Sari la conținut
Forum Roportal
lavvinya

Cea mai buna mancare pentru caini

Postări Recomandate

din experienta voastra care credeti ca e cea mai buna mancare pt caini?

 

Royal Canin, Eukanuba?..

 

Royal Canin..e cam 18 ron /kg...cam scump, Eukanuba e 10 ron/kg, acceptabil, dar am gasit acuma mancare GUABI LA 9.3 LEI/KG

 

cainele meu e de talie mare(40 de kg) si i-am luat un KG de Guabi si vad ca ii place! stie cineva ceva de mancarea aceasta?

 

e buna?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o "fitoasa" de 9 kg acasa care este mofturoasa cand vine vorba de mancare. In fiecare zi tr sa-i dau altceva, nu ii place mancarea uscata, sigura pe care o manca este cea de la Royal. Guabi nu i-am dat dar o sa incerc si o sa-ti spun. In general prefera hrana umeda : Jelly de pui, Cezar...gratar de pui :doh:

Editat de Ionx

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok...eu as da faliment daca as merge pe Cezar :blink:)

 

din intamplare am dat azi peste un medic veterinar care mi-a zis ca Guabi nu e la fel de bun ca Royal Canin, dar nu se coboara la nivelul de Chapi sau Darling!cainelui ii place pt ca i-am schimbat gustul...sunt sigura ca se va plictisi daca ii iau un sac!

 

:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-as da animalelor mele mancare uscata sau tip conserva, oricata reclama ar face unii sau altii.

Sunt pline de conservanti, aditivi si alte rahaturi de acelasi gen.

Mai bine sa manance sanatos decat boboroante nocive.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt posesorul a doi catei de talie mica, chuwuawha

alimentatia lor de baza e carnea din portia mea de mancare( uneori se uita lung cand mancarea nu are carnita), apoi sunt topiti dupa dulciuri.

pepita de exemplu mananca orice si pietre daca ii dau

dar la boabe...mai rar, desi sunt ptr catei mofturosi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

problema e ca eu nu prea gatesc asa des...de aceea cainele meu trebuie sa manance mancare pt caini!

 

ideea era din punct de vedere calitativ cat de buna e mancarea uscata ...si care marca e cea mai indicata!

 

de exemplu la Eukanuba care e la promotie si e 10.5 lei /kg la 15 kg e deja 150ron/luna, daca mai punem deparazitarea, oasele, jucariile,etc....

 

dar facem orice pt ei!!!!!!!!!! :crazypilot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
problema e ca eu nu prea gatesc asa des...de aceea cainele meu trebuie sa manance mancare pt caini!

 

ideea era din punct de vedere calitativ cat de buna e mancarea uscata ...si care marca e cea mai indicata!

 

de exemplu la Eukanuba care e la promotie si e 10.5 lei /kg la 15 kg e deja 150ron/luna, daca mai punem deparazitarea, oasele, jucariile,etc....

 

dar facem orice pt ei!!!!!!!!!! :crazypilot:

 

 

Daca facem orice pt ei, e bine sa si gatim, mai ales ca trebuie sa adopte aceeasi alimentatie ca si noi: nimic prajit, totul fiert, fara carne de porc etc.

Nu-i atat de greu sa umpli o oala cu apa si sa arunci ceva-n ea.

 

Mancarea uscata nu e buna, e o tampenie sa-ti hranesti animalele cu hrana conservata.

Trebuie sa le dai minerale, vitamine, legume si fructe-n stare proaspata, proteine de buna calitate.

 

Restu-i doar propaganda pt a-si vinde producatorii marfa si pt a-si imbogati buzunaru' pe seama patrupedelor noastre.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-as da animalelor mele mancare uscata sau tip conserva, oricata reclama ar face unii sau altii.

Sunt pline de conservanti, aditivi si alte rahaturi de acelasi gen.

Mai bine sa manance sanatos decat boboroante nocive.

 

nu mai vb. prostii!

cine are timp sa faca de mancare la caini!...le fierbi o data pe saptamana...in rest il tii pe graunte

 

veterinarul mi-a recomandat mancarea de la purina!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×