Sari la conținut
Forum Roportal
eddy1973

biserica care face minuni sau preot cu har

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu poate intelege Biblia asa cum o intelegi tu!

Modul in care inteleg eu Biblia e accesibil si celor care nu inteleg aspectul asta cu salvarea. :roll:

Pai..........daca nu intelegi salvarea.........nu esti salvat (Evrei 5:12-6:2), iar cei nesalvati nu pot intelege Scriptura (1Cor 2:10-15).

 

Iar daca eu o inteleg "altfel" si este gresit, se poate demonstra usor: arata versurile careconmtrazic ce spun eu, astfel incat sa nu mai contrazica NIMIC ALTCEVA din Biblie.

Simplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai..........daca nu intelegi salvarea.........nu esti salvat (Evrei 5:12-6:2), iar cei nesalvati nu pot intelege Scriptura (1Cor 2:10-15).

 

Iar daca eu o inteleg "altfel" si este gresit, se poate demonstra usor: arata versurile careconmtrazic ce spun eu, astfel incat sa nu mai contrazica NIMIC ALTCEVA din Biblie.

Simplu.

eu nu contrazic versetele contrazic e ai inteles tu din ele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa intelegi, daca nici macar nu ai studiat? Te bazezi pe traducerea altora.

 

Intelegi timpul verbelor? Sau........nu conteaza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poanta e ce scrie. Si daca scrie ca VA FI FOST LEGAT in loc de VA FI LEGAT, atunci asa este.

 

Omul incearca sa ia din slava lui Dumnezeu. Actiunea apartine 100% lui Dumnezeu. Si am vers direct.

 

Romani 9:22-23

 

22Şi ce putem spune, dacă Dumnezeu, fiindcă voia să-Şi arate m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca sa nu mai zic ca eu nu am vorbit de salvati si nesalvati cand am dat citatul ci e ce spune iisus apostolilor daca vor lega ceva sau c tine au legat e legat. asta e au facut o doctrina deci tre urmata

Si eu ti-am arata ca traducerea e grsita si ar contrazice restul Bibliei, unde se arata ca actiunea principala si anterioara este in cer si nu pe pamant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu ti-am arata ca traducerea e grsita si ar contrazice restul Bibliei, unde se arata ca actiunea principala si anterioara este in cer si nu pe pamant.

adica? daca apostolii leaga ceva restul bibliei e anulata. pai atunci cand pavel a cerut pentru non evrei sa li se permita sa manince porc deja a contrazis restul bibliei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adica? daca apostolii leaga ceva restul bibliei e anulata. pai atunci cand pavel a cerut pentru non evrei sa li se permita sa manince porc deja a contrazis restul bibliei

Unde scire ca leaga CE SCRIE IN BIBLIE? Asta e o inventie. Ar contrazice imediat 1 Cor 4:6

 

1 Corinteni 4:6

 

6Fraţilor, pentru voi am spus aceste lucruri,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unde scire ca leaga CE SCRIE IN BIBLIE? Asta e o inventie. Ar contrazice imediat 1 Cor 4:6

 

1 Corinteni 4:6

 

6Fraţilor, pentru voi am spus aceste lucruri,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buey care parte nu o intelegi sau nu vrei ? scrie ca nu ai voie porc scrie vine pavel si zice sa manince crestinii porc vine deci?

Pai........ai pierdut toata esenta: nu e Pavel care zice asta, ci Dumnezeu.

 

2 Petru 1:21

 

21Căci nici o proorocie n'a fost adusă prin voia omului; ci oamenii au vorbit dela Dumnezeu, m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai........ai pierdut toata esenta: nu e Pavel care zice asta, ci Dumnezeu.

 

2 Petru 1:21

 

21Căci nici o proorocie n'a fost adusă prin voia omului; ci oamenii au vorbit dela Dumnezeu, m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×