Sari la conținut
Forum Roportal
CEeste07

Cat costa un dinte de porcelan?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cat este pretul normal pentru un dinte de procelan + implantatie, in Romania?

.............

exsta 3 feluri e dinti din potelan.

1.portelan fixat pe dinte/masea naturala ( polizata)---de la 100 euro

2.portelan fixat pe pivot ( pivotul este cimentat intr-o radacina naturala existenta ) -100 euro+ pivot ( de la 30 euro)=aprox.130 euro+ tratamentul de canal ( scoatere nerv si cimentare canale )=aprox 200euro.

3.implant= de la 300 euro..( implant= fixare pivot filetat in maxilar --dureaza aprox 4-6 luni--se verifica toelranta organismului la pivot ).--apoi urmeaza imbracarea pivotului cu portelan.

..............................

toate pot fi mai ieftine sau mai scumpe,,,,depinde de cabinet, oras, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Sunt in cautarea unui medic stomatolog bun ptr 4 implanturi in Bucuresti care sa ofere cat de cat o garantie ptr lucrarea facuta.Deasemenea un pret ptr 1 implant dus la bun sfarsit.

Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am platit 110 euro pt coronita, adica imbracat mseaua, ca pivotul il aveam deja de la alt doctor care si-a batut joc si n-a pus cum trebuie coronita. de fapt, tehnicianul dentar e de vina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda... preturile difera. Eu am 2 dinti din portelan pusi la Eradent in Dorobanti. Am intrat la Doctorul Costin Chis ... care mi-a facut un discount pentru ca am lucrat toata gura la clinica lor. Sunt multumita de ce mi-au facut, nu am avut nici o problema pana acum . :king2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor!

 

Eu sunt tehnician dentar, va spun ca o coronita de portelan in laboratorul dentar costa intre 35-40 de euro pe dintele slefuit. Bineinteles, dupa ce tehnicianul preda lucrarea finala facuta in laborator,pt. 40 de euro, medicul dentist mai pune inca pe atata, chiar si triplu. De ce? Ar trebui intrebati ei. Cei mai multi spun ca raspund pt lucrarea din gura, dar in caz ca se intampla ceva, tot tehnicianul trebuie sa refaca lucrarea, probabil din buzunarul lui...deci gratis. Lumea e cu susul in jos..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×