Sari la conținut
Forum Roportal
ooopsy

Dinti din semiportelan pe schelet metalic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt disperata 8)( am dat 1170 euro pe 13 dinti din semiportelan (al 13-lea e din metal,dar l-am platit tot cu 90 euro ca si pe ceilalti)si m-am ales cu niste dinti oribili:mari,grosi...inestetici;in plus,premolarul e distantat de gingie, se vede dintele de dedesupt.Mi-am vazut noua si minunata dantura abia dupa ce medicul mi-a cimentat-o definitiv.N-am zis nimic atunci,nu stiu nici eu de ce..Luni merg la stomatolog;mi-ar placea sa am curajul sa-i spun ca are doua variante:fie imi reface lucrarea sa-mi placa,fie imi returneaza banii (bani pentru care nu am nici o chitanta )?Voi ce spuneti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca nu ai chitanta... 8)

Oare sa ii cari chitanta prima data si dupa ce ti-o da incepi sa comentezi? :D

 

Cat de bine il cunosti?

 

Sau ai putea sa ii zici ca u iti plac si sa mai carpeasca la ei, sa ii faca mai bine :band: ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru sfaturi :*...pe medic nu-l cunosteam inainte;am ajuns la el prin asistenta lui pe care o stiu;l-a laudat si pe el si pe tehnician...o sa vad ce rezolv maine. Va tin la curent

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multumesc pentru sfaturi :*...pe medic nu-l cunosteam inainte;am ajuns la el prin asistenta lui pe care o stiu;l-a laudat si pe el si pe tehnician...o sa vad ce rezolv maine. Va tin la curent

probabil a pus prea mult ciment in coroane daca la proba de schelet a fost buna lucrarea, si...semiportelan nu exista, ori e portelan sau ceramica , ori alt material

portelanul se arde in cuptor aproape la 1000 grade alte materiale nu rezista la astfel de temperatura.

pacat ca medicii iau astfel de preturi de ceramica si pun altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×