Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Se poate sa te indragostesti de cineva de care nu-ti place deloc?!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa-ti placa de cineva, ba chiar sa consideri acea persoana impecabila si totusi sa nu te simti cu nimic atras(a) de acea persoana e de inteles. Dar invers? Vi s-a intamplat asa ceva? A mers bine relatia respectiva? Astept raspunsuri serioase. Va multumesc. :jester:

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa-ti placa de cineva, ba chiar sa consideri acea persoana impecabila si totusi sa nu te simti cu nimic atras(a) de acea persoana e de inteles. Dar invers? Vi s-a intamplat asa ceva? A mers bine relatia respectiva? Astept raspunsuri serioase. Va multumesc. :o:

 

Aici lista ramane deschisa pentru ca "cineva"-ul poate sa se remarce prin diferite elemente (nu neaparat calitati, pot fi si defecte). :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aici lista ramane deschisa pentru ca "cineva"-ul poate sa se remarce prin diferite elemente (nu neaparat calitati, pot fi si defecte). :jester:

 

mda.... asa e cum le zici tu!

Consecventa in prostie de exemplu, omul mandru de prostia lui (sa ude alte rele) poate reprezenta, pentru oamenii LIPSITI de principii si pt "lupii moralisti", o reala provocare la adresa sentimentelor sale.

Este eterna disputa dintre ratiune si simtire... dar disputa este doar aparenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa-ti placa de cineva, ba chiar sa consideri acea persoana impecabila si totusi sa nu te simti cu nimic atras(a) de acea persoana e de inteles. Dar invers? Vi s-a intamplat asa ceva? A mers bine relatia respectiva? Astept raspunsuri serioase. Va multumesc. :jester:

Exista un fel de atractie inexprimabila si de multe ori inexplicabila... acea scanteie care ori e ori nu e.

Datorita jobului meu am ocazia sa vad destule femei frumoase si femei mai putin frumoase.... si atractia aia inexplicabila nu tine de ce spune mintea .... de estimarea constienta a frumusetii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu te refereai la ce spun eu, sau la ce spune jedy?

 

Auzi? poate ti s-au facut farmece!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa-ti placa de cineva, ba chiar sa consideri acea persoana impecabila ...

Aprecierea, admiratia pentru calitatile unei persoane nu are nici o legatura cu placerea pe care o simti pentru persoana de care te-ai indragostit. Dragostea nu este un fenomen LOGIC, nu apare in urma unei preselectii pe baza unui CV cu calitati si defecte ale persoanei candidate. Daca persoana de care te indragostesti se nimereste sa aiba si calitatile pe care le doresti de la partenerul tau, va felicit, casa de piatra etc, etc. Daca nu ...... va rezulta o alta iubire neimplinita.

 

Dar posibil este, cu siguranta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aprecierea, admiratia pentru calitatile unei persoane nu are nici o legatura cu placerea pe care o simti pentru persoana de care te-ai indragostit. Dragostea nu este un fenomen LOGIC, nu apare in urma unei preselectii pe baza unui CV cu calitati si defecte ale persoanei candidate. Daca persoana de care te indragostesti se nimereste sa aiba si calitatile pe care le doresti de la partenerul tau, va felicit, casa de piatra etc, etc. Daca nu ...... va rezulta o alta iubire neimplinita.

 

Dar posibil este, cu siguranta!

 

mai moad'dib! Tot un Lord e baza...

la omul matur (trecut prin viata, cu experiente placute si neplacute) CV-ul este esential pt a se indragosti.

Treaba functioneaza in felul urmator... dragostea e ca si scarba... sunt lucruri de care te scarbesti in mod imanent(natural) si lucruri de care inveti sa te scarbesti.

in cazul indragostelii... CV-ul iti selecteaza persoanele de care esti dispus sa e indragostesti... eu pot spune despre mine ca pot sa aplic aceasta regula. Daca nu sunt dispus sa ma indragostesc de noua mea colega de serviciu... atunci poate sa imi fac si supa de cartofi... tot "doar colega" ramane pt mine....

Acuma e drept ca CV-ul nu e de-ajuns.

De regula oamenii maturi (a nu se intepreta superior ci doar... necopilaros) nu se mai indragostesc la prima vedere... asa ca, oricat de fermecatoare ar fi ea, sau oricat de femrecator ar fi el... astepata intai sa se cunoasca... sa afle cat mai multe despre cum e persoana in intimitate... nu in spatiul public.

Comportamentul intim este adevarata fata a omului, ca in intimitate nu incercam sa mai impresionam pe nimeni. In intimitate sinele este cea mai importanta persoana....

Deci... Actorule... i-ai aplicat CV-ul dupa ce te-ai indragostit, sau inainte. Eu tint sa cred ca dupa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

numai daca sunt conditii de a sta mult timp si de a cunoaste detaliat aceasta persoana , atunci te poti indragosti de ea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×