Sari la conținut
Forum Roportal
cristi180884

se reseteaza compul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Din nou problema cu resetarea calculatorului care ma dispera, pur si simplu se reseteaza, aparent cand il solicit mai mult deschizand mai multe programe dar se reseteaza si din senin, aleatoriu, nu stiu ce sa-i fac, si la device manager scsi/raid host controller apare cu semnul exclamarii, sa fie din cauza asta?......sa il formatez ca se fac? PentiumD 3000, motherboard asus, 512 RAM.

Editat de cristi180884

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai sters praful din el si tot asa face inseamna ca e de la sursa desi e ciudata faza cu semnul exclamarii.

Fa-i o scanare la hdd sa nu cumva sa ai vreun bad pe el.

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din nou problema cu resetarea calculatorului care ma dispera, pur si simplu se reseteaza, aparent cand il solicit mai mult deschizand mai multe programe dar se reseteaza si din senin, aleatoriu, nu stiu ce sa-i fac, si la device manager scsi/raid host controller apare cu semnul exclamarii, sa fie din cauza asta?......sa il formatez ca se fac? PentiumD 3000, motherboard asus, 512 RAM.

 

selecteaza linia cu semnul exclamarii si sterge-o (del) pe urma apasa F5 sa faca refresh, in mod normal o sa-ti ceara drivere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

scanare am afacut la hard, nu are baduri, e destul de nou, dar de praf e plin prin comp, despre sursa mi-a mi-a spus cineva, insa si despre placa de baza la fel, sursa nu are variatii foarte mari, placa video am testat-o la fel si procesorul, deci ramane o problema software sau placa de baza, ramane de vazut...... Mersi de raspunsuri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×