Sari la conținut
Forum Roportal
blue_wings

Excursie prin Europa - sugestii

Postări Recomandate

As vrea sa plec intr-o excursie pe cont propriu prin Europa...nu mi-am stabilit inca itinerarul...

 

De la Bucuresti la Budapesta voi merge cu trenul, acolo vreau sa raman 1-2 zile sa vizitez orasul si de acolo sa plec spre Viena...daca se poate intr-o croaziera pe Dunare.

Astept sugestii cu locuri vizitate prin Europa, ce nu trebuiesc ratate...hoteluri pe unde as putea ramane cate o noapte, itinerarii, modalitati de deplasare (tren, autocar, vaporas).

 

Probabil ca din ultima locatie pe care o voi vizita voi lua avionul spre Romania, asta daca nu cumva itinerarul meu ma va aduce inapoi pe alta cale....mai interesanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fain, fain!!!

 

Deci pana in Viena ai stabilit cum vrei sa mergi, nu?

 

In Austria, in alpi, este o pensiune Berghof, in Gerlos, unde am stat, ieftin si bun, foarte prietenosi; poti sa stai acolo, e foarte fain.... Noi am fost cu masina, dar din cate am inteles se poate ajunge si cu autobuzul...

 

Pana acum bine, ma intorc cu sugestii.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De la Bucuresti la Budapesta voi merge cu trenul, acolo vreau sa raman 1-2 zile sa vizitez orasul si de acolo sa plec spre Viena...daca se poate intr-o croaziera pe Dunare.

 

Ohoo, Budapesta e un oraş fascinant. Ai ce vizita nu glumă...at

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In weekend am vazut un circuit interesant postat pe un portal turistic "Paris si Londra cu trenul Eurostar ..." . Tariful este destul de avantajos (649 euro)pentru 7 zile de calatorie panoramica intre cele doua capitale europene. In tarif este inclusa cazarea cu micul dejun, bilet de avion si tren, transfer si intrari la principalele obiective turistice. Ati mai fost intr-un astfel de circuit? Orice recomandare /impresie este binevenita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acelasi traseu l-am facut si eu anul trecut. sa ai grija cu trenul spre budapesta cand iesi din cabina... am inteles ca se mai fura asa ca pazeste-ti bine lucrurile de valoare. daca mergi in budapesta, sa vizitezi neaparat baile termale... eu n-am apucat si regret f mult :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×