Sari la conținut
Forum Roportal
alex_george_20

probleme cu calculatorul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am cumparat un pc nou de 2 zile amd athlon x2 4000 ,2g rami ddr2 ,placa video 512 ddr2 8500GT !

totul imi merge bine .

joc counter-strike in jur de 3 ore dupa care incepe sa mearga mai repede jucatorul si se blocheaza putin dupa care incepe sa mearga mult prea repede un moment dupaia iar se blocheaza si tot asa ...

Acest simtom se intampla doar la Counter

daca joc un alt joc care solicita mai mult calculatorul joc 1 ora merge perfect , cand ies din el si intru in counter si incep sa joc face din primul moment acele figuri... daca continui sa joc asa nasol se reseteaza ,dupa reset daca ma joc in continuare tot la fel face si isi da reset cam dupa acelas timp.. in final ajung sa joc toata ziua la calculator pana cand mi se stinge si numai pot sa il aprind decat dupa 30-45 de min!

daca stiti de la ce ar putea fi ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dezinstaleaza Counter Strike si instaleaza altul, nicidecum pe acesta, te descurci pe la prieteni. Daca are tot aceleasi simptome, parerea mea e ca trebuie dus la service.

 

Incearca si o scanare online inainte de uninstall, asa de test.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cate stiu eu e de la joc, dezinstaleaza jocul, dupa care instaleaza din nou driverile de la vidio card! si apoi poti sa instalez o alta versie a Counter Strike! , tre sa ajute

Bafta :blink:

Editat de Gregori

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Reinstaleaza windows, pune toate driverele din nou eventual updatate, fa o defragmentare, daca tot face figuri e vorba de ceva probleme hardware

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

presupun ca nu ai cs-u cu licenta deci ii posibil sa fie ala problema.

ar mai putea fii placa video, sa nu se inteleaga cu jocul.

daca n-ai garantie pe unitate desfa-o si pune mana pe spatele placii video vezi se incalzeste?

se incalzeste la fel de tare si la alt joc sau numa la cs.

alecs_rg id`u meu de mess daca vrei sa vb cumva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×