Sari la conținut
Forum Roportal
viseanicolae

Dragoste si Hormoni

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce as putea sa raspund la asta? :good: Sunt fara cuvinte...ce e de dezbatut aici? Daca asta e parerea omului de ce l-am contrazice? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pana acum 1 an eram de acord ca marea dragoste si iubire in fata careia ne inchinam nu este nimic mai mult decat o cospiratie hormonala.milioane de hormoni care se jaoca cu glandele si terminatiile nervoase,cu adancurile psihicului,si neintelegand astfel de trairi"intense",am numit aceasta minune"iubire".cateodata,in adancurile unei tristeti de seara,ma mai gandesc daca este sa fie asa,dar mi`a cam trecut,ct fiind faptul ca si eu de un an jumatate,asa"iubesc "in adevaratul sens al cuvantului.Iubesc de fapt de 3 ani,insa de 1 jumatate iubesc cu tot sufletul,e ciudat,sa mi se contrazica o credinta bine intemeiata alaturi de niste amici inteligenti,foarte inteligenti as putea spune,si ciudat,toti as fim inselati in ceea ce priveste acest subiect:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o credinta bine intemeiata alaturi de niste amici inteligenti,foarte inteligenti as putea spune,si ciudat,toti as fim inselati in ceea ce priveste acest subiect:)

Persoanele inteligente nu se descurcă prea bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate pana la o anumita varsta, hormonii sunt si ei o explicatie... dar nu e vorba numai de asta, mereu. Si sentimentele sunt de vina :wizard:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii sunt de parere ca endorfinele eliberate de organism ne da senzatia de 'indragostit' .....de fapt suntem drogati de propriul corp......... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unii sunt de parere ca endorfinele eliberate de organism ne da senzatia de 'indragostit' .....de fapt suntem drogati de propriul corp......... :stars:

 

Asa o fi...Dar ma intreb cand elibereaza organismul aceste endorfine?E ceva mai rau ca un serial daca nu te indragostesti macar o data pe saptamana... :doh: Sau se declanseaza la aparitia unei anumite persoane?Nu,nici asa nu-i bine. :o:

N-o fi cumva invers?Adica ...te indragostesti si apoi apar endorfinele...???

In fine,poate e mai bine sa se ocupe oamenii de stiinta cu astea. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×