Sari la conținut
Forum Roportal
Anonymus Kline

Temperatura camerei

Postări Recomandate

In momentul asta termometrul meu ieftin arata 14 C

Nu stiu daca e adevarat, dar e in orice caz +- 2 C.... :P

 

Proful meu de economie (director adjunct al scolii) mi-a zis ca e normal noaptea sa fie frig in camera. El zice ca isi tine centrala mergand doar dimineata si seara, timp de cateva ore... si de fapt asa e si in scoala, doar dimineata si seara...

El a zis ca 15 C (cat erau atunci pe termometrul meu ieftin) pe timp de noapte e destul de bine, si ca el doarme noaptea cu geamul deschis... :cheer: Si la noi sunt temperaturi de 7-8 C in timpul zilei... noaptea pot chiar sa scada sub 0C (am gasit frunze inghetate dimineata) Si a zis ca atunci cand merge centrala o regleaza la 18-19 C

 

In timpul zilei nu prea sunt in camera, dar seara termometrul arata 16-17 C.....

 

Am comandat un termometru care sa fie bun, de pe amazon, si o sa vina repede... sper.... Am luat un termometru de la un prieten si arata 16.5 C cand al meu arata 15....

 

Voi la cat va reglati termostatul? Cei din jurul vostru la cat isi tin camera/casa? Cate plapumi/paturi folositi?

Editat de Anonymus Kline

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la 15 grade alea cum stai imbracat in casa? :P

eu una cred ca e normal ca in casa sa fie 20-21 de grade. si daca fac treaba, stau chiar la maneca scurta la temperatura aia, e adevarat. dar si cand sunt 19 grade imi este bine.

la 15 grade in casa toti membrii familie stranutam intruna. deci nu mi se pare normal sa fie 15 grade. brrrr ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In momentul asta termometrul meu ieftin arata 14 C

Nu stiu daca e adevarat, dar e in orice caz +- 2 C.... :P

 

Proful meu de economie (director adjunct al scolii) mi-a zis ca e normal noaptea sa fie frig in camera. El zice ca isi tine centrala mergand doar dimineata si seara, timp de cateva ore... si de fapt asa e si in scoala, doar dimineata si seara...

El a zis ca 15 C (cat erau atunci pe termometrul meu ieftin) pe timp de noapte e destul de bine, si ca el doarme noaptea cu geamul deschis... 8) Si la noi sunt temperaturi de 7-8 C in timpul zilei... noaptea pot chiar sa scada sub 0C (am gasit frunze inghetate dimineata) Si a zis ca atunci cand merge centrala o regleaza la 18-19 C

 

In timpul zilei nu prea sunt in camera, dar seara termometrul arata 16-17 C.....

 

Am comandat un termometru care sa fie bun, de pe amazon, si o sa vina repede... sper.... Am luat un termometru de la un prieten si arata 16.5 C cand al meu arata 15....

 

Voi la cat va reglati termostatul? Cei din jurul vostru la cat isi tin camera/casa? Cate plapumi/paturi folositi?

 

 

Bre, incepi sa ma-ngrozesti!

Traiesti in schimnicie? :cheer:

Ba nu-ti dau de mancare cat/ce ai vrea si ti se baga altii-n faţă, ba nu-ti dau caldura, ba nu-ti dau femei :P, acusi o sa aud ca va pun sa va flagelati in fiecare seara. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la 15 grade alea cum stai imbracat in casa? :P

Izmene, maiou, camasa, pantaloni, cravata, si costum, intr-o zi de scoala...

Pulover, maiou, pantaloni, izmene, intr-o zi fara scoala

 

Dorm cu maiou si izmene, cu o plapuma groasa....

 

Chestia e ca io cand i-am zis ca in Ro noi tinem casa la temp de 20-22 C si ca si comunistii ne-o lasat la 18 el m-a intrebat daca suntem tot timpul raciti, ca nu e sanatos sa tii casa la asa temperaturi mari 8) . Si m-a intrebat daca pe vremea comunistilor erau 18C toata ziua... normal ca nu am stiut ce sa ii raspund, ca nu eram pe vremea aia.....

 

o sa aud ca va pun sa va flagelati in fiecare seara. :cheer:

ce ii aia?

 

Da, ai dreptate, de unde stiai ca nu ne dau femei? Patronu colegiului e musulman (din iran) si nu avem voie sa ne apropiem mai mult de 8 inch de sexul opus....

 

Lateredit: never mind, am gasit in dex

Editat de Anonymus Kline

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca te-ai dus la comunisti, normal sa va tina-n frig.

de ce dorm inhaimurata cand pot dormi lejer, relaxata? :P

si nu pot spune ca-s o persoana friguroasa ci din-contra, sunt rea de caldura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca te-ai dus la comunisti, normal sa va tina-n frig.

de ce dorm inhaimurata cand pot dormi lejer, relaxata? :cheer:

si nu pot spune ca-s o persoana friguroasa ci din-contra, sunt rea de caldura.

Ma, pisicuta, io de unde sa stiu ca in UK ii asa....

Nu are nimic ca am si io blana mea.... :P Ma protejeaza 8)

Editat de Anonymus Kline

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..cat vor astia de la centrala termica .. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat??? 14,15 grade?? Vrei sa dardai in propria casa?

La mine in camera la aceasta ora sunt 22 de grade.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..cat vor astia de la centrala termica .. :cheer:

? Ce vrei sa zici? :P

 

Eu am 22.5 grade la termostat. :P

Stau in tricou in general.

Buna alegere 8) Eu m-am obijnuit cu frigul, pe aici... pot si i osa stau in tricou la 19 C

 

14,15 grade?? Vrei sa dardai in propria casa?

De parca am de ales.. Am cumparat un radiator electric anu trecut cand erau regulile mai putin stricte, dar anu asta mi l-au confiscat ca s-au schimbat regulile 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×