Sari la conținut
Forum Roportal
otilia*

A ucide din placere...sau de ce se intampla?

Postări Recomandate

Pe fondul de vanatoare de la Balc,proprietatea domnului (oare m-am exprimat corect?) Tiriac a inceput deja traditionala partida de vanatoare a mistretilor...lume buna adunata la un nou masacru.

Mi-amintesc cu groaza masacrul de anul trecut cand peste 240 de mistreti au fost impuscati.

Motivatia Domnului Tiriac este una reala?Asa ne facem cunoscuti in lume?

Ce parere aveti?

Eu nu mai am cuvinte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

omul a luat si el un "fond de vanatoare", pe care o practica cu regularitate "numai pentru bani.."asta nu inseamna ca ne punem bine cu exteriorul..in legea vanatorii se specifica clar "..sa se acorde o sansa vanatului..."ceea ce aici nu se intampla acest lucru, este masacru...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ei legea de ce nu se aplica?

 

 

pentru ca au cu ce sa se "descurce", iar cei care au facut legea sunt cu el la Balc si ....nu mai am cuvinte..totusi inca mai traim in Romania..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vanatoarea este un 'sport' elitist, pentru nobili imbuibati.

Chiar daca nu ar fi o problema de etica, domnul Tiriac, imputiciunea asta umana ar motiva ca domnia sa 'plateste taxe', taxe sub obladuirea carora are dreptul sa impuste mistretul carpatin.

Dar nu stiu cum de socoteala financiara scapa tuturor contestatarilor...ciobanul care se sprijina in racheta Reghin trebuie sa aiba cu siguranta un mic avantaj financiar din adunatura asta pe care o organizeaza, nu-i asa?

 

All for the Almighty Dollar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe fondul de vanatoare de la Balc,proprietatea domnului (oare m-am exprimat corect?) Tiriac a inceput deja traditionala partida de vanatoare a mistretilor...lume buna adunata la un nou masacru.

Mi-amintesc cu groaza masacrul de anul trecut cand peste 240 de mistreti au fost impuscati.

Motivatia Domnului Tiriac este una reala?Asa ne facem cunoscuti in lume?

Ce parere aveti?

Eu nu mai am cuvinte.

pai daca altcumva nu putem sa ne facem cunoscutiii...incearca si el ce poate.....da acu serios e o mare prostie sa ucizi atatea animale numai din placerea vanatului, adica asta e sadic...eu sun t de parere ca animale care sunt ucise trebuie numai pentru consum adica gaini porci si ce se mai mananca dar nu de placere sau de plictiseala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va plac de sarbatorile iernii: carnatii, jumarile, caltabosii, ...etc?

daca da, ele nu din porc se fac?

si porcii aia nu sunt sacrificati oare?

care-i diferenta......???????????????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va plac de sarbatorile iernii: carnatii, jumarile, caltabosii, ...etc?

daca da, ele nu din porc se fac?

si porcii aia nu sunt sacrificati oare?

care-i diferenta......???????????????

e o mica diferenta...una e sa ucizi din placere..si una e sa ucizi pentru supravietuire...adica pentru mancare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e o mica diferenta...una e sa ucizi din placere..si una e sa ucizi pentru supravietuire...

Nici Ţiriac n-ar mai "supravieţui"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×