Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Se poate sa te indragostesti de cineva de care nu-ti place deloc?!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

se poate nu este exlus,stiu un cuplu care la inceput nu se suportau si au ajuns casatoriti.ironia sortii

 

Maddie si David? :)

 

mai moad'dib! Tot un Lord e baza...

la omul matur (trecut prin viata, cu experiente placute si neplacute) CV-ul este esential pt a se indragosti.

Treaba functioneaza in felul urmator... dragostea e ca si scarba... sunt lucruri de care te scarbesti in mod imanent(natural) si lucruri de care inveti sa te scarbesti.

in cazul indragostelii... CV-ul iti selecteaza persoanele de care esti dispus sa e indragostesti... eu pot spune despre mine ca pot sa aplic aceasta regula. Daca nu sunt dispus sa ma indragostesc de noua mea colega de serviciu... atunci poate sa imi fac si supa de cartofi... tot "doar colega" ramane pt mine....

Acuma e drept ca CV-ul nu e de-ajuns.

De regula oamenii maturi (a nu se intepreta superior ci doar... necopilaros) nu se mai indragostesc la prima vedere... asa ca, oricat de fermecatoare ar fi ea, sau oricat de femrecator ar fi el... astepata intai sa se cunoasca... sa afle cat mai multe despre cum e persoana in intimitate... nu in spatiul public.

Comportamentul intim este adevarata fata a omului, ca in intimitate nu incercam sa mai impresionam pe nimeni. In intimitate sinele este cea mai importanta persoana....

Deci... Actorule... i-ai aplicat CV-ul dupa ce te-ai indragostit, sau inainte. Eu tint sa cred ca dupa.

 

Ahh, nimic mai adevarat...nu suna deloc simandicos partea cu CV-ul...dar detaliaza un pic... La CE te uiti TU in CV (in afara de starea civila unde trebuie sa apara un "N" mare de tipar... :) )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se poate nu este exlus,stiu un cuplu care la inceput nu se suportau si au ajuns casatoriti.ironia sortii

Mai stiu si eu un caz asemanator. Acum sunt foarte fericiti si se iubesc nespus de mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se poate nu este exlus,stiu un cuplu care la inceput nu se suportau si au ajuns casatoriti.ironia sortii

Exact asa am fost si eu cu prietena mea.

Nu ne suportam deloc. Si acum............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda... i-mi aduc aminte de prima mea dragoste,ea inebunita dupa mine,eu nepasator,am aflat ca i-ar place de mine...de la niste prieteni comuni si mi-am zis sa profit de ocazie sa fac sex cu ea daca si asa ma place si pica usor,nu a picat usor :) dar au urmat cei mai frumosi 4 ani din viata mea cu toate ca la inceput nu am placut-o deloc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai moad'dib! Tot un Lord e baza...

la omul matur (trecut prin viata, cu experiente placute si neplacute) CV-ul este esential pt a se indragosti.

Treaba functioneaza in felul urmator... dragostea e ca si scarba... sunt lucruri de care te scarbesti in mod imanent(natural) si lucruri de care inveti sa te scarbesti.

in cazul indragostelii... CV-ul iti selecteaza persoanele de care esti dispus sa e indragostesti... eu pot spune despre mine ca pot sa aplic aceasta regula. Daca nu sunt dispus sa ma indragostesc de noua mea colega de serviciu... atunci poate sa imi fac si supa de cartofi... tot "doar colega" ramane pt mine....

Acuma e drept ca CV-ul nu e de-ajuns.

De regula oamenii maturi (a nu se intepreta superior ci doar... necopilaros) nu se mai indragostesc la prima vedere... asa ca, oricat de fermecatoare ar fi ea, sau oricat de femrecator ar fi el... astepata intai sa se cunoasca... sa afle cat mai multe despre cum e persoana in intimitate... nu in spatiul public.

Comportamentul intim este adevarata fata a omului, ca in intimitate nu incercam sa mai impresionam pe nimeni. In intimitate sinele este cea mai importanta persoana....

Deci... Actorule... i-ai aplicat CV-ul dupa ce te-ai indragostit, sau inainte. Eu tint sa cred ca dupa.

Ce spui tu se intampla DE OBICEI in cazul barbatilor. Personal nu stiu cum se indragosteste un om matur pentru ca atunci cand m-am insurat aveam 20 ani. Desi biologic vorbind e o varsta matura, afectiv .... nu prea.

Inceputul relatiei cu sotia mea a fost cam pe acelasi ton. Ea nu prea ma suporta, chiar ii spunea mamei "daca suna X (adica eu) sa-i spui ca nu sunt acasa". Asa ca revin cu raspunsul meu: da, se poate.

P.S. Stiti proverbul ala francez: "cine se iubeste, se tachineaza" (e valabil in special la adolescenti, dar e adevarat)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am impresia ca relatiile acestea sunt cele mai trainice. :) pentru cei indragostiti :)

nu e o regula...

teoretic, relatia duala (relatia ideala) se intampla intre persoane foarte foarte diferite... diferenta asta pare uneori un conflict dar dupa interactiune mai indelungata cei 2 realizeaza ca nu e conflict ci completare...

Daca ar fi conflict real... ma indoiesc sa se ajunga vreodata la o relatie faina...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×