Sari la conținut
Forum Roportal
MiRa

Permisibil sau autoritar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum e mai bine sa fim:autoritari sau permisivi cu cei din jurul nostru?Argumentati.:huh:

 

"Toleranta este efectul pozitiv si cordial de a intelege credintele,riturile si obiceiurile altora fara a le impartasi sau accepta..."

Editat de MiRa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum e mai bine sa fim:autoritari sau permisibili cu cei din jurul nostru?Argumentati.:huh:

 

Toleranta este efectul pozitiv si cordial de a intelege credintele,riturile si obiceiurile altora fara a le impartasi sau accepta...:lol2:

 

Permisibili cand trebuie si autoritari cand trebuie... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt foarte autoritar, nu pot sa fiu ingaduitor cu nimeni....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fi autoritar cu cei din jurul tau, trebuie sa fi autoritar in primul rand cu tine insuti !

 

Consider ca nimeni nu este perfect, oricine are dreptul sa greseasca si sa fie iertat, dar mesajul fiind postat la tematica "Dragoste", raspunsul poate deveni complex... A fi autoritar in dragoste, e o mare porcarie. A fi nevoie sa fi permisibil in dragoste...e o alta mare porcarie :huh:

Unde dragoste nu e...e permisibilitate sau autoritate!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum e mai bine sa fim:autoritari sau permisibili cu cei din jurul nostru?Argumentati.:huh:

 

Toleranta este efectul pozitiv si cordial de a intelege credintele,riturile si obiceiurile altora fara a le impartasi sau accepta...:lol2:

 

 

De ce nu pui ghilimele la citate, mira?

Toate postarile tale-s execrabile cand le scremi cu neuronu' tau, dar cand dai un copy/paste deja s-a aranjat si cratima si ideea si ortografia etc.

Permisiv nu-i chiar totuna cu permisibil... Ai si tu grija, ce-i asa de greu?!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt foarte autoritar, nu pot sa fiu ingaduitor cu nimeni....

 

Si ma simt atat de prost cand cineva imi cere sa-l iert...oare cum crede ca sunt daca nu si-a dat seama ca il iertasem inainte sa-si ceara el iertare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum e mai bine sa fim:autoritari sau permisivi cu cei din jurul nostru?Argumentati.:lol2:

 

"Toleranta este efectul pozitiv si cordial de a intelege credintele,riturile si obiceiurile altora fara a le impartasi sau accepta..."

 

Cel mai bine e sa fim noi insine :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ma simt atat de prost cand cineva imi cere sa-l iert...oare cum crede ca sunt daca nu si-a dat seama ca il iertasem inainte sa-si ceara el iertare...

"Nu exista durere mai nimicitoare pentru sufletul unei femei decat aceea de a se fi daruit intreaga,trup si suflet,

unui barbat nedemn de iubirea ei."

 

Well, noroc că poţi face asta de 5-6 ori, că altfel nu ştiu ce ne-am face, cu normele astea europene! :huh:

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa fi autoritar cu cei din jurul tau, trebuie sa fi autoritar in primul rand cu tine insuti !

Consider ca nimeni nu este perfect, oricine are dreptul sa greseasca si sa fie iertat, dar mesajul fiind postat la tematica "Dragoste", raspunsul poate deveni complex...

A fi autoritar in dragoste, e o mare porcarie.

A fi nevoie sa fi permisibil in dragoste... e o alta mare porcarie :huh:

Unde dragoste nu e...e permisibilitate sau autoritate!?

 

Subscriu !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chear daca in viata esti permisibil sau autoritar dragostea te schimba :huh: sau macar are forta de a te schimba!

Editat de Gregori

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×