Sari la conținut
Forum Roportal
.I.

"Blocajul" numit Creier Reptilian

Postări Recomandate

avand in vedere punctul nu stiu care numar (am impresia ca ultimul) din proiectul Blue Team

 

Ii zice...Blue Beam.... :crazy:

 

 

parerea ta...in legatura cu reptilienii....................................pana cand dai de adevar..... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
avand in vedere punctul nu stiu care numar (am impresia ca ultimul) din proiectul Blue Team

 

Ii zice...Blue Beam.... :hi:

 

 

parerea ta...in legatura cu reptilienii....................................pana cand dai de adevar..... :doh:

 

isa, daca in afara de carti si materiale de pe net tu imi spui ca ai vazut un reptilian de-asta ... eu voi crede ca exista reptilieni ...

 

dar daca zici da si minti doar ca sa nu zici nu ... stii ce-a patit pinochio

 

blue team blue beam blue pill

 

tot blue e -_-

 

blu blu iabadi iabadu

 

 

:cheer:

 

esti un artist al informatiei, toata stima ...

 

dar in basme cu balauri tot nu cred :o: :) :P :crazy: :P :crazy: :doh:

 

sa vina Fat Frumos sa-i extermine pe balauri !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
isa, daca in afara de carti si materiale de pe net tu imi spui ca ai vazut un reptilian de-asta ... eu voi crede ca exista reptilieni ...

Nu vreau sa conving pe nimeni de nimic iar daca cred cu inversunare inseamna ca am niste motive foarte bine intemeiate pentru ca nu imi face placere sa ma amagesc....Nu vreau sa discut niste chestii atat de delicate cum sint experientele mele pe un forum....nu mi se pare ca ar trebui sa fac asta....

Dar ca sa iti raspund...da am vazut si vad astfel de forme de manifestare....Inca odata iti zic ca nu am de gand sa conving pe nimeni de nimic...fiecare trebuie sa ajunga a anumite concluzii prin propria forta si dorinta...:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:doh:

 

So...din "cunoasterea" mea si topicurile de pe forum.....am facut o mica poveste prin care cred eu, demonstrez ILUZIA in care traim si pe care o numim REALITATE:

 

Eu de fiecare data cand ma indragosteam...nu ma suportam....pt ca aceste trairi ma scoteau total din circuit....deveneam anxioasa, obsedata de atasare etc......am studiat in astrograma, LUNA este in casa VII - casa casatoriei si a partenerului.....ei bine, eu habar nu aveam ce inseamna IUBIREA!!!

la mine era tot una cu....anxietatea....mai bine zis un camp energetic, care se diminua putin cate putin pe masura ce stateam cu persoana respectiva, adica se ducea si "iubirea"....adica la mine in loc sa se construiasca se distrugea......

 

Apoi....am avansat in astrologie....am studiat pe Kiron - casa in care este situat, fiind locul unde exista cea mai mare "rana"....tot casa VII......tot cautand am aflat ca defapt este locul unde poti DA cel mai mult celorlalti....pe scurt IUBIRE NECONDITIONATA!.....

 

ei bine.....in termeni "medicali" asta se numeste histrionism....ca trasatura evidenta a histrionicului - dramatizarea. Este patetic prin definitie, orice emotie si orice traire are la el dimensiuni uriase, tristetea se insoteste de lacrimi mari si plansete dureroase. Toate gesturile sunt teatrale, declamatoare, largi, impunatoare.....care la fel, poate ajunge pana la sinucidere.....bullshitt

 

si inca una....alexitimia...."Cel care a creat termenul

Editat de prikindel18

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fiecare au rostul lor.

frica te protejeaza de pericole, ea trage alarma cand se apropie pericolul.

dezmatul nu-i specific animalelor.

afectiunea animalica e necesara si ea pt supravietuire, pt perpetuare.

toate insa se pot echilibra in mod natural, prin vointa si exercitiu...restul :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prikindel....nu stiu ce tot vrei sa faci..........dar aici topicul era legat de "creierul reptilian".....si nu de "astrologie"...

daca tot vrei sa scri ceva....baga mare in completarea informatiilor...sau in exprimarea parerilor tale legate despre topic...

please.... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci.....LUNA - este un astru...care tine de "emotii si trairi"

.....LUNA...mai nou este un astru artificial.....controlat de "masoni"

....."creierul reptilian".....este partea care raspunde la stimulii emotionali si afectivi

.....Masonii controleaza "creierul reptilian".....

care cand se diminueaza, se ajunge la Constiinta Divina

 

 

molecule-adn.1169547215.jpg

 

 

mai, si eu sunt sagetator si am o relatie cu o varsatoare....da eu am Luna in casa 2, a banilor, iar ea in casa 6 , a muncii...carevasazica tu zici ca prin intermediul si prin creierul reptilian masonii ne controleaza....pe ea la slujba si pe mine la portofel??? :wizard: :crazy:

sau cum...????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

post-101334-1201095422_thumb.jpg

 

 

Daca priviti bine imaginea ve-ti vedea ca acest "creier reptilian" se afla la sfarsitul coloanei vertebrale...prin care circula Fluidul Cerebro-Spinal...

Acest Fluid Cerebro-Spinal....reprezinta esenta energetica a instrumentului uman....si prin el sunt activate glandele endocrine si componentele cerebrale...

Creierul reptilian este pozitionat "strategic" exact in locul unde...acest fluid cerebro-spinal AR TREBUI SA SE TRANSFORME IN "OCCULTUM" sau o anumita SUBSTANTA ce REGLEAZA SI IMPUTERNICESTE EMISFERELE CEREBRALE....facand instrumentul uman un mai bun CONDUCTOR DE "FORTA ETHERICA"....sau , in alte cuvinte ... "ii ridica vibratia"...permitandu-i o activitate neuronala elevata si o mai buna utilizare a "functiilor"...

Daca acest creier reptilian nu ar exista in constructia "instrumentului uman"...atunci Fluidul Cerebro-Spinal nu ar mai fi consumat si blocat de catre "automatismele....actiunile-reactiunile" emotiilor umane joase....precum frica,paranoia,lenea,atasamentul etc...

 

 

Asa cu afirma Nagualul Juan Matus...

 

 

"Omul poate trai in contextul a 2 stari. Starea Tonalului/Ego-ului in care excesul si presiunea gandurilor si emotiilor morale produce un consum exagerat al Energiei. Si starea Nagualului/Constiintei dincolo de "ganduri"....in care armonia si acceptarea mediului inconjurator si a mediului interior...produce o alimentare si stocare constanta de energie"

 

 

 

Astfel omul/instrumentul uman....are posibilitatea de a consuma aiurea energia....prin folosirea exagerata a creierului reptilian......sau are posibilitatea de a-si conserva energia...si de a o folosi pentru a-si activa "retelele neuronale" care reprezinta legatura directa dintre emisferele cerebrale si Constiinta!...

 

 

Sufletul...incarnat in instrumentul uman...pana cand nu a obtinut aceasta "reducere la tacere" a creierului reptilian...deci a egoului si emotiilor inferioare..........nu se poate manifesta liber si viata omului este sortita ESECULUI!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×