Sari la conținut
Forum Roportal
adina2001adina

Chatul - doar o distractie sau ceva mai mult?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut tuturor. Daca s-a mai discutat aceasta problema, va rog sa ma scuzati pentru ca nu am gasit pe forum, dar daca ma avertizati, voi cauta mai bine.

Mai intai sa va spun cateva lucruri despre mine ca sa va faceti o idee despre ce este vorba. Sunt casatorita, am 27 ani, stau impreuna cu sotul meu de aproape 7 ani, ne intelegem foarte bine, nu vreau sa ma laud dar arat destul de bine (adica nu ar avea sotul meu motiv sa ma insele din punctul asta de vedere - am defecte si calitati ca toata lumea, nu sunt super femeie dar nici de aruncat nu sunt). Am avut incredere in sotul meu 100%, nici nu m-am gandit ca s-ar putea sa ma insele vreodata, pana cand ne-am luat calculator. Toate bune si frumoase doar ca el statea pana tarziu la calculator, eu banuiam ca se joaca, pana cand intr-o zi primeste mesaj pe skype de la o fata, inchide repede fereastra si Skype-ul. L-am intrebat si normal ca nu stia nimic. In lipsa lui i-am deschis toate messengerele si am ramas surprinsa de cate nume de fete am gasit. Mi-am continuat cercetarea si am descoperit ca intra pe site-uri cu anunturi matrimoniale si avea si un alt cont pe care l-am deschis (intrucat nu l-a dus capul sa puna alta parola decat numele meu :bye: ). Dupa confruntare mi-a spus ca era si el curios sa vada ce e pe acolo...si ca nu mai intra... bla bla bla.

Faza e ca a continuat sa-si faca noi adrese de mail si conturi pe care eu le-am deschis dar nu recunoaste niciodata nimic.

Mentionez ca nu si-a schimbat comportamentul fata de mine in nici un fel, nu exista probleme de comunicare sau incompatibilitate, dar ma intreb mereu daca ramane la stadiul de conversatie sau merge mai departe.

Eu sunt constienta ca nu prea exista barbati care sa nu-si insele sotiile (putinii barbati care fac exceptie ii rog sa ma scuze) si chiar daca l-as prinde cu cineva in pat el tot nu ar recunoaste.

Nu ma pot abtine sa nu ma intreb ce cauta.

Am incercat sa-i platesc cu aceeasi moneda dar nu a dat rezultate, sau pur si simplu nu arata ca-i pasa, si oricum mie nu-mi place sa discut pe chat cu persoane pe care nu le cunosc.

Pe mine ma doare foarte mult chiar si faptul ca ar putea avea cu cineva o discutie cu tenta sexuala. De ce sa nu discutam amandoi si nu cu altii, mai ales ca intre noi nu exista secrete si nici lucruri pe care nu le-am face unul pentru celalalt.

Imi poate spune cineva daca este doar o modalitate de a te distra sau de a invata de la altii, sau o modalitate de a-ti gasi mai usor aventuri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Offffffff, poate fi si o modalitate de te distra, de a invata sau a gasi aventuri. Depinde ce intorsatura vrei sa-i dai.

 

Nu mai are sens sa iti bati capul. El nu o vede ca un inselat. Nu ii umbla " in messengere" ca asa va invata sa schimbe des parola, sa stearga istoricul si iti ca creste suspiciunea. :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Offffffff, poate fi si o modalitate de te distra, de a invata sau a gasi aventuri. Depinde ce intorsatura vrei sa-i dai.

 

Nu mai are sens sa iti bati capul. El nu o vede ca un inselat. Nu ii umbla " in messengere" ca asa va invata sa schimbe des parola, sa stearga istoricul si iti ca creste suspiciunea. :bye:

Poate sa schimbe ca a schimbat atatea parole si conturi, doar ca eu ii monitorizez toata activitatea la calculator. In ultimul timp s-a potolit dar asta nu ma asigura ca nu v-a continua. Ma gandeam sa-mi fac cont nou, sa ma bag in seama cu el si sa-mi dau intalnire. De fapt am si facut-o dar s-a prins ca sunt eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca singurul care ti-ar putea raspunde la aceasta intrebare este el insusi , ceilalti iti vor da raspunsurile lor care sunt personale pentru fiecare in parte .

Mie de exemplu imi plac oamenii si chiar daca prin intermediul jocurilor de pe forum , incerc sa-i cunosc si sa socializez , este inevitabil ca o conversatie sa se lege mai usor intre o femeie si un barbat . Probabil pentru ca fiecare gandeste diferit , poate ca celalalt vrea prin intermediul tau sa-si cunoasca mai bine consoarta ... habar nu am ...

Ce fel de viata sociala aveti ? Poate simte nevoia de prieteni , poate lor le poate spune lucruri pe care considera ca tie nu ti le poate spune ... este greu de spus ce anume-l determina sa intre pe chat .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ca singurul care ti-ar putea raspunde la aceasta intrebare este el insusi , ceilalti iti vor da raspunsurile lor care sunt personale pentru fiecare in parte .

Mie de exemplu imi plac oamenii si chiar daca prin intermediul jocurilor de pe forum , incerc sa-i cunosc si sa socializez , este inevitabil ca o conversatie sa se lege mai usor intre o femeie si un barbat . Probabil pentru ca fiecare gandeste diferit , poate ca celalalt vrea prin intermediul tau sa-si cunoasca mai bine consoarta ... habar nu am ...

Ce fel de viata sociala aveti ? Poate simte nevoia de prieteni , poate lor le poate spune lucruri pe care considera ca tie nu ti le poate spune ... este greu de spus ce anume-l determina sa intre pe chat .

Pai asta e problema ca noi nu avem probleme de comunicare, satisfacere sexuala sau mai stiu eu ce. Suntem foarte deschisi unul fata de celalat. Mai nou mi-a spus ca intra ca se plictiseste (nu mai are cum sa nege pentru ca ii arat exact ce a scris si ce site-uri a vizitat).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai asta e problema ca noi nu avem probleme de comunicare, satisfacere sexuala sau mai stiu eu ce. Suntem foarte deschisi unul fata de celalat. Mai nou mi-a spus ca intra ca se plictiseste (nu mai are cum sa nege pentru ca ii arat exact ce a scris si ce site-uri a vizitat).

 

Te gandesti ca o asemenea urmarire s-ar putea sa dauneze mai grav relatiei decat intrarea lui pe net ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate sa schimbe ca a schimbat atatea parole si conturi, doar ca eu ii monitorizez toata activitatea la calculator. In ultimul timp s-a potolit dar asta nu ma asigura ca nu v-a continua. Ma gandeam sa-mi fac cont nou, sa ma bag in seama cu el si sa-mi dau intalnire. De fapt am si facut-o dar s-a prins ca sunt eu.

Pai nu mai fa asa ceva....daca se invata de unde sterge istoricul? Pai era o idee buna , aia cu datul de intalnire . Mai condimenta viata. Trebuia sa-ti pui o peruca si sa terminati noaptea intr-un hotel. Chiar daca stia ca esti tu, regula jocului ar fi fost ca nu stia cine esti. Ca o joaca.

Plus ca la munca statul pe net ar putea sa dauneze in ochii sefului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi poate spune cineva daca este doar o modalitate de a te distra sau de a invata de la altii, sau o modalitate de a-ti gasi mai usor aventuri?

Depinde de cat de dispus e el sa mearga cu o alta femeie. Daca-i place suficient de mult poate ajunge si la o aventura extraconjugala cu ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adinuta , de ce-mi faci impresia ca tu-l impingi sa te-nsele cu toata aceasta suspiciune ? Iata cateva din afirmatiile tale :

 

1. Sunt o femeie frumoasa , gatesc bine si va pot aduce martori sa va confirme asta .

2. Nu exista probleme sexuale in familia noastra .

3. Ma iubeste si-l iubesc in egala masura .

4. MA INSEALA !!!!!!!!!!

 

Ti se pare ceva ciudat in toata aceasta insiruire ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Site-uri de matrimoniale si alte prostii si conturi si femei pe net...eu nu as accepta in locul tau,mi se pare o prostie mai ales ca sunteti casatoriti,asta nu inseamna ca trebuie sa il ti in lanturi dar nici asa sa se apuce sa flirteze cu toate pipitele de pe net,stai de vorba serios cu el despre treaba asta si spune-i ca il iubesti si trebuie sa inteleaga ca te doare ceea ce face si ar trebui sa inceteze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×