Sari la conținut
Forum Roportal
6834728

Anonimounity

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum pot face si eu sa imi ascund adresa(ip-ul)mai ales pe yahoo E-mail,si sa nu stie destinatarul cine i-a trimis mail-ul?! :blink: :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum pot face si eu sa imi ascund adresa(ip-ul)mai ales pe yahoo E-mail,si sa nu stie destinatarul cine i-a trimis mail-ul?! :blink: :flowers:

 

 

Cand trimiti e-mail-uri de pe yahoo (msn,gmail...) mesajul pleaca din serverul yahoo si nu din calculatorul tau. Prin urmare nu are cum sa apara IP-ul tau intr-un mesaj trimis prin yahoo.

Editat de soarce

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand trimiti e-mail-uri de pe yahoo (msn,gmail...) mesajul pleaca din serverul yahoo si nu din calculatorul tau. Prin urmare nu are cum sa apara IP-ul tau intr-un mesaj trimis prin yahoo.

Imi pare rau ca trebuie sa te contrazic.

Fa un test cu Yahoo si o sa vezi ca iti apare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare rau ca trebuie sa te contrazic.

Fa un test cu Yahoo si o sa vezi ca iti apare.

 

Ai dreptate, in mesajele de la yahoo, hotmail, gmx apare ip-ul... mama lor :cry:

 

In schimb, la mesajele de la gmail nu apare :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e problema de ip(desi am specificat),dar vreau sa nu ii apara destinatarului adresa mea(de mess ,de email)incat sa nu stie cine i-a trimis!Cum pot face?!

:cheer: :cry: :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e problema de ip(desi am specificat),dar vreau sa nu ii apara destinatarului adresa mea(de mess ,de email)incat sa nu stie cine i-a trimis!Cum pot face?!

:cheer: :cry: :cry:

Iti faci un cont nou

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eram sigur k asta raspundeti! :cheer: dar.....vreau sa nu apara nici o informatie despre expeditor!!!!!!Exista asa ceva?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eram sigur k asta raspundeti! :cheer: dar.....vreau sa nu apara nici o informatie despre expeditor!!!!!!Exista asa ceva?!

 

prima data pomenisei de ip....

 

daca vrei numai sa ascunzi adresa de email poti modifica campurile/parametri: from si reply

 

campul "reply" il poti modifica in mod sigur, insa nu stiu daca poti modifica "from".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eram sigur k asta raspundeti! :cry: dar.....vreau sa nu apara nici o informatie despre expeditor!!!!!!Exista asa ceva?!

C

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×