Sari la conținut
Forum Roportal
hiego

Ford Focus

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut prieteni

am un ford focus 1.6benzina 2001 5 usi

nu am computer de bord si am aflat dupa alte forumuri ca poti intra in computerul bord al masinii si poti vedea diferiti parametrii

intrebarea este daca stie cineva acolocand intrii iti apar tot felul de parametrii de cifre de litere

daca stie cineva ce inseamna acele cifre acele litere?

multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut prieteni

am un ford focus 1.6benzina 2001 5 usi

nu am computer de bord si am aflat dupa alte forumuri ca poti intra in computerul bord al masinii si poti vedea diferiti parametrii

intrebarea este daca stie cineva acolocand intrii iti apar tot felul de parametrii de cifre de litere

daca stie cineva ce inseamna acele cifre acele litere?

multumesc

:stars:

Daca nu ai computer de bord, unde vrei sa intrii de fapt?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa cumpar un ford focus din 2006 vreo 9000 de euro un pic tunat 1,6 diesel, motor de 110 cai (tunat) , break, vreo 96 000 km........geamuri el pe fata,......... ce ziceti merita? piesele cum sunt(la pret)?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi poate spune si mie cineva cam care tre' sa fie consumul la un ford focus? va tot aud ca are consum mic...Stiu ca in carte scrie una dar in realitate e alta. Eu am un Focus nou cu motor 1,8 diesel si imi consuma 12%.Nu mi se pare normal...am dat atatia bani ca sa aiba un consum d-asta mare?? e posibili ca sa-mi consume mai putin dupa un anumit nr de km? eu am 2000 pana acum si nu vad nici o imbunatatire.10x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut ,am si eu o intrebare .Am un ford focus break din 2000 , 1.8 diesel , caruia in ultima perioada nu i se mai aprind pozitiile .Becurile sunt ok,sigurantele nu sunt arse , dar am vazut ca se aprind daca trec mai tare peste un obstacol. Stie cine va care ar putea fi cauza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi poate spune si mie cineva cam care tre' sa fie consumul la un ford focus? va tot aud ca are consum mic...Stiu ca in carte scrie una dar in realitate e alta. Eu am un Focus nou cu motor 1,8 diesel si imi consuma 12%.Nu mi se pare normal...am dat atatia bani ca sa aiba un consum d-asta mare?? e posibili ca sa-mi consume mai putin dupa un anumit nr de km? eu am 2000 pana acum si nu vad nici o imbunatatire.10x

 

sall!! locuiesc in sp. si am un focus de 8 anim motor 1.8 TDCI si imi consuma 5.5 in localitate si in jur de 7-7.5 pe autostrada depinde de trafic.In vacanta vin in ro. si fac cam 3.800-4000 km pana la mine acasa si nu imi consuma decat 4.5 plinuri de motorina si asta incarcata. pana acum inafara de ulei, filtre, lichid de racire nu am schimbat nimic la ea sunt foarte multumit de ea. eu zic cel mai bine sa mergi la casa ford daca esti din buc. si sa ceri explicatii mai ales daca ai garantie. in rest sa te bucuri de ea. mie mi se pare o masina extra lucru pe care l-am auzit la multi romani posesori de ford indiferent de model.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut ,am si eu o intrebare .Am un ford focus break din 2000 , 1.8 diesel , caruia in ultima perioada nu i se mai aprind pozitiile .Becurile sunt ok,sigurantele nu sunt arse , dar am vazut ca se aprind daca trec mai tare peste un obstacol. Stie cine va care ar putea fi cauza?

 

sall!! incearca si vrifica daca becurile tale stau bine in prizele lor. dAca nu in interiorul la prize ai niste cleme ( lamele) de cupru apropiele astfel incat becul sa intre un pic fortat, asta in cazul in care ai becuri de pozitii W5W (SCRIE PE BEC)

 

salut tuturor,vreau si eu un mecanic priceput la ford diesel,multumesc

 

 

mai bine mergi la casa ford, esti mai sigur

 

 

sall!! locuiesc in sp. si am un focus de 8 anim motor 1.8 TDCI si imi consuma 7-7.5 in localitate si in jur de 5.5 pe autostrada depinde de trafic.In vacanta vin in ro. si fac cam 3.800-4000 km pana la mine acasa si nu imi consuma decat 4.5 plinuri de motorina si asta incarcata. pana acum inafara de ulei, filtre, lichid de racire nu am schimbat nimic la ea sunt foarte multumit de ea. eu zic cel mai bine sa mergi la casa ford daca esti din buc. si sa ceri explicatii mai ales daca ai garantie. in rest sa te bucuri de ea. mie mi se pare o masina extra lucru pe care l-am auzit la multi romani posesori de ford indiferent de model.

 

 

sall!! locuiesc in sp. si am un focus de 8 anim motor 1.8 TDCI si imi consuma 7.5 in localitate si in jur de 5.5 pe autostrada depinde de trafic.In vacanta vin in ro. si fac cam 3.800-4000 km pana la mine acasa si nu imi consuma decat 4.5 plinuri de motorina si asta incarcata. pana acum inafara de ulei, filtre, lichid de racire nu am schimbat nimic la ea sunt foarte multumit de ea. eu zic cel mai bine sa mergi la casa ford daca esti din buc. si sa ceri explicatii mai ales daca ai garantie. in rest sa te bucuri de ea. mie mi se pare o masina extra lucru pe care l-am auzit la multi romani posesori de ford indiferent de model.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×