Sari la conținut
Forum Roportal
MaxJuve

razboiul din IRAK

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Invingatori??????

Sunt ... si ... Nu sunt !

 

- Shiiti au drepturi politice si au majoritate parlamentara ceea ce in vremea lui Satan Hussein nu aveau!

- Kurzii au autonomie si bunastare cum nu au avut niciodata in istorie !

- Diferite grupuri de fanatici religiosii si organizatii teroriste ...au gasit teren prielnic in mocirla Irakiana!

- Americanii care au controlul dorit asupra rezervelor de petrol aflate mai ales in mana kurzilor

- Fanatismul religios

- Terorismul!

Poate mai sunt si alti invingatori ...dar mie imi scapa!

 

Exista si pierzatori:

 

Poporul irakian prea prost si incult ca sa isi doreasca democratia!

Poporul irakian care se fanatizeaza religios intrand in Axa Raului a vesnicilor invinsi!

Poporul irakian care si-a pierdut TARA ...ptr ca Irakul nu mai este tara ci o adunatura de enclave politico-mafiote-religioase!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu in razboiul din Irak nu vad castigatori decat corporatiile americane pentru petrol si armament. Economia Sua ar fi fost mai sanatoasa , iar americanii ar fi avut servicii de sanatate mai bune daca Bush n-ar fi taiat f din fonduri . Populatia irakiana o duce rau de tot , riscul atentatelor teroriste e mai mare , iar americanii au ramas cu bugetul subtiat. Cat despre prinderea lui Osama.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Populatia irakiana o duce rau de tot , riscul atentatelor teroriste e mai mare

Situaţia e oarecum similară cu Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai si tu vezi ca va fi bine in viitor? Nu se vor linisti iar Bush dupa parerea mea nu este u invingator desi el cam asa se vede :inlove: Au inceput razboiul impotriva terorismului dar numai de atcauri teroriste au parte

Cam aiurea,nu?

 

 

Max Juve scuza-ma ca imi permit dar cand ma uit la avatarul tau ma ia durerea de cap :dance2: Nu poti sa-l schimbi? Pls....

Editat de Kahila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal nu vad nimic bun in viitor in aceasta tara , din ceea ce mi-a fost povestit am inteles ca e o dezordine totala acolo atacuri teroriste la fiecare jumatate de ora iar o mare parte din populatia ce au sustinut americanii acum isi musca miinile deoarece s-a destramat tara nu au locuri de munca le mor persoanele apropiate in atacuri,iar despre soldatii americani astia se comporta cu populatia locala ca cu niste animale isi bat joc de ei iar cind acestia nu le executa ordinele pur si simplu ii impusca lasindu -i pe marginea drumurilor, interesant sub ce pretext au intrat americanii in IRAK ca doar arme nucleare nu au gasit si de ce nimeni nu ia masuri toate, organizatiile s-au dat cu fundul la gard ei doar nu au nici un drept sa se bage in treburile politice ale altor tari!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iar despre soldatii americani astia se comporta cu populatia locala ca cu niste animale isi bat joc de ei iar cind acestia nu le executa ordinele pur si simplu ii impusca lasindu -i pe marginea drumurilor ...

Eu cred că te-ai uitat prea mult la filme cu nazişti.

 

http://www.iraqdaily.com/

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU ,SUNT FAPTE REALE STIU DIN SURSE SIGURE CA ,TATAL ME A LUCRAT ACOLO ACU UN AN SI NU CRED CA MI-AR SPUNE POVESTI.

 

IAR DESPRE JUDECATA LUI HUSEIN ASTA A FOST FABRICATA 100% IAR CE CE AU DEPUS MARTURII AU FOST AMERICANI

Editat de MaxJuve

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU ,SUNT FAPTE REALE STIU DIN SURSE SIGURE CA ,TATAL ME A LUCRAT ACOLO ACU UN AN SI NU CRED CA MI-AR SPUNE POVESTI.

 

IAR DESPRE JUDECATA LUI HUSEIN ASTA A FOST FABRICATA 100% IAR CE CE AU DEPUS MARTURII AU FOST AMERICANI

Ia m

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noi la Moscova nu ne uitam ca nu avem de ce .

Eu nu spun ca sunt nascuti numaidecit in America ci ca ei detineau cetatenie americana si erau paziti mai ceva de cit Bush .

Iar acest razboi ei pur si simplu nu aveau dreptul sa-l inceapa.

 

Iar despre versiunea tatalui meu, intreba mai multi oameni care au lucrat acolo dar care nu erau militari si vei vedea ce-ti v-or spune.

 

dar cu acordul cui el i-a omorit pe acesti oameni?

 

Nu toate lucrurile ies la iveala ci doar cele ce favorizeaza america

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×