Sari la conținut
Forum Roportal
Observ

Ce trebuie sa faci ca sa fii moderator?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Is tare curios, ce trebuie sa faci pe roportal ca sa fii moderator? Adica noa, am vazut cativa care au avansat de la stadiul de useri la stadiul de moderatori si ma intrebam care e procesul si ce trebuie sa faci ca sa devii unul.

Spre exemplu : "Heidy" (nu e un atac la persoana, ci doar un exemplu).. :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Is tare curios, ce trebuie sa faci pe roportal ca sa fii moderator? Adica noa, am vazut cativa care au avansat de la stadiul de useri la stadiul de moderatori si ma intrebam care e procesul si ce trebuie sa faci ca sa devii unul.

Spre exemplu : "Heidy" (nu e un atac la persoana, ci doar un exemplu).. :tease:

 

Tu esti din Cluj, asa-i? Ce te manca pe tine grija cu moderatorii? Hai ca nu-nteleg. Sfat pretenesc: n-ai tu treaba. :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Is tare curios, ce trebuie sa faci pe roportal ca sa fii moderator? Adica noa, am vazut cativa care au avansat de la stadiul de useri la stadiul de moderatori si ma intrebam care e procesul si ce trebuie sa faci ca sa devii unul.

Spre exemplu : "Heidy" (nu e un atac la persoana, ci doar un exemplu).. :tease:

 

 

Ai nevoie de latitudinea si longitudinea potrivita :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, serios.. is doar curios. Nu am treaba ca unu sau altu e moderator, ba chiar ma inteleg destul de ok cu unul. Dar vreau ceva official de genu:

 

Un om integru, cu principii morale ridicate, care stie cand sa vorbeasca si cand nu, care sa stie sa deosebeasca stanga de dreapta, chestii din astea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai, serios.. is doar curios. Nu am treaba ca unu sau altu e moderator, ba chiar ma inteleg destul de ok cu unul. Dar vreau ceva official de genu:

 

Un om integru, cu principii morale ridicate, care stie cand sa vorbeasca si cand nu, care sa stie sa deosebeasca stanga de dreapta, chestii din astea...

 

 

Si sa faca ce?

 

La modul in care evolueaza topicurile pe forum, cred ca nu prea mai conteaza ce si cum. :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai vad ca anumite topicuri sunt moderate si altele nu. Care sunt criteriile dupa care un moderator alege topicurile care sa le modereze?, avand in vedere ca si alea care sunt moderate si alea care nu sunt au aceleasi bube..

Care sunt principiile de conduita ale unui moderator? Ce formula de adresare foloseste in motivele de warn/ban? Ce limbaj foloseste? Exista o calificare anume pe care trebuie sa o aiba moderatorul (ex. trebuie sa aiba studii superioare)?

si lista poate continua.

 

Si sa faca ce?

 

La modul in care evolueaza topicurile pe forum, cred ca nu prea mai conteaza ce si cum. :airkiss:

Pai conteaza, pentru ca daca nu ar conta atunci nu s-ar mai justifica prezenta lor :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai conteaza, pentru ca daca nu ar conta atunci nu s-ar mai justifica prezenta lor :airkiss:

 

Nu prea se mai justifica. Degeaba raspundem noi la intrebarile tale. Ar trebui sa o faca cei in masura :tease:

 

 

Uite de exemplu topicul de politica... care nu-si merita deloc numele...

Editat de Khristine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa ca... ne invartim in cerc :tease:

 

Poate totusi raspunde cineva... cine stie :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Is tare curios, ce trebuie sa faci pe roportal ca sa fii moderator? Adica noa, am vazut cativa care au avansat de la stadiul de useri la stadiul de moderatori si ma intrebam care e procesul si ce trebuie sa faci ca sa devii unul.

Spre exemplu : "Heidy" (nu e un atac la persoana, ci doar un exemplu).. :crazy:

 

 

Invata sa pupi pe cine trebuie

Ajuta

Pe ambele parti :tease:

Nu neaaparat in ordinea asta :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×