Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

"Ochii care nu se vad se uita"?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu am un prieten de un an si ceva si am stat aproape zi de zi impreuna si sincer el vrea sa plece din localitate sa isi continuie studiile acolo pentru ca a gasit ceva de munca care il va ajuta mai departe...nu stiu cum am sa rezist...am momente cand imi e dor de el cu toate ca ne-am despartit cu juma de ora in urma..:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ochii care nu se vad nu se uita

findca sunt cu tine tot timpul in suflet..si..cat ai amintirea lor in suflet .acea imagine va creste ..daca stii sa-ti alimentezi dragostea [oti trece peste orice granita fie ea spatiala sau temporala :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da...ceea ce spuneti voi pe aici e foarte frumos dar dupa parerea mea departe de a fi realitate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Ochii care nu se vad se uita" poate fi si adevarata si falsa. De fapt, nu de distanta depinde totul si de faptul ca nu il/o vezi zilnic; de speranta pe care ti-o da si pe care i-o arati tine asta, de increderea in celalalt si de legatura stransa pe care o tineti amandoi, nu numai unul sa sune sau sa scrie si celalalt sa primeasca. Comunicarea este foarte importanta totodata: puteti vorbi un singur minut pe luna.... daca stiti ce sa va transmiteti atunci, si cum sa linistiti partenerul/a, ca totul va fi bine, deja i-ai mai dat putere sa astepte.

 

In astfel de situatii in care sunteti despartiti de departare, scepticismul se instaleaza foarte repede, apar: indoiala mult mai repede, gandul ca poate el te uita, gandul ca te inlocuieste. Daca amandoi stiti sa faceti clar faptul ca la finalul unei anumite perioade veti fi din nou impreuna si veti face tot posibilul sa fiti fericiti, "ochii nu se uita".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca in aceasta situatie iti dai seama daca il iubesi cu adevarat sau doar tii la el fffffff mult...sa zicem

oricum te ajuta sa-ti dai seama ce simti de fapt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand va multumesc tuturor celor care m+au incurajat...

 

Dintr-unul din mesaje am dedus ca sa-a inteles gresit una dintre afirmatiile mele si anume ca nu pot rezista sau cat pot rezista....ma refeream la faptul ca simt cateodata ca ma sfarsesc de dorul lui....cateodata imi vine de-a binelea sa tip poate poate mai eliberez din tot ce sa-a strans in mine...Nu tentatiile sunt cele din cauza carora nu mai rezist...Poate ca nu mai rezist si din cauza faptului ca noi de fapt nu avem o relatie...ci numai ceva special...De fapt nu stiu daca isi are locul acest "numai" pentru ca ceea ce este intre noi este deosebit....pot spune ca uneori comunicam chiar fara sa vorbim sau sa ne scriem...

Stiu sigur ca insemn mult pentru el...stiu asta de la el si nu numai, dar nu stiu daca asta este suficient pentru a avea, in viitorul apropiat sau nu neaparat, o altfel de relatie....si poate ca si asta ma doare si ma face sa spun ca nu mai rezist....exista pe undeva o incertitudine si asta ma macina...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am un prieten de un an si ceva si am stat aproape zi de zi impreuna si sincer el vrea sa plece din localitate sa isi continuie studiile acolo pentru ca a gasit ceva de munca care il va ajuta mai departe...nu stiu cum am sa rezist...am momente cand imi e dor de el cu toate ca ne-am despartit cu juma de ora in urma..:)

[snapbacca]42859[/snapbacca]

 

 

Pot fi exceptii, dar relatiile care incep astfel tind sa devina monotone ft repede si sa va plictisiti unul de celalalt. Daca nu va plictisiti amandoi odata, se poate si pe rand. O spun din experienta....Cea mai importanta relatie a mea a durat 5 ani de zile. Fiind vecini ne-am vazut zilnic, astfel incat dependenta mea de el devenise o boala...Nu ma mai puteam duce nici sa imi cumpar paine fara el...Apoi lucrurile sa-au inversat....Si toata treaba asta a durat 5 ani, dupa cu spuneam...5 ani in care ba eu il iubeam pe el si el era indiferent, ba el ma iubea pe mine si eram eu cea nesuferita.

Sper sa nu vi se intample asta...Multa bafta! :pee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca in aceasta situatie iti dai seama daca il iubesi cu adevarat sau doar tii la el fffffff mult...sa zicem

oricum te ajuta sa-ti dai seama ce simti de fapt

[snapbacca]42895[/snapbacca]

 

Pe mine chiar m-a ajutat sa imi dau seama ca il iubesc cu adevarat :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dorul este o dovada indirecta de iubire fata de iubit/a in cazul de fata.Are si el rolul intr-un fel sa tina o legatura puternica intrece cele doua persoane,atata timp cat este impartasit de amandoi -nu doar de unul-

Sunt clipe cand dorul este prea mare in suflet -o durere,o apasare in suflet pe care doar atingerea persoanei iubite le poate alunga-,iar dorinta de a fi impreuna este mai mare,creste si motivatia.Dorul are si un sambure de pozitivism in el.

ariana - daca tineti unul la altul la fel de mult,daca impartiti aceleasi vise si dorinte impreuna,daca totul se bazeaza pe sinceritate,incredere,adevar,atunci nimeni si nimic nu va poate desparti,iar intr-o zi veti continua impreuna,dar fara dor..doar iubire

doua inimi daca ele se iubesc,Dumnezeu nu le desparte si pe viata le uneste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pot fi exceptii, dar relatiile care incep astfel tind sa devina monotone ft repede si sa va plictisiti unul de celalalt. Daca nu va plictisiti amandoi odata, se poate si pe rand.

[snapbacca]42935[/snapbacca]

 

si la noi au fost momente de genu dar incercam sa trecem peste asta...el gaseste in fiecare zi ceva special al mine, ceva care i se pare unic si superb. eu am o forma mai ciudatica la urechi, au putin varf in sus si el spune ca am urechi de elf care pentru el sunt cele mai frumoase fiinte din lume si mereu imi spune asta sau are un obicei sa ma atinga pe nas,pentru ca e moale...face lucruri scumpe care fac relatia asta sa scape de monotonie...si eu sper sa tina... :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×