Sari la conținut
Forum Roportal
v.cristina

Consilier de credit problema

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am avut un dosar de credit la un anumit consilier care dupa ce l-a studiat si si-a dat acceptul verbal(situatia financiara a noastra fiind una foarte buna adica aveam de unde sa platim ) ne-a asigurat ca in decurs de 1 luna de zile va aproba cererea depusa.

In urma acestui acord verbal a trebuit sa aducem diferite acte notariale si de alta natura care au costat o multime de bani

Dupa ce am obtinut actele necesare si le-am depus la dosar am observat ca respectivul consilier nu mai raspundea la numerele de telefon cunoscute fiind nevoiti sa sunam de pe numere ascunse ca sa putem intra in legatura cu acesta

In cele din urma, cand rabdarea noasta a ajuns la capat, prin telefon am primit veste ca dosarul nu poate fi solutionat......adica bani pierduti, timp pierdut etc (motivul invocat a fost ca nu a avut timp sa studieze mai aprofundat actele)

CUI TREBUIE SA MA ADRESEZ?

CE TREBUIE FACUT IN ASEMENEA CAZURI?

EXISTA UN FEL DE CONSILIU CARE SA SE OCUPE CU ACESTE PLANGERI?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
......adica bani pierduti, timp pierdut etc (motivul invocat a fost ca nu a avut timp sa studieze mai aprofundat actele)

CUI TREBUIE SA MA ADRESEZ?

CE TREBUIE FACUT IN ASEMENEA CAZURI?

EXISTA UN FEL DE CONSILIU CARE SA SE OCUPE CU ACESTE PLANGERI?

Şi tu ce-ai vrea acum, să-ţi plătească banca despăgubiri pentru că nu ţi-a acordat creditul? :bye: :lol:

Drepturile tale de consumator nu merg p

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am avut un dosar de credit la un anumit consilier care dupa ce l-a studiat si si-a dat acceptul verbal(situatia financiara a noastra fiind una foarte buna adica aveam de unde sa platim ) ne-a asigurat ca in decurs de 1 luna de zile va aproba cererea depusa.

In urma acestui acord verbal a trebuit sa aducem diferite acte notariale si de alta natura care au costat o multime de bani

Dupa ce am obtinut actele necesare si le-am depus la dosar am observat ca respectivul consilier nu mai raspundea la numerele de telefon cunoscute fiind nevoiti sa sunam de pe numere ascunse ca sa putem intra in legatura cu acesta

In cele din urma, cand rabdarea noasta a ajuns la capat, prin telefon am primit veste ca dosarul nu poate fi solutionat......adica bani pierduti, timp pierdut etc (motivul invocat a fost ca nu a avut timp sa studieze mai aprofundat actele)

CUI TREBUIE SA MA ADRESEZ?

CE TREBUIE FACUT IN ASEMENEA CAZURI?

EXISTA UN FEL DE CONSILIU CARE SA SE OCUPE CU ACESTE PLANGERI?

 

Consilier = camatar? Pentru ca din ce ai scris nu pare sa fie un angajat al unei banci. Cat despre cheltuielile cu actele, din moment ce le-ati facut si oricum aveti nevoie de ele pentru credit, de ce nu mergeti pur si simplu la alte banci? (ma rog, alti camatari :bye: ) Shop around.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am avut un dosar de credit la un anumit consilier care dupa ce l-a studiat si si-a dat acceptul verbal(situatia financiara a noastra fiind una foarte buna adica aveam de unde sa platim ) ne-a asigurat ca in decurs de 1 luna de zile va aproba cererea depusa.

In urma acestui acord verbal a trebuit sa aducem diferite acte notariale si de alta natura care au costat o multime de bani

Dupa ce am obtinut actele necesare si le-am depus la dosar am observat ca respectivul consilier nu mai raspundea la numerele de telefon cunoscute fiind nevoiti sa sunam de pe numere ascunse ca sa putem intra in legatura cu acesta

In cele din urma, cand rabdarea noasta a ajuns la capat, prin telefon am primit veste ca dosarul nu poate fi solutionat......adica bani pierduti, timp pierdut etc (motivul invocat a fost ca nu a avut timp sa studieze mai aprofundat actele)

CUI TREBUIE SA MA ADRESEZ?

CE TREBUIE FACUT IN ASEMENEA CAZURI?

EXISTA UN FEL DE CONSILIU CARE SA SE OCUPE CU ACESTE PLANGERI?

.............

eu nu cunosc nici o banca care cere pentru acordarea unui credit acte intocmite la notar :bye:

( daca este vb despre un credit de nevoi personale)

.............

daca este vb despre credite ipotecare...ati ales gresit banca :lol:

.............

faceti o plangere la banca respectiva..adica la centrala..( nu la sucursala)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
trebuie sa fi sigur ca exista destui consilieri de credit care nu au ce cauta intr o banca

dar asta este fiecare intelege in felul lui problema sau poate eu sunt cea care nu am stiut sa o expun asa cum este de fapt

Absolut de-acord,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×