Sari la conținut
Forum Roportal
Dj RoSs

Neintelegeri Intre Tinerii Indragostiti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am vazut un detaliu care s`ar zice ca nu mi`a placut mie personal, o discutie dintre doi tineri indragostiti. O s`o public, cu ocazia asta poate inteleg amandoi ce au de facut. Astept parerile voastre :good:

 

 

El : Aseala cica la baitza da u elai pe mess Rea-o

 

El : Ca dupa nu mai stiu

 

Ea : adica u ai ramas pe mess sa ma urmaresti, nu?

 

El : Nu

 

El : Era sora-mea si a scanat pe cineva si te-a vazut si pe tine on

 

El : Eu eram in pat asteptam mesaju ca-l vei da

 

Ea : a scanat ceva ...

 

Ea : eram pe inv, ca am lasar compu deschis da n-am mai stat pe mess

 

El : Ms ca ma crezi trebuia sa ma scanezi daca nu iti venea a crede , deacu asa sa faci.

 

Ea : aaaa

 

Ea : da n-am zis ca nu te cred

 

El : Oky

 

Ea : acum ce te ambalezi asa ? la urma urmei daca am ramas pe mess care-i faza ?

 

El : Nici una da credeam ca si tu iesi odata cu mine, acum ma mai lamuresc inca de ceva.

 

Ea : acum te mai lamuresti de ce anume ?

 

EL : Ca te tii de "cuvant " si faci exact cum "ramane stabilit "

 

Ea : nu inteleg ce legatura are statu pe mess/net cu tinutu de cuvant. din cate stiam sunt libera sa stau cat vreau. aseara in sms (desi zici ca nu mai ai credit) nu te-ai putut abtine sa nu scrii 2 sms-uri in care sa-mi scoti ochii ca eram on. am fost si am facut baie, si am lasat compu aprins, n-am mai dat exit la mess.

 

El : N-are nici una, Deacu o sa zik ca plec la somn , si te las pe u invisible , ( cum m-ai dat si pe mine aseara ) daca ma scanez sa nu-mi scoti ochii si eu sa stau , sa raman pe mess. Da am scris ca sa-ti zik ce fel te tii de cuvant, si din 38 centi mai am 28 , ca nu mi-am mai incarcat

 

Ea : ei bun, nu-mi mai trimite sms. vad ca tot acolo ajungem. si pe mess nu mai vorbim, ca sa nu mai stai tu sa-mi scoti ochii ca intru sau ca io es (btw. am intrat pe inv dupa ce ai iesit tu, asa ca ce treaba mai ai cu mine daca nu esti pe mess? ce motive de k*t ) de acu inainte imi trimiti mail daca ai ceva de zis. am incheiat. nu vreau nici un raspuns

 

Ea : o zi placuta.

 

El : Multumesc

Editat de Dj RoSs

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in general baietii intr-o relatie se asteapta ac fetele sa-si faca programul dupa al lor!daca fata n-are chef sa faca asta, asta nu inseamna ca nu-l iubeste ci ca are si ea nevoie de libertate...iubira/iubitul nu trebuie tinut fin frau din contra trebuie lasat/a liber/a...dragostea va creste surprinzator cu mai multa intelegere!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmda, aici greseala o are ea.

SI normal ca acum sariti pe mine sa da-ti vina pe el.

 

Sincer si eu as fi suparat daca as fi in locul lui.

Eu cred ca ea sa dus la baie sa isi faca dus dar de unde, ea este inca pe mess vorbind cu nu stiu cine si sa pus pe invizibile sau mi-a dat mie invizible doar ca eu sa cred ca ea a plecat.

Din punctul meu de vedere e o mincionasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

off: gij..tu muncesti? faci pipi? caca?..chestii d-astea omenesti?!...deci n-ai 1 luna de cand te-ai inregistrat si ai peste 500 de mesaje..take it easy hun..

on:aa....da...sure sure...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in general baietii intr-o relatie se asteapta ac fetele sa-si faca programul dupa al lor!daca fata n-are chef sa faca asta, asta nu inseamna ca nu-l iubeste ci ca are si ea nevoie de libertate...iubira/iubitul nu trebuie tinut fin frau din contra trebuie lasat/a liber/a...dragostea va creste surprinzator cu mai multa intelegere!
Nu are program facut de el, a zis bine mersi ca merge si ea in pat odata cu el . Nu a obligat`o. Reciteste mai bine poate intelegi , Da e adevarat ca , Dragostea creste surprinzator cu multa intelegere dar daca nu prea se " intelege ce e de rezolvat " ....
off: gij..tu muncesti? faci pipi? caca?..chestii d-astea omenesti?!...deci n-ai 1 luna de cand te-ai inregistrat si ai peste 500 de mesaje..take it easy hun..on:aa....da...sure sure...
Ampera, si`a zis parerea... n`a facut nimic rau in asta. Pentru ce sa te " iei de el " ? Editat de Dj RoSs

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
off: gij..tu muncesti? faci pipi? caca?..chestii d-astea omenesti?!...deci n-ai 1 luna de cand te-ai inregistrat si ai peste 500 de mesaje..take it easy hun..

on:aa....da...sure sure...

 

Ampera fac pipi, caca toate aceste chestii omenesti.

Ba chiar lucrez, invat, dorm, ies la plimbare cu prietena, stau de vorba cu prietenii mei. tot

Nu cred ca 500 de msg in 3 sapt e o crestere foarte spectaculoasa.

Gandestete ca intr-o conversatie normala vorbesti muult mai mult decat atat, doar odata.

 

on: serios, daca ea a zis ca se duce sa faca dus , de ce mai sta pe mess si de ce s-a pus pe invizibil?

Daca el ar face cum a facut ea, pai...ea ar face si mai urat.

De ce nu va schimbati rolurile sa vedeti cum e?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ampera fac pipi, caca toate aceste chestii omenesti.

Ba chiar lucrez, invat, dorm, ies la plimbare cu prietena, stau de vorba cu prietenii mei. tot

Nu cred ca 500 de msg in 3 sapt e o crestere foarte spectaculoasa.

ur kidding me ?!?!?!?...500 mesaje in 3 sapt nu e mare chestie nu? ...si zici ca ai timp sa faci caca?,,,,neah...pun 10$ ca minti

Editat de Ampera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SI daca am aduna toate posturile care l-am scris , cu siguranta ar fi peste 700 de msg

Acum am inteles ca in sectiunea "Bla bla bla" nu se contorizeaza msg.

 

On: dar daca prietenul/iubitul/sotul ar fi plecat undeva si vorbiti pe mess. El zice ca se duce sa se culce si dupa 15 min tu vezi ca inca e online dar e pus pe invizibil. Cum va-ti simti?

Mi se pare minciuna.

 

Chiar nimic nu simti? Chiar nu va intrebati de ce nu sa dus la culcare si de ce inca e online? Chiar nu va simtiti putin naspa?

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca El nu ar trebui sa se consume intr-atat pentru o situatie asa de nesemnificativa...poate Ea chiar avea dreptate...bineinteles ca EL o putea tine sub observatie pentru a se convinge daca-l minte sau nu se tine de cuvant...Dar din situatii d-astea se ajunge la certuri mai mari...El ii scoate ochii cu ceva minor, ea de orgoliu face si urmatoarea data la fel sau chiar mai rau, el ii mai scoate ochii si a 2-a oara , sustine ca nu-l mai iubeste...lupta intre orgolii...si situatia devine foarte complicata...si se rezolva la fel de complicat...sau nu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si acu ON Topic : eu zic ca a cam exagerat tipul :good:

Editat de J0'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×