Sari la conținut
Forum Roportal
Rox-Anna

Fetelor, ce machiaj purtam si cand?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Haideti sa ne gandim o clipa la machiajul pe care il purtam/sau nu-la purtam zi de zi, la petreceri, la receptii etc.

Ce parere aveti? Ce machiaj trebuie purtat, unde trebuie purtat si mai ales cand trebuie purtat?

Astept parerile voastre! ::cheer:: post-4999-1118771701_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai nu prea sunt experta in chestia asta...desi in fiecare zi ma machiez...deja a devenit un tic :lol:...si cred k fiecare tb sa se machieze cum crede k ii sta mai bine, oricum sa nu exageram...nu te duci la o receptie de exemplu cu un kg de creion negru in jurul ochilor...:doh:...parerea mea..;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce machiaj imi sta bine? ce ruj sa folosesc .. 8) ui ce bine arata tipa aceea :hi: ... e pe naiba .. fii tzi reale shi lasatzi machiajurile shi punetzi mana la treaba ca vin sarbatoriile :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu in general folosesc numai rimelul; nu imi place cum imi sta machiata altfel. Dar daca este vreo ocazie speciala imi dau si cu putin creion negru sau fard.

Ceea ce nu fac niciodata este sa combin rujul strident cu un fard intens. Daca folosesc numai rimelul pot sa folosesc un ruj mai inchis la culoare sau un contur de buze, iar daca folosesc conturul negru pt ochi, rujul va fi obligatoriu foarte deschis, de culoarea buzelor sau luciu de buze.

 

Ecko72unltd, sa stii ca putem sa aratam si bine si sa punem si mana la treaba de sarbatori. Este unul din motivele pt care voi ne iubiti atat de mult :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De obicei folosesc rimelul, concealer-ul si un luciu de buze sau balsam. Cam atat. La o ocazie speciala, o petrecere, sau o iesire in oras, apelez la mai multe.. :drunk:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu in general folosesc creion dermatograf, fond de ten, pudra si luciu de buze

firme: seventeen, rimmel, maybelline, avon, miss spory etc...

 

Sa va intreb ceva:

pt rev am o fusta scurta maro si un pluovar fara maneci pe gat de culoare kaki..se potrivesc de minune

intrebarea: ce culoare sa fol. pt ochi? poze cu mine presupun ca ati mai vazut pe forum...

Multumesc!Dixtractie placuta de rev!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce culoare sa fol. pt ochi? poze cu mine presupun ca ati mai vazut pe forum...

cred ca ar fi bine daca ai mai posta cateva poze. sa ne dam seama.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu in general folosesc creion dermatograf, fond de ten, pudra si luciu de buze

firme: seventeen, rimmel, maybelline, avon, miss spory etc...

 

Sa va intreb ceva:

pt rev am o fusta scurta maro si un pluovar fara maneci pe gat de culoare kaki..se potrivesc de minune

intrebarea: ce culoare sa fol. pt ochi? poze cu mine presupun ca ati mai vazut pe forum...

Multumesc!Dixtractie placuta de rev!

verde fosforencent :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu ce machiaj imi sta bine? ce ruj sa folosesc .. ui ce bine arata tipa aceea ... e pe naiba .. fii tzi reale shi lasatzi machiajurile shi punetzi mana la treaba ca vin sarbatoriile
aici ai dreptate...

Oh, this is so...mean!!Fiecare se machiaza dupa cum ii sta mai bine(sau ii place...nu intotdeauna si frumos :D ), anyway sfaturi in legatura cu machiajul pe forum mi se par inutile, mai ales ca in majoritatea cazurilor nu exista poze si nu se stie cum arata pers respectiva...

intrebarea: ce culoare sa fol. pt ochi? poze cu mine presupun ca ati mai vazut pe forum...

intr-adevar ti s-ar potrivi un verde fosforescent la maroul ala... :pardon: better question??

si...de unde esti asa sigura ca am vazut poze cu tine?? :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm..machiajul!!eu nu folosesc nimic!! :D decat!!cand ies in oras!!putin rimel,foarte putin crein dermatograf,si..fond de ten!!cam..atat :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×