Sari la conținut
Forum Roportal
rubog

Caut medic stomatolog in TSR

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare,

din pacate am aflat de curind ca si eu sint infectat cu HVC.Probabil de la un cabinet stomatologic.

Pentru ca am probleme cu dantura si vreau sa mi-o intretin cit de cit , acum caut un medic stomatolog care sa aiba un cabinet dotat cu enclava ( ca sa fiu sigur ca instrumentele lui sint sterilizate cu adevarat).

Locuiesc in Timisoara si ,evident, ma intereseaza daca stie cineva un astfel de cabinet stomato in Timisoara.

Multumesc anticipat de ajutor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare,

din pacate am aflat de curind ca si eu sint infectat cu HVC.Probabil de la un cabinet stomatologic.

Pentru ca am probleme cu dantura si vreau sa mi-o intretin cit de cit , acum caut un medic stomatolog care sa aiba un cabinet dotat cu enclava ( ca sa fiu sigur ca instrumentele lui sint sterilizate cu adevarat).

Locuiesc in Timisoara si ,evident, ma intereseaza daca stie cineva un astfel de cabinet stomato in Timisoara.

Multumesc anticipat de ajutor!

 

 

Vazind ca nimeni nu se prea grabeste sa ma ajute cu un raspuns ... :yahoo: mi-am recitit mesajul :

am o eroare .

Caut un cabinet stomato in Timisoara dotat cu autoclav . Nu unul dotat cu pupinel.

Din cite am aflat acest aparat este cel care sterilizeaza intrumentalul folosit pina la 150 gr .C

 

Am gasit o prezentare super-scurta despre sterlizarea in stomato aici :

http://www.dentistul.net/educatie-medicala...s.-pupinel.html

 

Multumesc anticipat pentru eventualele informatii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×