Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De la asta mai faci alergie ca de la capsuni? Adica te mai mananca burta daca mananci prea multe? ::cheer::

Chiar ma gandesc cum e sa te duci la iarba verde cu ceapa, branza si o rosie-capsuna :cheer:

Oricum, nu ma tenteaza atat de mult fructul cat bulionul ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut acum nu stiu cate zile pe CNN (cred) ca peste o luna vor aparea in magazinele din vest nu stiu ce specimene de leguma-fruct. Stiu ca era un fel de ceapa dulce, dar am uitat fructul :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca e dulce si poate fi mancata cu ciocolata, inseamna ca doar arata ca o rosie...  nu? Seamana mai mult cu o rosie decat cu o capsuna...  :blinca:

[snapbacca]46496[/snapbacca]

nu-i obligatoriu...poti lua o rosie, o umpli cu o capsuna si o maninci cu ciocolata cu arahide....Dat fiind faptul ca alimentele strainilor nu au gust cred ca trebuie sa casti bine ochii cind maninci, ca altfel sa-ar putea sa crezi ca maninci un mar si sa te trezesti in mina cu o bucata de ceapa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca altfel sa-ar putea sa crezi ca maninci un mar si sa te trezesti in mina cu o bucata de ceapa...

 

:huggles: .. :soc:))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi sa-a parut interesanta rosia din poza , cind am vazut-o prima data...

 

cind m-am uitat mai bine in gradina mea, prima mea rosie care sa-a copt arata exact ca cea de mai sus, un pic mai mare....

am mincat-o ieri.... tare buna a mai fost.... dulce, carnoasa....foarte buna....

se numeste "early girl".... numic special despre ea.... dupa ce am vazut rosia de mai sus, am observat ca multe din rosiile din gradina sint in forma aceea.....?

 

m-am gindit sa va fac o poza.... dar mi-a fost prea foame....

Editat de fire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×