Sari la conținut
Forum Roportal
groasu

Pe un teren extravilan pot face ce vreau? Adica pot pune pomi sau porumb sau vita de vie? Sau exista anumite formalitati de indeplinit?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pe un teren extravilan pot face ce vreau? Adica pot pune pomi sau porumb sau vita de vie? Sau exista anumite formalitati de indeplinit?

 

 

Sunt intr-o mare dilema. Vreau sa cumpar o proprietate care este formata dintr-un teren intravilan (in jurul casei si gradinii aferente), imprejmuit de gard si un teren care este in continuarea celui intravilan, in spatele casei si a gardului, care are regim de extravilan si pe care actualmente exista porumb pe el.

 

Intrucat nu am de gand sa fac agricultura pe terenul extravilan, in cazul achizitiei, intrebarea este, pot sa plantez pomi sau vita de vie sau eu stiu ce-mi mai trece prin cap? sau ma obliga ceva (legislatie), sa am culturi agricole pe el? Precizez, stiu ca nu pot construi si nici nu am de gand.

 

Daca stie cineva si ma poate lamuri sau cel putin, legislatia care reglementeaza acest domeniu, il rog sa ma ajute. Pls.!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar nu stie nimeni? Nu s-a confruntat nimeni cu ceva similar?

Nu există formalităţi de

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×