Sari la conținut
Forum Roportal
Acamandur

Atractie fatala....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ne aflam in diverse situatii, atractia poate provoca o mie si una de scenarii, deznodamantul nu il poate cunoaste nimeni de la bun inceput.... Dar totusi, cum se manifesta atractia fatala ?! Oare se vorbeste in general doar la modul figurat, in care atractia fata de o alta persoana este asa mare incat nu mai poti avea controlul si totul se lasa pe mana sortii ? Sau atractia fatala se manifesta si la sensul propriu implicand diverse reactii nedorite... sau tragedii ?!

Editat de Acamandur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cat de tare trebuie sa-ti suceasca cineva capul incat sa ...uiti de tine ? sa uiti tot si sa te arunci cu capul inainte.....cred ca pui in balanta ....profit ...nonprofit...ce-ti poate aduce bun si ce-ti poate dauna...in functie de concluzii te lasi purtat de val....nu stiu cati au curajul de a se lasa in voia ...curentului ...a valului .......carpe diem ....frumos ,dar atat de greu de pus in practica .....suntem fiinte rationale si tind sa cred ca ....ratiunea si nu instinctul ...castiga ....:doh:

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ne aflam in diverse situatii, atractia poate provoca o mie si una de scenarii, deznodamantul nu il poate cunoaste nimeni de la bun inceput.... Dar totusi, cum se manifesta atractia fatala ?! Oare se vorbeste in general doar la modul figurat, in care atractia fata de o alta persoana este asa mare incat nu mai poti avea controlul si totul se lasa pe mana sortii ? Sau atractia fatala se manifesta si la sensul propriu implicand diverse reactii nedorite... sau tragedii ?!

...Cand il intalneam,si-mi fugea pamantul de sub picioare,atractia aia care te sfasie,care te orbeste,care te face sa nu mai vezi nimic in jur,nici chiar pe tine nu te recunosti in oglinda,te comporti ca un actor intr-un rol care-ai fi jurat ca nu ti se va potrivi niciodata...Atractia asta fatala e periculoasa,te indobitoceste,te duce la o stare de nebunie crunta din care-ti revii uneori foarte greu,si nu,n-are legatura numai cu destinul,desi are rolul lui,se zice ca e vorba de "clipa oarba"...

Tragedii?O,da,cu siguranta sunt implicate si ele ,amestecate cu/in atractie.Ajungi intr-o stare in care esti atat de inconstient ca nu mai ai controlul propriilor fapte,actiuni,si atunci comiti gesturi fara sens...

 

Atractia fatala este drogul care te omoara incet,dar si antidotul fara de care o relatie nu va supravietui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ne aflam in diverse situatii, atractia poate provoca o mie si una de scenarii, deznodamantul nu il poate cunoaste nimeni de la bun inceput.... Dar totusi, cum se manifesta atractia fatala ?! Oare se vorbeste in general doar la modul figurat, in care atractia fata de o alta persoana este asa mare incat nu mai poti avea controlul si totul se lasa pe mana sortii ? Sau atractia fatala se manifesta si la sensul propriu implicand diverse reactii nedorite... sau tragedii ?!

 

atractia fatala ?

 

hmm... cred ca'i acelasi tip de atractie, pe care il are palinca mea asupra drosophilei melanogaster . :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar totusi, cum se manifesta atractia fatala ?! Oar... se manifesta si la sensul propriu implicand diverse reactii nedorite... sau tragedii ?!

 

Se manifestă sub forma unor relaţii nedorite pentru cei care sunt impulsivi şi nu se pot controla !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...Cand il intalneam,si-mi fugea pamantul de sub picioare,atractia aia care te sfasie,care te orbeste,care te face sa nu mai vezi nimic in jur,nici chiar pe tine nu te recunosti in oglinda,te comporti ca un actor intr-un rol care-ai fi jurat ca nu ti se va potrivi niciodata...Atractia asta fatala e periculoasa,te indobitoceste,te duce la o stare de nebunie crunta din care-ti revii uneori foarte greu,si nu,n-are legatura numai cu destinul,desi are rolul lui,se zice ca e vorba de "clipa oarba"...

Tragedii?O,da,cu siguranta sunt implicate si ele ,amestecate cu/in atractie.Ajungi intr-o stare in care esti atat de inconstient ca nu mai ai controlul propriilor fapte,actiuni,si atunci comiti gesturi fara sens...

 

Atractia fatala este drogul care te omoara incet,dar si antidotul fara de care o relatie nu va supravietui.

Yeap!

Atat de frumos spus si atat de adevarat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca oricui i s'a intamplat, macar o data in viata, sa se simta atat de atrs si orbit de alta persoana incat sa isi piarda discernamantul. Dar ellla are dreptate, trece repede... se consuma la fel de furtunos. Din fericire...sau din pacate. Am trait ceva asemanator.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×