841 mesaje

Scris 22 January 2008 - 02:52 PM

isa, daca in afara de carti si materiale de pe net tu imi spui ca ai vazut un reptilian de-asta ... eu voi crede ca exista reptilieni ...

Nu vreau sa conving pe nimeni de nimic iar daca cred cu inversunare inseamna ca am niste motive foarte bine intemeiate pentru ca nu imi face placere sa ma amagesc....Nu vreau sa discut niste chestii atat de delicate cum sint experientele mele pe un forum....nu mi se pare ca ar trebui sa fac asta....
Dar ca sa iti raspund...da am vazut si vad astfel de forme de manifestare....Inca odata iti zic ca nu am de gand sa conving pe nimeni de nimic...fiecare trebuie sa ajunga a anumite concluzii prin propria forta si dorinta...:doh:
  • 0

#25 ellla

ellla

eu insami

• Gold Member
  • 7772 mesaje

Scris 22 January 2008 - 02:54 PM

multumesc
  • 0

#26 XXII

XXII

Crin

• Advanced Member
  • 959 mesaje

Scris 22 January 2008 - 07:13 PM

:doh:

So...din "cunoasterea" mea si topicurile de pe forum.....am facut o mica poveste prin care cred eu, demonstrez ILUZIA in care traim si pe care o numim REALITATE:

Eu de fiecare data cand ma indragosteam...nu ma suportam....pt ca aceste trairi ma scoteau total din circuit....deveneam anxioasa, obsedata de atasare etc......am studiat in astrograma, LUNA este in casa VII - casa casatoriei si a partenerului.....ei bine, eu habar nu aveam ce inseamna IUBIREA!!!
la mine era tot una cu....anxietatea....mai bine zis un camp energetic, care se diminua putin cate putin pe masura ce stateam cu persoana respectiva, adica se ducea si "iubirea"....adica la mine in loc sa se construiasca se distrugea......

Apoi....am avansat in astrologie....am studiat pe Kiron - casa in care este situat, fiind locul unde exista cea mai mare "rana"....tot casa VII......tot cautand am aflat ca defapt este locul unde poti DA cel mai mult celorlalti....pe scurt IUBIRE NECONDITIONATA!.....

ei bine.....in termeni "medicali" asta se numeste histrionism....ca trasatura evidenta a histrionicului - dramatizarea. Este patetic prin definitie, orice emotie si orice traire are la el dimensiuni uriase, tristetea se insoteste de lacrimi mari si plansete dureroase. Toate gesturile sunt teatrale, declamatoare, largi, impunatoare.....care la fel, poate ajunge pana la sinucidere.....bullshitt

si inca una....alexitimia...."Cel care a creat termenul „alexitimie“, profesorul de origine greaca Sifneos, de la Universitatea Harvard, prezenta pacientul alexitimic drept „personalitatea timpurilor noastre“, vrand sa spuna prin asta ca ansamblul de trasaturi ce definesc alexitimia corespunde „profilului social actual al indivizilor“. „Alexitimicul, spunea el, are o viata fantasmatica saraca, ceea ce are ca rezultat o forma de gandire utilitara, o tendinta de a folosi actiunea pentru a evita conflictele si situatiile stresante, o restrictie marcata in exprimarea emotiilor si, in particular, o dificultate in a gasi cuvintele pentru a descrie sentimentele.“ Unii cercetatori care au abordat ulterior fenomenul au afirmat chiar ca gandirea operatorie si alexitimia ar putea fi formele excelente de adaptare la exigentele vietii moderne, al carei ideal de ratiune pare a fi cel al calculatoarelor, care nu au emotii"....adica ceva rau ce necesita tratament.....mai mult...am citit in unele locuri, ca acesti "alexitimici" ar ajunge la sinucidere......

aceeasi persoana care "sufera" de alexitime "masonica" :jester: are Venus conjunct Neptun in harta natala: "Esti capabil de cea mai inalta forma de iubire spirituala si intelegere transcedentala" http://www.cafeastro...uneaspects.html

NU SE CAM BAT CAP IN CAP ultimele doua paragrafe??????

Si mergand pe ideea "aduna doar ce e pozitiv" am gasit despre Kiron in casa VI ....casa sanatatii....unde nativul poate fi sanatos doar ajutandu-i pe ceilalti....hmmmm alchimist, probabil :doh:

asa...si continua....

Lilith in Pesti: Senzualitate secreta, ilegalitatea profunda si o viata sexuala care nu este patrunsa de latura constienta. Exista riscul de prizonierat simbolic sau real. Probleme de sanatate, droguri, intoxicatii, depresii si fuga de realitate. Cautarea unui univers minunat. Magnetism subjugat. Legaturi secrete, adesea pierderea constiintei, tulburari psihice, coma, cosmaruri si insomnii. Daruri profetice invaluite intr-o aura de mister. Posibile erori spirituale si de spionaj.

Venus conjunct Neptun in harta compusa: "Pe de'o parte, iubirea noastra ar trebui sa se expansioneze si sa se aprofundeze, iar pe de alta parte sa se transforme in sentimentul de unitate care in acelasi timp o invaluie, dar nu este nici una nici alta, atata timp cat CONSTIINTA este in contrast cu IGNORANTA"

Deci.....LUNA - este un astru...care tine de "emotii si trairi"
.....LUNA...mai nou este un astru artificial.....controlat de "masoni"
....."creierul reptilian".....este partea care raspunde la stimulii emotionali si afectivi
.....Masonii controleaza "creierul reptilian".....
care cand se diminueaza, se ajunge la Constiinta Divina

Si ce am mai "suferit" eu cand am fost "refuzata"....ba chiar imi aduc aminte "teatralitatea": voiam sa ma vada ca sa imi continui viata.....WTF am facut pana acum????? am murit? am putea spune si asa.....am renascut!

Concluzii.....

1. Sagetator si Varsator: o combinatie de zile mari!......sau despre cum sa cucerim lumea!

Sagetatorul este preocupat de libertatea sa personala si de aventura permanenta a vietii; Varsatorul este preocupat de mai-binele omenirii si de libertatea fiintei umane în general. Daca cei doi se întâlnesc pe aceste pozitii, planeta si specia umana vor avea viitorul asigurat, caci dragostea îi va inflacara pe amândoi în asa mod, încât putine minti vor trai ca ei clipe de clar-viziune si profetism intelectual.
Atractia erotica îi va stimula mental înainte de toate, iar marile cauze umane sau viitorul omenirii la scara planetara vor constitui combustibilul major al relatiei lor. De aceea, a vorbi despre relatia dintre Sagetator si Varsator este ca si cum ai vrea sa lecturezi o enciclopedie a istoriei evolutiei lumii: nimic nu ramane ascuns, nestiut sau ne-explorat. Vizionarismul adesea profetic al Sagetatorului va gasi întotdeauna sprijinul si entuziasmul necesar în visele Varsatorului de a îmbunatati conditia umana, iar dorinta Varsatorului de a se plimba nestingherit prin Imparatia Zeilor va avea întotdeauna un adept înfocat în pasiunea de explorator a jupiterianului Sagetator.
Daca ei se si iubesc cu adevarat, atunci, într-adevar, nimeni si nimic nu va putea fisura sau atinge acest cuplu sincer, deschis, adesea pasional, dinamic si caracterizat de o aspiratie reala pentru darâmarea tuturor limitelor.
Sa nu va imaginati ca-i poate speria ceva sau ca vor ceda în vreun fel sau altul la intemperii. Nicidecum!
Sagetatorul cunoaste foarte bine scopul, tinta cea mai înalta a vietii, constelatia pentru care inima lui bate fara încetare. Pentru Varsator nu exista nici o bariera care sa-l opreasca si nici un obstacol de care sa se împiedice.
Ei vor arde împreuna pâna la capat sau se vor desparti de buna voie, ramânând pentru totdeauna prieteni. Scopurile commune, idealurile creatoare si libertatea de a experimenta orice confera relatiei lor durabilitate, stabilitate si chiar o anumita liniste interioara.
Iata de ce, în cazul lor, dragostea curata face ca imposibilul sa devina cu usurinta posibil.

2. INFINITE LOVE IS THE ONLY TRUTH, EVERYTHING ELSE IS ILLUSION

3. Nothing worth knowing can ever be taught in scool!

4. O relatie se bazeaza pe sincronicitatea dintre 2 SUFLETE.

5. Versiunea NOASTRA asupra IUBIRII:
Imagine adaugata

Aceast mesaj a fost editat de prikindel18: 22 January 2008 - 07:33 PM

• 0

#27 LikeThisPoppy

LikeThisPoppy

stop

• Gold Member
  • 7145 mesaje

Scris 22 January 2008 - 07:24 PM

fiecare au rostul lor.
frica te protejeaza de pericole, ea trage alarma cand se apropie pericolul.
dezmatul nu-i specific animalelor.
afectiunea animalica e necesara si ea pt supravietuire, pt perpetuare.
toate insa se pot echilibra in mod natural, prin vointa si exercitiu...restul :doh:
  • 0

#28 .I.

.I.

...mergand prin culoarele iluziei...

• Banned
  • StricaStricaStricaStrica
  • 485 mesaje

Scris 22 January 2008 - 08:22 PM

prikindel....nu stiu ce tot vrei sa faci..........dar aici topicul era legat de "creierul reptilian".....si nu de "astrologie"...
daca tot vrei sa scri ceva....baga mare in completarea informatiilor...sau in exprimarea parerilor tale legate despre topic...
please.... :doh:
  • 0

#29 koffemaker

koffemaker

Orhidee

• Advanced Member
  • 1764 mesaje

Scris 23 January 2008 - 01:09 AM

Deci.....LUNA - este un astru...care tine de "emotii si trairi"
.....LUNA...mai nou este un astru artificial.....controlat de "masoni"
....."creierul reptilian".....este partea care raspunde la stimulii emotionali si afectivi
.....Masonii controleaza "creierul reptilian".....
care cand se diminueaza, se ajunge la Constiinta Divina

Imagine adaugata

mai, si eu sunt sagetator si am o relatie cu o varsatoare....da eu am Luna in casa 2, a banilor, iar ea in casa 6 , a muncii...carevasazica tu zici ca prin intermediul si prin creierul reptilian masonii ne controleaza....pe ea la slujba si pe mine la portofel??? :wizard: :crazy:
sau cum...????
  • 0

#30 .I.

.I.

...mergand prin culoarele iluziei...

• Banned
  • StricaStricaStricaStrica
  • 485 mesaje

Scris 23 January 2008 - 04:56 PM

Fisier atasat  brainreptoid.jpg   19.39KB   4 descarcari

Daca priviti bine imaginea ve-ti vedea ca acest "creier reptilian" se afla la sfarsitul coloanei vertebrale...prin care circula Fluidul Cerebro-Spinal...
Acest Fluid Cerebro-Spinal....reprezinta esenta energetica a instrumentului uman....si prin el sunt activate glandele endocrine si componentele cerebrale...
Creierul reptilian este pozitionat "strategic" exact in locul unde...acest fluid cerebro-spinal AR TREBUI SA SE TRANSFORME IN "OCCULTUM" sau o anumita SUBSTANTA ce REGLEAZA SI IMPUTERNICESTE EMISFERELE CEREBRALE....facand instrumentul uman un mai bun CONDUCTOR DE "FORTA ETHERICA"....sau , in alte cuvinte ... "ii ridica vibratia"...permitandu-i o activitate neuronala elevata si o mai buna utilizare a "functiilor"...
Daca acest creier reptilian nu ar exista in constructia "instrumentului uman"...atunci Fluidul Cerebro-Spinal nu ar mai fi consumat si blocat de catre "automatismele....actiunile-reactiunile" emotiilor umane joase....precum frica,paranoia,lenea,atasamentul etc...

Asa cu afirma Nagualul Juan Matus...

"Omul poate trai in contextul a 2 stari. Starea Tonalului/Ego-ului in care excesul si presiunea gandurilor si emotiilor morale produce un consum exagerat al Energiei. Si starea Nagualului/Constiintei dincolo de "ganduri"....in care armonia si acceptarea mediului inconjurator si a mediului interior...produce o alimentare si stocare constanta de energie"

Astfel omul/instrumentul uman....are posibilitatea de a consuma aiurea energia....prin folosirea exagerata a creierului reptilian......sau are posibilitatea de a-si conserva energia...si de a o folosi pentru a-si activa "retelele neuronale" care reprezinta legatura directa dintre emisferele cerebrale si Constiinta!...

Sufletul...incarnat in instrumentul uman...pana cand nu a obtinut aceasta "reducere la tacere" a creierului reptilian...deci a egoului si emotiilor inferioare..........nu se poate manifesta liber si viata omului este sortita ESECULUI!
  • 0