Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

UNICEF---CRUCEA ROSIE

Postări Recomandate

De ce mai exista UNICEF si CRUCEA ROSIE daca implicarea lor este ZERO?

..........................

UNICEF-ul impreuna cu Andreea Marin au dat cu bata in balta in privinta fetitei Toeodora ( fata Lianei Stanciu)-bolnava de cancer..

Crucea Rosie mi-a dovedit nesimtirea si incapacitatea in cererea mea de a fi ajutat pentru sustinerea unor tratamente in Franta..( tara nascatoare de Crucea Rosie--Paris-capitala europeana fara filiala de Cruce Rosie ) :bye:

...........................

editare gresita la tema..."" care este implicarea lor?"--este corect

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce mai exista UNICEF si CRUCEA ROSIE daca implicarea lor este ZERO?

..........................

UNICEF-ul impreuna cu Andreea Marin au dat cu bata in balta in privinta fetitei Toeodora ( fata Lianei Stanciu)-bolnava de cancer..

Crucea Rosie mi-a dovedit nesimtirea si incapacitatea in cererea mea de a fi ajutat pentru sustinerea unor tratamente in Franta..( tara nascatoare de Crucea Rosie--Paris-capitala europeana fara filiala de Cruce Rosie ) :bye:

...........................

editare gresita la tema..."" care este implicarea lor?"--este corect

 

 

Dupa ceea ce stiu eu, au un rol enorm la scara mare.

Sunt prea multe probleme, suferinte si nevoi ce depasesc darnicia oamenilor ce pot acoperi cu bani toate acestea.

Si atunci se triaza (selecteaza) ce, cui si cat i se ofera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa ceea ce stiu eu, au un rol enorm la scara mare.

Sunt prea multe probleme, suferinte si nevoi ce depasesc darnicia oamenilor ce pot acoperi cu bani toate acestea.

Si atunci se triaza (selecteaza) ce, cui si cat i se ofera.

..........................

zici tu?....

eu nu as zice asa...

...........

trebuia sa fac o interventie in Paris...Crucea Rosie nu a ridicat un pai in sensul asta ( la vremea respectica eram cam disperat, sincer sa fiu,,si primul gand m-a dus la Crucea Rosie.....

Mi-au spus ca ei nu se ocupa de asa ceva ci ministerul...ok am inteles.....apoi i-am rugat sa ma ajute cu cineva din franta pentru a putea sa ma descurc acolo...trnslator..cazare etc,,,,

........nici asta nu au facut-o--de ce?...pentru ca nu exista crucea rosie in paris..de ce?...pentru ca au fost divergente la nivel inalt si s-a retras din paris.... :bye: --in final am rezolvat problema--am fost de trei ori acolo si am termionat tratamentul--prietenii sa traiasca---(* crucea rosie te ajuta cu cizme, conserve, corturi, si voluntari neinitiati..vacs)

............................................

UNICEF.....de cate cazuri ai auzit tu ca au fost rezolvate ttrecand prin birocratia unicefului,,,

eu de nici unul....si acum cand este vb de un caz megamediatizat...se da cu bata...

..............

mai bine spuneau,,"domle..haideti sa vedem ce putem face".-si nu faceau nimic de cat sa .......

nu mai zic nimic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate.

Exact cum ai spus si tu: te ajuta cu cizme, conserve, corturi si voluntari neinitiati.

S-a vrut sa fie ceva acest UNICEF si s-a ajuns la altceva.

In toate sferele - politicul este cel ce decide ce si cum.

 

Dar e bine ca fac si acel ceva, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate.

Exact cum ai spus si tu: te ajuta cu cizme, conserve, corturi si voluntari neinitiati.

S-a vrut sa fie ceva acest UNICEF si s-a ajuns la altceva.

In toate sferele - politicul este cel ce decide ce si cum.

 

Dar e bine ca fac si acel ceva, nu?

si uite ieri au dat cu mucii in fasole cu privire la micuta Teodora ( fata lianei stanciu )....

...o mare de mare rahat....( am fugit sunt in intarziere|...o zi buna "tutulor")

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare..sunt voluntara la Crucea Rosie de vreo 7 ani. Pentru inceput, Crucea Rosie nu s-a nascut in Franta, ci in Italia. Crucea Rosie nu se ocupa, in Romania, cu ajutoaraea unui singur caz, al unei persoane care necesita interventii in strainatate doarece nu exista fonduri pentru asa ceva.

Cu ce ne ocupam noi, in Romania, unde legislatia nu este de partea noastra? Avem grija de batrani, de copii orfani, de sinistrati (in special la inundatii si calamitati). Suntem prea mici intr-o tara unde lumea nu se gandeste decat la propria imbogatire....

ce face Crucea Rosie in Romania? In primul rand se chinuie pentru a face rost de bani pentru a putea ajuta....toata lumea vrea ajutor, dar cine se incumeta se faca o donatie cat de mica?

 

"Misiunea Crucii Roşii Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×