Sari la conținut
Forum Roportal
Geo1000

Mai exista obiceiul petitului?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu daca am pus bine topicul aici dar totusi as vrea sa cer un sfat.

 

Citeam mai acum cateva zile pe net urmatorul fragment

 

Citez din blog-ul http://www.studentie.ro/NEVASTA_DIN_5_MISC...a53-233144.html

 

Citat:

Pe vremea mea parca nu era asa de greu sa iti gasesti o sotie. O placeai, o invitai la un TEC, la o hora, daca erai din mediul rural. Ii duceai o punga de bomboane mamei si un buchet de flori, iar de la a doua intalnire puteai sa aduci in discutie o eventuala cerere in casatorie.

 

Intrebarea mea este urmatoarea. Mai stie careva vreun sat pe undeva pe unde mai exista obiceiul petitului sau oriunde, un coltisor de tara unde sa iti poti face la fel de usor o prietena ca pe vremuri si apoi sa iti fie sotie?

 

Ce a ajuns in oras acum e de groaza. Tb sa ai BMW sau Mertzan ca sa te bage fetele in seama. Mi s-a urat. Sunt un baiat singur care doar atat mai vrea de la viata. O prietena.

Editat de Geo1000

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai ma da ce e asa de greu sa iti faci o prietena ! Trebuie doar sa iesi din casa si vei gasi: in cercul de prieteni/ colegi, scoala, serviciu, etc. Acuma daca vrei una din playboy.... na mai greu, de ajuns, iti trebuie un BMW sau MERT cu ai zis tu. Dar parerea mea e ca si la tara e cam la fel ca tre sa ai pamant, da si acolo au plecat fetele in Italia si au vazut BMW .

Stii tu vorba aia: dragostea trece prin stomac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi fost f bine daca ar fi precum zici da nu ai deloc dreptate. 1. Eu nu am cerc de prieteni. 2. La facultate toate fetele ori sunt deja maritate ori au deja iubiti. Mi-e de groaa ce o mai fi si cand oi avea servici. Acolo sigur toate o sa fie maritate si cu copii. 4. Ar fi bine daca BMW ar fi necesar doar pt alea din Playboi sau fetele de la pag 5. Da nu e deloc asa. Acum pt orice fata e nevoie de BMW. Tu ai ramas in urma cu 10 ani mi se pare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar fi fost f bine daca ar fi precum zici da nu ai deloc dreptate. 1. Eu nu am cerc de prieteni. 2. La facultate toate fetele ori sunt deja maritate ori au deja iubiti. Mi-e de groaa ce o mai fi si cand oi avea servici. Acolo sigur toate o sa fie maritate si cu copii. 4. Ar fi bine daca BMW ar fi necesar doar pt alea din Playboi sau fetele de la pag 5. Da nu e deloc asa. Acum pt orice fata e nevoie de BMW. Tu ai ramas in urma cu 10 ani mi se pare.

Tu de fapt ce doresti? Sa-ti cumperi nevasta sau sa gasesti pe una care sa te iubeasca sincer? Mai bine singur decat cu iubitoare de "Mertzane". Nu de alta da' poate dupa un timp ii face cu ochiul un Mertzan model mai nou si...nu te mai "iubeste".

 

Nu-ti face prea multe griji, o sa gasesti ce vrei. Exact ce o sa ti se potriveasca fiindca de regula atragi ce meriti. Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti dus rau nene...

 

Tu si daca ai avea mertan sau bmw, tot degeaba...

Femei singure gasesti la tot pasul...in cluburi, in biblioteci, pe internet pe chat. Si daca nu sunt singure, ele iti vor spune ca sunt disponibile...

Nu iti trebuie masina straina ca sa agati o femeie...ci putina incredere in tine.

 

Dar de ce iti dau eu sfaturi? Am vazut ce fel se agata in ziua de azi...am avut "ocazia" sa citesc mesajele mai multor pustani de pe messenger, salvate in arhiva...si ca sa spun pe scurt, prima intalnire decurge cam asa:

-Buna, vrei sa iesim la un suc?

-Da

-Dar nu mai bine vii tu la mine acasa sa iti arat ce joc super mi-am luat (Counter Strike, GTA, etc)

- Stii ce? Mai bine lasa....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie sa ai nu stiu ce masina ca sa ai o prietena trebuie doar sa stii sa te porti cu o fata , sa ii placa calitatile tale, sa stii unde sa cauti-si fati un cerc de priteni ca nu te manca nimeni daca ai prieteni :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topicul asta imi aminteste de altul vazut cu ceva vreme in urma altundeva:)

Acelasi gen de problema, si cred ca sfatul dat: mai baitule, iesi in lume, agata acolo, nu forumul este locul de agatat;)

Dac vrei o relatie fizic, apoi tre' sa iesi in lume.

N-ai masina? Lucreaza mai mult sa iti iei un jaf de masina, cat de cat, daca crezi ca asta e problema. Dar nu masina e problema. Am avut prietene bune si fara sa am masina....

Asa ca... iesi in lume, da-le incolo de emotii, si o sa gasesti ce cauti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea e cea mai importanta....Tu trebuie sa iti gasesti fata si apoi sa te gandesti sa o ceri, nu crezi?

Si apropo, nu toate fetele sunt materialiste si decat una asa, mai bine singur, crede-ma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe matrimoniale ai incercat? cine stie pe cine gasesti acolo...!! fa-ti un proil, trimite si tu mesaje la cine ti se pare mai ca lumea.. si nu se stie! daca cauti gasesti, si timp este .... :doh: multa bafta oricum!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca am pus bine topicul aici dar totusi as vrea sa cer un sfat.

 

Citeam mai acum cateva zile pe net urmatorul fragment

 

Citez din blog-ul http://www.studentie.ro/NEVASTA_DIN_5_MISC...a53-233144.html

 

Citat:

Pe vremea mea parca nu era asa de greu sa iti gasesti o sotie. O placeai, o invitai la un TEC, la o hora, daca erai din mediul rural. Ii duceai o punga de bomboane mamei si un buchet de flori, iar de la a doua intalnire puteai sa aduci in discutie o eventuala cerere in casatorie.

 

Intrebarea mea este urmatoarea. Mai stie careva vreun sat pe undeva pe unde mai exista obiceiul petitului sau oriunde, un coltisor de tara unde sa iti poti face la fel de usor o prietena ca pe vremuri si apoi sa iti fie sotie?

 

Ce a ajuns in oras acum e de groaza. Tb sa ai BMW sau Mertzan ca sa te bage fetele in seama. Mi s-a urat. Sunt un baiat singur care doar atat mai vrea de la viata. O prietena.

Daca ai bmw sau "mertz" cum spui tu... nu ai pt ea, ai pt tine. ca mai pica cate o pitipoanca, bafta ta :doh:

Evolutia isi spune cuv. nu poti nici tu, nici eu sa schimbam asta. Fete s-au invatat sa primeasca totul fara sa faca nimic.. Este alegerea ta ce vrei sa le oferi.. o simpla plimbare cu masina si apoi o noapte in superba ta casa.. sau sa investesti in ea. Consider ca investitia intr-o femeie este de-a dreptul fara profit :cheer:

 

 

Cineva a scris aici de increderea in sine.. da, are dreptate! Trebuie sa ai incredere in tine, nu in masina sau casa pe care o ai...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×