Sari la conținut
Forum Roportal
Gloria

doar pentru femei...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fetelor,

Va cer ajutorul! Iubesc, sunt iubita si ne-am hotarat sa facem pasul cel mare. Adica sa ne luam cu acte ca celalalt pas la-am facut inainte sa ma indragostesc :Pe

Necazul e ca el imi pare mult mai putin implicat in organizarea evenimentului decat sunt eu.

Am aranjat cu restaurantul, cu preotul chiar si cu marturiile si cartea pentru oaspeti. El a fost doar de acord. Cam prea usor, nu vi se pare?

Acum il rog sa se ocupe de fotograf si da din colt in colt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Necazul e ca el imi pare mult mai putin implicat in organizarea evenimentului decat sunt eu.

Am aranjat cu restaurantul, cu preotul chiar si cu marturiile si cartea pentru oaspeti. El a fost doar de acord. Cam prea usor, nu vi se pare?

Acum il rog sa se ocupe de fotograf si da din colt in colt.

[snapbacca]49892[/snapbacca]

 

 

 

 

nu stiu cite stii tu despre barbati in general, dar mie imi suna a "caz clasic", de ce sa sa se strofoace el prea mult, cind tu te descurci de minune. Si poate a fost de acord cu toate lucrurile deoarece a vrut ca sa te simti tu bine, nu ca el a vrut neaparat... toata festivitatea involvata....... poate din partea lui i se pare o irosire de bani... dar ca sa nu-ti raneasca sentimentele, merge in rind cu ce ai aranjat.... Faptul ca da din colt in colt imi spune ca nu este entuziasmat de nici un fel de "evenimentul" ptr. care tu pui atit suflet, deci ceea ce este "important" ptr. tine ptr. el este doar o zi ca oricare alta.(imi aduce aminte de sotul meu) asta nu inseamna ca nu te iubeste, doar tu trebuie sa descoperi ce fel de persoana este el!!! si daca vrei sa fii sigura ca o sa ai fotograf la nunta, tot tu trebuie sa te ingrijesti !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oca, ma resemnez si ma ocup eu. Dar de unde fac rost de un fotograf?

Amintirile palesc odata cu anii, sentimentele se ofilesc asa ca eu vreau sa raman macar cu niste fotografii de excelenta calitate care sa reflecte superbele aranjamente. Sunt chiar atat de superficiala pe cat ma lasa el sa inteleg?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sentimentele se ofilesc asa ca eu vreau sa raman macar cu niste fotografii de excelenta calitate care sa reflecte superbele aranjamente.

[snapbacca]50109[/snapbacca]

 

 

 

mi se pare ca faci pasul deja cu niste idei preconcepute, unde scrie ca sentimentele trebuie sa se "ofileasca".....? (inteleg ce vrei sa spui, dar este in puterea ta sa nu sa ofileasca)

ptr. ca nu locuiesc in RO, nu-ti pot recomanda pe nimeni, dar eu daca as fi fost in locul tau m-as uita in cartea de telefoane la "yellow pages", cred ca romanii le-au facut "aurii" si vezi daca la fotografii profesionale sint ceva publicitati ptr. cei care fac poze la nunta, etc. ocazii.... suna si vorbeste cu citiva dintre ei, vezi ce preturi ofera, si cere sa vezi din pozele facute la ocaziile anterioare...un fotograf profesional o sa aibe multe poze si o sa fie chiar el insusi care o sa vrea sa-ti arate "munca" lui cit de bine arata.

si vezi daca vrei poze pe film(35mm) ori digitale...... ori o combinatie.... eu as alege din amindoua.... nu este asa usor sa alegi un fotograf... tocmai de aceea ptr. cineva care nu pune accent pe asa ceva "o sa dea din colt in colt".....nu incerc sa te fac sa te simti rau, dar si sotul meu ar proceda la fel, numai ca el imi spune pe sleau ce si cum...... cind aude ca vreau sa facem poze de familie, este cea mai mare pedeapsa, pica cerul pe el.... am reusit sa facem doar de 2 ori in 12+ ani....

dar in schimb ma duc eu si copii si facem daca vreau.....nu se supara .

Editat de fire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am gasit un website care mi sa-a parut cit de cit Oca, vezi daca iti place!!!

ce nu mi-a placut ca nu poti largi pozele prea mult sa vezi cit de "crisp" sint imaginile (claritatea), am mai gasit alt website dar nu mi sa-a parut calitatea prea buna, ori mai buna decit pozele facute de mine.... am observat ca este o mare diferenta si ce camere digitale folosesc.

 

ca sa ai o ideie dute la: http://www.licaophoto.com/

si uita-te prin galeria de poze, tine in minte ca persoana nu este profesionist....(nu practica ca meserie, cu toate ca se pricepe) face poze doar din pasiune...

 

 

 

http://www.danagrozescu.com/professional-photographer.html

Editat de fire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intai incearca sa ai o discutie calma cu el sa-la intrebi daca sunt anumite lucruri care il stanjenesc in toata -ceremonia' asta. Si daca e convins ca vrea sa mearga inainte.

Daca totul e oca, afla ca barbatii nu se dau in vant dupa fast, dar daca ceremonia va fi frumoasa si-o vor aminti cu placere. In general e doar visul unei fete de a avea o nunta mare.

Oricum ar trebui pus la treaba, sa simta si el ca ia parte la eveniment si ca e nevoie de munca :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
afla ca barbatii nu se dau in vant dupa fast,

 

 

 

In general e doar visul unei fete de a avea o nunta mare

 

[snapbacca]50446[/snapbacca]

 

 

 

 

 

ptr. prima fraza nu-mi este de mirare si ptr a doua este interesata remarca.....oare de ce???

 

eu nu am avut timp sa ma gindesc prea mult si poate de-aia nu am optat ptr. o nunta mare (am tendinta sa fac lucrurile pe dos, ptr. cum este de asteptat sa actioneze o femeie)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×