Sari la conținut
Forum Roportal
badeaoctavian

Rezolutie Pc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi-am cumparat o placa video Sapphire Radeon X1050...dar am o problema...mi se schimba rezolutia singura...de exemplu sunt intr-un joc si deodata se inegreste monitorul ..s.ta vreo 4,5 secunde dupa care revine la normal dar merge foarte prost dupaia..Ce poate fi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-am cumparat o placa video Sapphire Radeon X1050...dar am o problema...mi se schimba rezolutia singura...de exemplu sunt intr-un joc si deodata se inegreste monitorul ..s.ta vreo 4,5 secunde dupa care revine la normal dar merge foarte prost dupaia..Ce poate fi?

 

verifica ce aplicatii ai active in timp ce joci, poate ca una incearca sa afiseze ceva ferestra si sa o puna in foreground

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
verifica ce aplicatii ai active in timp ce joci, poate ca una incearca sa afiseze ceva ferestra si sa o puna in foreground

Da dar dupa ce face lucrul asta imi merge foarte greu...adica merge ca si cum as avea cea mai slaba placa video posibila...si trebuie sa-i dau rr sa revina la normal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar placa aia video e posibil sa-mi ceara si mai multi rami?...deoarece eu am doar 256 ram:|

Placa video are propriul ei RAM, nu are cum să ceară mai mult şi nu are de unde să ceară mai mult RAM. De la magazin? Există o "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

(trecand peste explicatiile pline de amabilitate...) Revenind la problema initiala reclamata in topic...

 

Click dreapta pe My Computer > Manage. In fereastra care se deschide mergi pe ramura : Computer Management > System Tools > Event Viewer

 

Aici te intereseaza doua sectiuni : Application si System . Dand click pe aceste sectiuni vei observa mai multe mesaje in sectiunea din dreapta a ferestrei. Cauta printre ele, s-ar putea sa iti dai seama ce se intampla. Eventual poti reveni cu un printscreen...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(trecand peste explicatiile pline de amabilitate...) Revenind la problema initiala reclamata in topic...

 

Click dreapta pe My Computer > Manage. In fereastra care se deschide mergi pe ramura : Computer Management > System Tools > Event Viewer

 

Aici te intereseaza doua sectiuni : Application si System . Dand click pe aceste sectiuni vei observa mai multe mesaje in sectiunea din dreapta a ferestrei. Cauta printre ele, s-ar putea sa iti dai seama ce se intampla. Eventual poti reveni cu un printscreen...

 

 

uite domne ca mai sunt si roportalieni de bun simt care tin cont de ce intreaba omul si nu se baga doar ca musca in lapte :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In prima imagine ai la 18.53.59 si la 21.20.23 niste erori. In a doua poza ai o turma de erori de la ati2mtag de tipul CRT. Da-i dublu click pe ele si vezi ce scrie... poti face printscreen doar la ferestrele alea mici folosind ALT+Print Screen.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci sunt mai multe erori din care 3 se repeta

Astea sunt:

http://img217.imageshack.us/img217/9938/aa...aaaaaaaaam8.png

http://img229.imageshack.us/img229/2918/bbbbbbbbbbblr1.png

http://img89.imageshack.us/img89/2236/cccccccccccis7.png

 

Si mi-a aparut o problema care cred ca este legata tot de aceste lucruri...sunt pe pc...si deodata imi apare o imagine albastra unde zice DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL...zice ceva de drivere :|...eu oricum am instalate driverele de pe cdurile data odata cu cumpararea PC-ului..iar driv. de la placa video il am de pe net..cel mai nou driver..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×