Sari la conținut
Forum Roportal
cOc0

AJUTATI-Ma VA ROG!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asta este povestea mea..Cand aveam 9 ani...parintii mei au obtinut viza e2 prin care am primit

si eu automat si neam mutat in Los Angeles CA.....mai exact...Woodland Hills. Cartier minunat

unde am fost la elemetry, middle si high school. In clasa a 10...cand aveam 16 ani...sa stricat

totul. Banii nu mai veneau in casa...parintii se certau...eu nu invatam bine la scoala. Tata...

sa mutat cu mine in Romania inapoi...aici in Sibiu...fiindca mi sa terminat viza. Mama a ramas

cica mai avea cateva luni.....de viza...si o duce foarte rau..cu banii. Ai mei au divortat...

eu mi-am continuat liceul aici...si mama cred k sa casatorit cu un american...si mi-a zis k a

depus actele pt mine. Eu akum sunt in clasa a 12-a intr-un liceu din Sibiu.....si imediat

trebuie sa dau bacul....si nu sunt de loc pregatit. Am studiat in state toti anii astia....si nu

e corect akum sa dau bacul aici in Romania unde nu stiu nimik. Eu vreau sa rezolv problema

cu viza....pana in vacanta de iarna..2007. Ce ar trebui sa fac la ambasada? le duc dovezi k am

stat akolo?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa inveti si sa dai bac-ul in Romania, pe urma te poti ocupa sa pleci in America. Inca mai ai timp sa inveti pana la bac.

Iar pentru informatii coerente cel mai bine este sa dai un telefon la ambasada sa te lamureasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×