Sari la conținut
Forum Roportal
valentin_vl

credti ca este posibil asa ceva?

Postări Recomandate

numele meu este valentin am 24 de ani si sunt din rm valcea.....am si eu o problema care pe zi ce trece ma sperie tot mai mult iar de azi sunt si mai speriat deoarece am vorbit cu cineva si mi a zis ca e posibil asa ceva...sa va explic din luna martie a acestui an m am trezit dimineatza cu un tiuit in cap lucru care ma panicat si care m-a facut sa merg la medic...am fost la un medic aici in valcea...mi a zis ca sunt bine....dupa aceia am fost la spitalul Fundeni din Bucuresti mi au facut cateva analize si mi au pus diagnosticul de tulburarea anxioasa...mi au dat tratament lexotanil...in prealabil mai luasem Xanax dar nu l am suportat si l am inlocuit...am continuat asa vre o 7 luni de zile si degeaba nu mi a trecut acel tiuit dar m am obisnuit cu el...in aceasta dimineata in timp ce discutam cu cineva pe internet i am explicat simptomele si m a intrebat dca dorm cu gura deschisa si daca tiuitul e ca de tantar.....intradevar tiuitul este asemanator cu cel de tantar dar nu stiu daca dorm sau nu cu gura deschisa dar sunt panicat......credeti ca este posibil sa mi fi intrat ceva in gura ..mai stiu eu...un tantar sau o musca mai mai stiu eu ce insecta sa fi depus oua si de acolo sa am acel tiuit????ce analize trebuie sa fac ca sa se vada acest lucru???oare daca am asa ceva exista vre o analiza care sa vad daca am ceva sau nu?????chiar nu stiu ce sa fac....

daca cineva a mai auzit de astfel de cazuri sau daca cineva ma poate ajuta cu un sfat o sugestie o idee ceva ce analiza ar trebuia sa mi fac...ma poare gasi la tel EDIT sau la e mail EDIT

 

va multumesc mult!

Editat de EmmaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fa un consult ORL .Tensiunea ti-ai luat-o? Tiiturile in urechi se numesc acufene ,posibil un inceput de hipoacuizie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fa un consult ORL .Tensiunea ti-ai luat-o? Tiiturile in urechi se numesc acufene ,posibil un inceput de hipoacuizie

 

 

sunt speriat...am facut un consult ORL aici in valcea si mi au zis ca nu am nimic....ma gandesc sa nu am ceva mai grav....ceva de genul o tumora sau mai stiu eu ce......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai facut audiograma? Nu te gindi la tantari si alte ca nu se poate si numai fi speriat.Fa audiograma si acolo parerea mea :flowers: e inceput de hipoacuizie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tinitus sau Acufene

nu au cauza precisa a aparitiei....

cauze probabile:

1.exces de aspirina sau alte medicamente neurostimulatoare

2.stress psihic de lunga durata

3.raceala puternica la cap

http://www.sfatulmedicului.ro/articole/Neu...itusul_1223.htm

.........................

nu se moare din asta:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai facut audiograma? Nu te gindi la tantari si alte ca nu se poate si numai fi speriat.Fa audiograma si acolo parerea mea :) e inceput de hipoacuizie

 

 

 

 

Multumesc mult o sa incerc sa tin cont de sfatul dvs si sa mi fac o audiograma...acum dupa ce am citit mesajul de la dvs parca m am mai linistit un pic..o sa va tin la curent cu tot ce mi se intampla

multumesc mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×