Sari la conținut
Forum Roportal
zexelica

Gantere turnate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

gantere mai mari de 60kg sunt greu de gasit pentru simplu motiv ca nu se folosesc. nici prin sali nu se gasesc (pe unde am intrat nu am vazut mai mari de 60kg), dapai prin magazine. ia si foloseste bara dreapta pentru greutati mai mari.

dar daca ai neaparat nevoie, poti sa-ti confectionezi, iei discuri de 30kg-40kg, bara, mergi la un sudor, si gata...ai gantere turnate.

daca vrei ca diametrul discurilor sa fie mai mic si sa nu te incurce, poti folosi discuri de 10kg si pui cate 2, 3 pe o parte.

Editat de Madib

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu bara e altceva, lasa ca stiu si eu. Insa voiam pt fluturari.

 

Aveam in America de 200 lbs., facute pe comanda. Credeam ca si aici exista asa ceva.

 

Merci!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu bara e altceva, lasa ca stiu si eu. Insa voiam pt fluturari.

 

Aveam in America de 200 lbs., facute pe comanda. Credeam ca si aici exista asa ceva.

 

Merci!

 

 

WOW!!!....FLUTURARI CU 60-90 KG...wow.... :yahoo: :crazy: ESTI TARE...no comm..

campion ceva?nu de alta da nu oricine ajunge la asemenea performante;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat pe net mult dar nu am gasit...Am vazut si eu in Italia de 90kg facute la comanda..

De ce nu cauti un sudor sa ti le faca manual?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
inseamna ca esti un fel de mic arnold tu de faci fluturari cu 90kg. si la piept faci cumva cu 180kg sau ce?

 

 

nu trebuie sa faci fluturari cu 90kg pt a face impins la piept cu 180kg.Dca le face corecte si nici nu are probleme de sanatate(uni au anumite zone de muschi f deficitare in urma unor accidentari) in conditiile spuse de el ar trebui sa faca la piept cu cel putin 230kg, insa 90kg...fluturari... :hi: App,si nici Arnold nu era atat de ...sa faca fluturari cu 90kg!~

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×