Sari la conținut
Forum Roportal
BogdanX98

Alcoolul nu te face mare

Postări Recomandate

da ce bine te simti la un kef dupa ce ai baut doua trei beri, sau cateva shoturi de tequilla, sau cokteil-uri, sau fiecare ce bautura prefera :yawn:

sau vara la o terasa cu o bere rece, dupa care mai aluneca bine inca una,

sau la picnic, la iarba verde,

sau la munte cand e frig afara, si incercati un vin bun..

pff nimic nu face bine daca nu e consumat cu masura..

de ce nu interziceti mancarea? atatia obezi sunt pe lumea asta :o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu multi constientizeaza ca alcoolul nu este bun. Chiar la mine in liceu a existat un caz in care un baiat de clasa a IX-a a intrat in coma alcoolica, dupa o "petrecere".

Alcoolul are un efect narcotic care se instalează - ca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut cat de rau este sa intri in coma alcoolica. De 1 ianuarie si eu am patit-o (alcoolemie de 1,9). Am stat la psihiatrie 3 zile, dar a fost o experienta interesanta, am vazut comportamentul animalic al cadrelor medicale si m-am imprietenit cu oamenii de acolo (unii chiar nu aveau ce cauta la sisi).

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma sperii cand aud ca din ce in ce mai multi tineri isi ineaca 'amarul' adolescentin in acool. Sincer, nu mi se pare o idee buna si nu ii incurajez pe cei care fac asta. Nu zic nu, la o petrecere, un pahar, dar nu sa ajungi in coma alcolica. Ma dezgusta aceste persoane ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu ma sperii cand aud ca din ce in ce mai multi tineri isi ineaca 'amarul' adolescentin in acool. Sincer, nu mi se pare o idee buna si nu ii incurajez pe cei care fac asta. Nu zic nu, la o petrecere, un pahar, dar nu sa ajungi in coma alcolica. Ma dezgusta aceste persoane ...

 

Opaaa...Christina, chiar atat de dezgustator sa fie? Imi pare rau ca trebuie sa-ti spun, dar oamenii au un anumit motiv atunci cand se apuca de baut/luat droguri. Nu e nimic de incurajat, dar totusi...atat de dezgustator sa fie?!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O bere cu o ora inainte de culcare si ai parte de un somn excelent :P . Berea e ca un drog. Cu cat bei mai mult, o doza mica devine insuficienta si incepi sa inghiti in cantitati mari. O bericica din cand in cand nu strica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O bere cu o ora inainte de culcare si ai parte de un somn excelent :) . Berea e ca un drog. Cu cat bei mai mult, o doza mica devine insuficienta si incepi sa inghiti in cantitati mari. O bericica din cand in cand nu strica.

Berea e buna si pentru rinichi :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×