Sari la conținut
Forum Roportal
Lady Kapa

Ten uscat.. mixt.. ciudat.. etc.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci.. treaba sta cam asa.. Eu am avut probleme cu cosurile acum 1 an -2.. si am folosit cam des niste produse.. Aveam tenul gras.. excesiv :soc: ..

Mi-au disparut cosurile, dar am constatat ca mi s-a uscat foarte tare pielea :o: .. folosesc creme hidratante.. dar.. parca degeaba ^_^

Ce e de facut? 8)

Editat de ~IOANA~

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci.. treaba sta cam asa.. Eu am avut probleme cu cosurile acum 1 an -2.. si am folosit cam des niste produse.. Aveam tenul gras.. excesiv :soc: ..

Mi-au disparut cosurile, dar am constatat ca mi s-a uscat foarte tare pielea :o: .. folosesc creme hidratante.. dar.. parca degeaba ^_^

Ce e de facut? 8)

 

Incearca Asla Vital- crema hidratanta

Actiune: Hidrateaza, remineralizeaza si tonifica, prin asocierea complexului hidratant "Hidroviton" cu Argila Speciala si uleiurile naturale - Jojoba, Galbenele si Unt de Cacao.

 

Reface filmul natural de protectie impotriva deshidratarii, mentinand o hidratare constanta pe durata intregii zile. Extractul de Galbenele, actioneaza sinergic cu Argila Speciala, conferind produsului o actiune intens calmanta si cicatrizanta.

 

Previne si amelioreaza eruptiile acneice si cuperoza. Protejeaza tenul impotriva factorilor agresivi ai mediului, prin asocierea de vitamine (C si E) cu acid ferulic, extract de orez si argila speciala.

 

Combate actiunea nociva a radicalilor liberi, prevenind imbatranirea prematura a pielii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca Asla Vital- crema hidratanta

 

Multumesc 8) o gasesc la farmacie sau trebuie comandata? :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc 8) o gasesc la farmacie sau trebuie comandata? :soc:

 

 

 

Se gaseste fara probleme la farmacii, dar poti sa comanzi si online (din cate vad, e mai ieftin asa): http://www.enatural.ro/index.php/vmchk/asl...hidratanta.html

 

Ma gandeam ca e protivita pentru tine pentru ca tine sub control si acneea, dar e special hidratanta.

Mie imi place si demachiantul de la asla vital.

Editat de Ametist

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se gaseste fara probleme la farmacii, dar poti sa comanzi si online (din cate vad, e mai ieftin asa): http://www.enatural.ro/index.php/vmchk/asl...hidratanta.html

 

Ma gandeam ca e protivita pentru tine pentru ca tine sub control si acneea, dar e special hidratanta.

Mie imi place si demachiantul de la asla vital.

multumesc mult de informatie! 8)

am sa imi iau crema :soc: si poate voi incerca si demachiantul , cand se termina al meu :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca Asla Vital- crema hidratanta

Numai sa ii faca bine , nu face la toata lumea , din cauza acizilor de fructe .

Dar cea mai indicata(parera mea) este cea de la NIVEA VISAGE OXYGEN POWER..doar ca este mai scumpa fata de cea de la Aslan. Costa 400 de mii si se gaseste la farmacie , de fapt ambele acolo le gasesti.

Aslavit e vre-o 200 daca nu ma insel. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Numai sa ii faca bine , nu face la toata lumea , din cauza acizilor de fructe .

Dar cea mai indicata(parera mea) este cea de la NIVEA VISAGE OXYGEN POWER..doar ca este mai scumpa fata de cea de la Aslan. Costa 400 de mii si se gaseste la farmacie , de fapt ambele acolo le gasesti.

Aslavit e vre-o 200 daca nu ma insel. :soc:

 

scumpa.. ieftina.. bine sa faca 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Numai sa ii faca bine , nu face la toata lumea , din cauza acizilor de fructe .

Dar cea mai indicata(parera mea) este cea de la NIVEA VISAGE OXYGEN POWER..doar ca este mai scumpa fata de cea de la Aslan. Costa 400 de mii si se gaseste la farmacie , de fapt ambele acolo le gasesti.

Aslavit e vre-o 200 daca nu ma insel. :soc:

 

Pretul, in cazul asta, nu are relevanta- totusi, Asla Vital are o istorie in spate.

Am folosit si L'Oreal, si Vichy, si Nivea, si Garnier... De la L'Oreal mi s-a iritat tenul, Nivea? Nici un efect. Garnier pe baza de struguri este buna, insa nu neaparat pentru un ten cu tendinte acneeice.

Pana acum persoanele pe care le stiu si folosesc produsele de la Asla Vital nu au avut problema.

Nu tot ce e "strainez si scump" e si bun, si face si banii.

 

PS: unde sunt acizii de fructe? 8)

Editat de Ametist

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pretul, in cazul asta, nu are relevanta- totusi, Asla Vital are o istorie in spate.

Am folosit si L'Oreal, si Vichy, si Nivea, si Garnier... De la L'Oreal mi s-a iritat tenul, Nivea? Nici un efect. Garnier pe baza de struguri este buna, insa nu neaparat pentru un ten cu tendinte acneeice.

Pana acum persoanele pe care le stiu si folosesc produsele de la Asla Vital nu au avut problema.

Nu tot ce e "strainez si scump" e si bun, si face si banii.

 

PS: unde sunt acizii de fructe? 8)

Pai de exemplu Garnier.,.are foarte multi, eu nu spun sa o ia pentru ca este straina si ii face bine. Spun ca ii poate dauna tenului.

Si eu vorbesc din experienta, nu din auzite ..si eu folosesc crema hidratanta .

Iar cu Garnier imi ardea tenul si m-il irita . ^_^

 

scumpa.. ieftina.. bine sa faca :soc:

Incearca Aslavit, daca iti face bine continuui, daca nu incerci altceva.

Dar poti avea Ph diferit si sa iti faca rau crema . :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai de exemplu Garnier.,.are foarte multi, eu nu spun sa o ia pentru ca este straina si ii face bine. Spun ca ii poate dauna tenului.

Si eu vorbesc din experienta, nu din auzite ..si eu folosesc crema hidratanta .

Iar cu Garnier imi ardea tenul si m-il irita . :o:

 

 

Incearca Aslavit, daca iti face bine continuui, daca nu incerci altceva.

Dar poti avea Ph diferit si sa iti faca rau crema . 8)

 

Pai tu ai spus anterior ca Asla Vital contine acizi de fructe, si nu contine.

Ei uite, mie Garnier mi-a facu bine. :soc:

 

Pana la urma, poate incerca orice crema hidratanta- ideea e sa i se potriveasca. Eu ma impac foarte bine cu produsele astea asa ca pe ele i le-am recomandat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×