Sari la conținut
Forum Roportal
blue_wings

Placa grafica la un laptop, DEFECTA

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am un laptop Fujitsu-Siemens AMILO A1667G a carui placa grafica, un ATI RADEON X700, este defecta. Laptopul poate fi utilizat doar la rezolutie minima, cu o adancime a culorii de 8 biti (256 culori).

Vreau sa repar laptopul, insa nu stiu daca este posibil (nu am mai desfacut pana acum nici unul). Stie cineva daca placa grafica este modul separat ce se poate inlocui? Sau este integrata in placa de baza?

Daca se poate inlocui, de unde pot face rost de o noua placa video pentru laptop?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ar fi fost bine sa fie asa...din pacate problema e complicata rau.

 

Cei de la care am cumparat laptopul nu ma pot ajuta, asa ca m-au trimis la reprezentanta Fujitsu-Siemens...si acolo mi s-a spus ca se rezolva, dar o placa grafica noua e 375 euro fara TVA. Daca pui TVA si factura celor de la service, ajung pe la 500 euro. De banii astia mai bine imi iau alt calculator.

 

Daca se gasea placa video in magazine, crezi ca mai deschideam topicul asta?

 

Acum, sper sa gasesc la mana a doua ceva...o solutie de compromis si care sa nu depaseasca 100 euro. Poate gasesc la un laptop defect o placa buna, si fac din doua proaste unul bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ATI RADEON X700 ai spus? Are 128 Mram ? Te mai intereseaza?

Am eu un laptop Asus cu probleme la placa de baza( pe partea de de alimentare ) . Placa video este buna ( ATI RAdeon X700 de 128 mram ) ? Cit oferi pe ea?

Editat de nilf40

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×